Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Syrskij nebude mít stejné pravomoci jako Zalužnyj

Nový vrchní velitel ukrajinské armády Oleksandr Syrskij nebude mít stejné pravomoci jako Zalužnyj, byly velmi drasticky omezeny. Ukrajinské televizní kanály citovaly zdroj z kanceláře ukrajinského prezidenta, podle něhož to byla jedna z podmínek generálova jmenování a on s ní souhlasil.

  • syrskij-nebude-mit-stejne-pravomoci-jako-zaluznyj

Pravomoci Syrského jako vrchního velitele ukrajinské armády budou výrazně omezeny, zejména ve strategických záležitostech (ve skutečnosti teď bude rozhodovat Zelenskyj, který nemá žádné armádní vzdělání, ani bojové zkušenosti).

Nyní budou hlavní rozhodnutí přijímat Zelenskyj a Jermak na schůzkách vlády. První rozhodnutí šéf kyjevské junty již vyslovil a Syrskij se zavázal je splnit.

Za prvé musí udržet Avdějevku, protože na ní závisí další podpora USA.

Za druhé, v létě ukrajinská armáda zahájí novou protiofenzívu, tak rozhodl Zelenskyj, a Syrskij musí poskytnout plán ofenzívy, a to ještě tento měsíc.

Za třetí, nikdo nezrušil úkol pro ukrajinskou armádu, dosáhnout hranic z roku 1991; to je fixní myšlenka ukrajinského prezidenta, takže Syrskij dostal za úkol vypracovat strategii "vítězného pochodu" ukrajinské armády na Krym.

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře