Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Prohra na Ukrajině bude znamenat konec EU. Proč se Soros bojí Putinovy strategie a proč hystericky kritizuje Merkelovou? Najde i Putin spojence v ruské zimě?

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

Před několika dny poskytl americký miliardář George Soros rozhovor německému listu Cicero. Jako nejzásadnější z něj lze vyčíst opětovné volání, aby EU a MMF neprodleně poskytly Ukrajině pomoc ve výši 20 miliard dolarů.

  • prohra-na-ukrajine-bude-znamenat-konec-eu-proc-se-soros-boji-putinovy-strategie-a-proc-hystericky-kritizuje-merkelovou-najde-i-putin-spojence-v-ruske-zime

Čímž má na mysli – pro začátek! Protože další miliardy dolarů mají permanentně následovat, protože v opačném případě byly všechny aktivity a obzvláště investice (např. těch 5 miliard dolarů, které se mají vyšplhat až na 35 miliard) zbytečné a Evropa válku o Ukrajinu prohraje. V rozhovoru velmi vyčinil Merkelové a vůbec celé EU, že absolutně nechápou, že tady se hraje o celou budoucnost Evropy. Jeho až hysterický projev pod názvem „George Soros vyzývá k 20 miliardám pro Ukrajinu“ si můžete přečíst zde [Cicero] . Rozhovor Sorose okomentoval Alexandr Zapolskis v článku s názvem: „Evropská unie by měla ponořit Ukrajinu do války – nebo Ukrajina pohřbí EU“ . Komentář vyšel v [politikus.ru] a autor v něm děkuje Sorosovi za osvětlení plánů a v pěti bodech hovoří toto:

Bystrý stařík jménem George Soros dal 23.11. německému tisku Cicero rozhovor, který je citován na obou stranách geopolitické fronty. Pokud jde o nás, tedy směrem k Rusku – je to projev vlastně k smíchu. Ale velmi užitečný. Soros je člověk bezpochyby velmi schopný. Nedívejte se na něj jen jako na obchodního spekulanta. Protože vyobchodovat zisk 24 miliard dolarů, to chce opravdu velmi bystrý mozek. A takovému bystrému mozku vždy stojí za to naslouchat, ať už s jeho názory souhlasíme či nikoliv, to ale ať si každý probere sám. Poslat takový názor někam někam není nikdy  pozdě, ale pokaždé stojí za to si ten názor vyslechnout. A co tedy Soros v rozhovoru pro německý tisk právě řekl? Tady je pět základních bodů:

Když si odmyslíme všechny idealistické slogany, jeho řeč stojí na několika základních faktech. Za prvé: právě běží válka o budoucnost celé Evropy. Za druhé: ta válka se vede na území Ukrajiny. Za třetí: pro její úspěch musí EU a MMF vyčlenit 20 miliard dolarů na pomoc Ukrajině. Za čtvrté: prohra na Ukrajině povede k rozpadu EU. Za páté: za celý dosavadní průběh nese vinu samotná EU a vše další stojí na tom, jak bude vedena taktika slov– jak se podstatná sdělení profesorů budou dostávat ke studentům a je zjevné, že obecně se tak neděje. (poznámka př.: kritizuje Soros slabou EU propagandu na Ukrajině?)- Soros je samozřejmě pro Rusko nepřítel, ale to nic nemění na tom, že tato jeho sdělení Rusko považuje za pravdivá. 

Za prvé: Válka na Ukrajině – válka o budoucnost Evropy

„Ještě pořád někdo pochybuje? Evropa (EU) vznikla, vyvinula se, posílila a zvedla se napojením na přední ekonomiku světa. Dnes je EU teprve druhou ekonomikou po Spojených státech, a nic se na tom nemění. (Pozn.: dvě přední ekonomiky světa). Přední ekonomiky ale neznamenají jen nejvíce peněz, přední ekonomiky znamenají také vedoucí postavení v téměř každém aspektu života.

