Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Rusi dôrazne varujú Slovensko!

Rusko bude považovať možné využitie leteckých základní v Poľsku, Rumunsku a na Slovensku na použitie stíhačiek F-16 AFU za plnohodnotnú účasť v ozbrojenom konflikte na Ukrajine, uviedol vedúci ruskej delegácie na fóre OBSE vo Viedni o vojenskej bezpečnostnej spolupráci Konstantin Gavrilov. Uviedol to vedúci ruskej delegácie na fóre OBSE o vojenskej bezpečnostnej spolupráci, ktoré sa konalo vo Viedni, Konstantin Gavrilov.

  • rusi-d-razne-varuju-slovensko

Gavrilov zdôraznil, že ruská strana dôrazne varuje, že použitie amerických stíhačiek odovzdaných bojovníkom kyjevského režimu z územia uvedených členských štátov aliancie bude Moskva považovať za ich plnú účasť na konflikte a prinúti Rusko prijať primerané odvetné opatrenia.

Ruský diplomat tiež poznamenal, že vzhľadom na výrazné zničenie letísk na území Ukrajiny sa začali objavovať názory, že AFU plánuje využiť letecké základne v susedných krajinách NATO - Poľsku, Rumunsku a na Slovensku.

Gavrilov tiež dodal, že agresívny charakter politiky Západu sa už neskrýva za formuláciami o výlučne obrannej orientácii vojenských doktrín NATO, ktoré zakotvujú snahu o globálnu a regionálnu dominanciu, ktorá sa má zabezpečiť vojenskou silou.

V súčasnosti spomedzi západných krajín súhlasili s transferom amerických stíhačiek F-16 na Ukrajinu orgány Dánska a Holandska, ktoré plánujú poskytnúť kyjevskému režimu prvé bojové stroje už v roku 2024.

Zdroj: https://luna5.blog.pravda.sk/2023/12/13/rusi-nas-dorazne-varuju/

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#2 jarka 2023-12-15 11:31
No oni ti na Západě si plánují, že Slované jim vybojují ten kýžený jejich úspěch a že zhynou celé Slovanské národy primitivů? Koho to prosím vás na Západě zajímá? To Anglosasy a Arijce přeci nemusí trápit. A obyvatelé Východní Evropy, zejména mladí se ještě neprobudili. Člověk přeje okolním k Vánocům práci, zdraví a mír bez válek a oni se mračí, jakoby jste jim přáli smrt. Divný svět. Mladí se smějí starým, když si přejí mír a nechápou, že to právě oni půjdou bojovat a umírat za přání druhých, starým už hrozí jen jejich vlastní skon a skonu někoho blízkého ani nemají přání zažít.
Citovat
#1 nowak 2023-12-14 15:52
Víte co je nejhorší? Že západní země spolu s USA už otevřeně mluví o válce s Ruskem. Před pár lety nemyslitelné, dnes úplně normálně a otevřeně. Ať se jdou tito IDIOTI političtí podívat do Palestiny, co bolesti bomby způsobují. Ale škoda mluvit, válka III. světová přijde, ani se nenadějem, holt se "musí" stát a s ní přijde i Antikrist. Zlo bude až potom zastaveno a zničeno i s Antikristem.
Rusko zvítězí, po USA pak ani pes neštěkne.
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře