Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Šetření Juščenkovy otravy zastaveno

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

  • juscenko-viktor-dioxin
Ukrajinský parlament rozpustil svou vyšetřovací komisi, která se snažila objasnit okolnosti otravy bývalého prezidenta Viktora Juščenka z roku 2004.

Oficiálním důvodem zrušení komise byla skutečnost, že její členové nedodali parlamentu včas zprávu o své činnosti, tím spíš že své vyšetřování zastavila i ukrajinská generální prokuratura, a to až do prošetření průběhu samotného vyšetřování. Tato podivná situace nastala v okamžiku, kdy si prokuratura předvolala k výslechu šéfa parlamentní vyšetřovací komise Vladimira Sivkoviče, který to ale označil za „vydírání a výsměch".

Sivkovič se v nové ukrajinské vládě stal vicepremiérem a v minulosti už nejednou vyjadřoval pochybnosti o oficiální verzi Juščenkovy údajné otravy dioxinem.

Viktor Juščenko v době své kandidatury na ukrajinského prezidenta v roce 2004 přežil těžkou nemoc, která mu znetvořila tvář. Podle oficiální „oranžové" verze byl během večeře otráven dioxinem, přičemž se poukazovalo na to, že v tom má prsty Rusko. Jeho blízký spolupracovník David Žvania však později konstatoval, že se Juščenko jen otrávil jídlem.

 

Facebook komentáře