Chcete-li dnes letadlo, máte dvě možnosti. První možnost: přijedete do Evropy, zaplatíte např. dva miliony Euro a letadlo si koupíte. Druhá možnost: postavíte si ho doma sami. Ale  to musíte nejdříve postavit továrny, železniční stanice, nakoupit stroje, elektrické transformátory, počítače, vše navrhnout a zkonstruovat, vyrobit prototypy. Vše to bude trvat dlouho a bude to stát několik desítek bilionů eur. A i v tomto případě jste nejprve v Evropě, kde nakoupíte stroje, technologie a znalosti. A právě proto lídr světové ekonomiky vyhrává vždycky. Ať budete vybírat jakkoliv, profit vždy půjde vůdčí ekonomice . Nejen proto, že není kde jinde brát. Ale existuje taková poučka: „Vyhrává ne ten, kdo lépe ovládá pravidla hry, ale ten, kdo nejlépe tato pravidla obejde“.  A pravidla hry obcházejí ekonomičtí lídři. A to především proto, že ekonomika lídrů je největší a nejbohatší. Je úplně jedno, kdo jako první něco objevil, vymyslel, vyrobil, stvořil, vždy svůj produkt jako prvnímu nabídne lídrovi a jeho trhům. To proto, že tam jsou soustředěny největší peníze. A když kdokoliv něco prodává, každý je nucen prosadit své výrobky na trzích lídrů, a to v každém smyslu. Je jedno, jestli jde o mléko, boty, traktory nebo filmy.

Do doby, dokud i Evropa pořád bude světovým ekonomickým lídrem, může si dovolit žít tak, jak si lídři představují. Může dokonce odebírat děti emigrantských rodin a dávat je do péče homosexuálním párům.  Může platit křesťanům za to, že přestanou pracovat na svém majetku. Může vést války na cizích územích  a uvalovat sankce na jiné země. Pod falešnými záminkami může nedodržovat dohody a například nepovolovat přistávání vrtulníků. Dokonce může i vybírat peníze někoho jiného, a to díky zmrazení zahraničních aktiv. Ale pořád jen potud, pokud je i Evropa – lídrem. Ztráta tohoto vůdcovství ale bude znamenat kolaps celého vedení. V současné době si jen několik historiků a někteří zvědaví lidé uvědomují, že ve středověku byly předními světovými vůdci (ekonomicky, politicky, kulturně) Španělsko a Portugalsko. A kde jsou teď?

Současná světová ekonomika se vyvíjí tak, že se finanční a průmyslové centrum začalo přesouvat do Asie a Ruska. Zatím je ten proces na začátku. Ještě pořád může být zpomalen a dokonce existuje i šance, že může být dokonce zastaven. Zrušení tohoto kurzu selhává, ale ve své zmrazené podobě má stále naději nějakých 20-30 let vydržet. A má-li vydržet, k tomu  Evropa potřebuje vyhrát válku. Válku, která je vedena na Ukrajině .

Za druhé: Ukrajinská válka není o Ukrajincích

Když Porošenko a další evropští představitelé veřejně prohlašují, že vedou válku za Evropu, ani slůvkem se nemýlí. Ve skutečnosti jde opravdu o válku za Evropu. Ale nejsou to Ukrajinci, kdo jí vedou – jejich role je v tom přeceňována (manipulována). Válka je vedena jimi, ale USA a některé síly v Evropě Ukrajinu pouze využívají pro své vlastní účely. Hlavním cílem je napojit ekonomické, sociální a politické postavení dalších Rusů na zájmy USA-EU, tedy jde o totéž, o co šlo v roce 89 ve východní Evropě). A odklonit Ukrajince od procesu evropsko-asijské ekonomické a politické integrace, přičemž osud samotných Ukrajinců je tomuto „civilizovanému světu“ naprosto lhostejný.  Ptá se snad někdo prasat, určených na kotlety, na jejich názor? Od Ukrajinců se především žádá, aby vedli válku. Tak dlouho, jak jen je to možné, ale hlavně nespoutaně a krvavě (aby bylo světu co předvádět a čím více mrtvých, tím lépe). Evropa totiž nikdy nepovažovala území Ukrajiny za evropské a lidi žijící na tomto území nikdy nepovažovala za součást evropského národa. Jako „své“ Ukrajince vždy vnímalo a vnímá pouze Rusko. A pro „civilizované Evropany“ je právě tato vlastenecká sounáležitost ruských národů slabostí Rusů, se kterou počítají. Proto celá strategie ukrajinské války je postavena právě na tom, že Rusové nebudou utrpení svých blízkých jen přihlížet a že ta „podivná slovanská duše“ dříve či později do ukrajinské války vstoupí.

