Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Švýcarská armáda se připravuje na násilné nepokoje v celé Evropě

 

Národ většinou známý pro své hodinky, banky a čokoládu, má obavy, že by v blízké budoucnosti mohl čelit masivnímu přílivu evropských uprchlíků.

Jedna z nejbohatších zemí světa otevřeně vyjádřila znepokojení nad možným výsledkem pokračujících evropských finančních problémů a v současné době vykonává vojenské cvičení proti možnosti nepokojů podél svých hranic.

  • svycarska-armada-se-pripravuje-na-nasilne-nepokoje-v-cele-evrope

V září švýcarské vojenské cvičení jménem "Stabilo Due" obsahovalo scénář zahrnující násilnou nestabilitu v celé EU.

Švýcarsko udržuje otevřeně neutrální postoj po celá desetiletí a odmítlo se připojit k eurozóně, kdy měla příležitost.

Největší strach Bern má z pravděpodobné dezorganizace armád sousedních států, která by následovala v době všeobecné nestability. Krize eurozóny a přísná úsporná opatření v EU nutí členské státy výrazně snížit vojenské rozpočty.

Pokud se protest rozšíří po celé Evropě, mohou se policie a ozbrojené síly ocitnout špatně vybavené a tak nezvládnou nepokoje.

"Nelze vyloučit, že budeme v následujících letech potřebovat armádu," řekl švýcarský ministr obrany Ueli Maurer.

Švýcarské ministerstvo obrany dopředu oznámilo modernizaci armády i přes politickou opozici. S vojenským rozpočtem mnoha miliard franků a armádou asi 200 000 vojáků, krajina také plánuje nákup nových proudových stíhaček "Saab Gripen".

Náčelník švýcarských ozbrojených sil, generálporučík André Blattmann, také odhalil plány na využití dalších čtyř praporů vojenské policie (1 600 vojáků) na ochranu strategických bodů po celé zemi. Očekává se, že Blattmann předloží plány ještě v prosinci.

Profesor Schindler předpovídá, že "v případě dalšího Anderse Breivika by se mohly nepředstavitelně ošklivé věci velmi rychle rozvinout," mohli by vést k rozsáhlému muslimskému povstání v Evropě.

V roce 2009 Švýcarsko přešlo národním referendem zakazující výstavbu islámských minaretů. A zatímco globální ekonomická krize přinutila několik evropských států snížit vojenské výdaje, Švýcarsko udržuje relativně stálou úroveň výdajů na obranu.

http://rt.com/news/switzerland-prepares-europe-unrest-263/

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře