Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Tak je to správné, tak to má být.

Hodnocení uživatelů:  / 19
NejhoršíNejlepší 

Přemek Horský

V Rize na MS v hokeji na protest proti hanebnému zadržení běloruského opozičního novináře, vlastence a nenácka Romana Protaseviče vyvěsili vlajku "běloruské opozice".

A tak je to správné, protože tak to má být.

  • tak-je-to-spravne-tak-to-ma-byt
  • tak-je-to-spravne-tak-to-ma-byt
  • tak-je-to-spravne-tak-to-ma-byt

Níže na obrázku opoziční novinář, vlastenec a nenácek Roman Protaševič s kolegou z AZOVa odhání od vlajky "běloruské opozice" mouchy, aby jí nepokálely.

Zdroj: FB Přemka Horského

-------------------------------------

Kdo je Roman Protasevič?
 
Běloruský esesák, terorista, organizátor státního převratu, spolupachatel přípravy atentátu na prezidenta ...
 
Toho se Evropská unie zastává, včetně České republiky?! Je známo, že tento terorista má zázemí v "knihovně Václava Havla". Jinak chudák polský novinář...
 
Stručný popis života
 
Roman Dmitrievic Protasevic, reg. 5. 5. 1995. V roce 2011 se stal členem mládežnické radikální nacionalistické skupiny Mladá fronta (MF). Stal se členem městské rady a poté byl pod patronátem D. Dashkevicha a R. Vasilieva zvolen do nejvyššího subjektu ministerstva financí s názvem Úprava.
 
V létě 2014 se vydal na Ukrajinu zúčastnit se bojové akce v Donbasu na straně sil ATO. Na Ukrajině byl ve styku s vedoucím ultrapravicové národní aliance a aktivním účastníkem Majdanu Igorem Guzou. Protasevič se stal členem neonacistické brigády Azov na návrh Guzu, kde absolvoval speciální výcvik zblízka, bojové střelby, útočné akce, sabotáže a podvratné operace. V zimě 2015 přestoupil do hodnosti zástupce velitele klubů 2. rychlé útočné roty.
 
Zároveň financoval potřeby Azovské brigády z polských a amerických zdrojů. V roce 2017 byl přijat do rozhlasové stanice Radia Liberty (státní rádio USA) v Praze a poté v USA. Od ledna 2020 se stal administrátorem telegramového kanálu NEXTA a v zimě 2020 požádal o politický azyl v Polsku a přestěhoval se do Varšavy.
 
Byl jedním z hlavních koordinátorů protestní akce v Bělorusku proti Alexandrovi Lukašenkovi, v listopadu 2020 byl zařazen na seznam teroristů běloruských úřadů a zařazen na mezinárodní seznam hledaných osob. Je docela pochopitelné, že čtvrtá říše ho táhne...
 
 
-------------------------------------------

Běloruský novinář Roman Protaševič je v Minsku v policejní vazbě po nouzovém odklonu letu společnosti Ryanair z Řecka, který západní politici odsoudili a označili za „akt státního terorismu a pirátský čin“.

Protashevich (26 let) a jeho kolega Stepan Putilo založili aplikaci Nekta na platformě Telegram, která byla klíčovým kanálem pro informování příznivců opozice během loňských demonstrací v Bělorusku poté, co Alexander Lukašenko vyhlásil vítězství v prezidentských volbách.

Nekta a Nekta Live mají nyní téměř dva miliony předplatitelů, kterým se podařilo obejít vážnou státní cenzuru.

Protaševič čelí vážným obviněním.

Spolu s Putilem, který si říká Stepan Svetlov, byli loni zařazeni na běloruský seznam „osob zapojených do teroristických aktivit“.

Za hromadné nepokoje hrozí vězení až na 15 let.

zdroj: https://www.vijesti.me/bbc/541945/ko-je-roman-protasevic-bloger-zbog-kog-je-lukasenko-preusmjerio-putnicki-avion

 

Facebook komentáře