Rusko nedokáže nechat Ukrajince umírat hlady, zimou a zamrzat v rozvalinách, zatímco Evropa takový stav bude považovat za krok směrem ke svému vítězství. Evropa se bude cítit vítězně, když z celé Ukrajiny zůstane jedno obrovské popelniště, zavalené rozkládajícími se mrtvými těly. Pokud ovšem Rusko nezačne Ukrajinu obnovovat a lidi zachraňovat, na čemž, zdá se, bude Rusko trvat (viz již například humanitární konvoje).  Navzdory tomu, že záchrana před humanitární katastrofou bude stát neuvěřitelné množství  peněz z ruských kapes, zdá se , že právě s tím se počítá jako s krokem, který bude znamenat další oslabení ruské ekonomiky – bude to další způsob, jak Rusko ekonomicky ničit. Ale v tom je hlavní rozdíl mezi politikou USA-EU a Ruskem. Rusko bude zachraňovat Rusko Ruskem, zatímco hra „hodných civilizovaných Evropanů“ zahrnující „mírumilovné USA“ se ukáže být jen jako šachová vidlice. Rusko bude zachraňovat své bez ohledu na to, že záchrana Ukrajinců před humanitární katastrofou půjde z jeho kapes.

A že se Rusko vměšuje do ukrajinských událostí? Vždyť je ohrožováno snětí plnou infekce Majdanu, která se šíří kolem jeho hranic (pozn. překladadatele: O čem asi byly protiputinovské demonstrace v Petrohradu a v Moskvě vzápětí poté, co se americkým velvyslancem v Rusku stal  americký „mistr barevných revolucí“ a vzápětí poté, co Chodorkovskij z Paříže volal, že je připraven stát se novým ruským prezidentem?viz [zde] ). Rusko vidí, že prostředky jsou i vůči Rusku nachystané stejné, jaké byly spuštěny na Ukrajině, včetně snah o územní rozpad Ruska. Kolik přitom zemře Ukrajinců (Rusů?) – na tom opět nezáleží. Nyní občanská válka zuří na Ukrajině a to vede k transformaci Ukrajiny. Hlavně ale jsou lidé jsou o hladu, v troskách a v chladu (ten bude stále citelnější). A jsou v totálním kolapsu celé infrastruktury. Dříve nebo později bude muset nastoupit Rusko (humanitární konvoje nebudou stačit do nekonečna) a lidi zachraňovat. A zemi obnovovat a přestavovat. A opět platí, že opět na vlastní náklady. Putin tak ovšem našel strategii, kterou se USA-EU projekt „Ukrajina“ dá zastavit, obzvláště když Západu docházejí snahy Majdan financovat. Ale válka na Ukrajině stále hrozí a hrozí více, než dosud. Podle strategie Západu totiž Ukrajinci mají stále dál a dál bojovat a pokračovat v bojíchtak dlouho, dokud nedojdou peníze!

Za třetí: Peníze EU a MMF pro Ukrajinu – nutných 20 miliard dolarů (zatím)

George Soros se dobře vyzná v penězích a ve finančních příležitostech. Proto je mu jasné, že Evropa vůbec nepochopila a stále nechápe o co jde a co se vlastně děje v myslích obyčejných Ukrajinců. Moderní válka vyžaduje velké množství peněz. A to ne jednorázový přísun, ale přísun dlouhodobý. Evropa se může předvádět přes dobrovolné sponzory, fotit je s jejich dary, může Ukrajincům dokonce jako dar koupit tank. Ale on každý den bojů na Ukrajině představuje náklady 1,5 až 2 miliony dolarů. Maximum, získané od dobrovolníků, zatím činilo tolik, že to vystačilo na sedm měsíců bojů. A sponzorské dary se shromažďují jen tak dlouho, dokud existují patroni ochotni obdarovávat. Poté, co těchto sponzorů ubývá, vyvstává otázka: použít další peníze na neprůstřelnou vestu cyborga anebo je dát na chléb či mléko pro zbídačený lid a děti. Ukrajina dále bojuje a podporovat „bláznivé koně“  se pořád zdá být rozumnější, než podporovat obyčejný lid. „Koně“ nezastaví nic – stačí omezit jejich vnímání světa na zájem „Rozděl a panuj“ a výsledkem je, že z „koní“ jsou hrdinové a to je celá psychologie, jejíž výsledek je asi takový, jako když houfnice rozbije skořápku. Od Majdanu uplynul rok, ale „koně“ nevyřešily žádné sociální problémy, které vedly k Majdanu na Ukrajině, „koně“ sociální problémy ještě navýšily! Dluh a problémy, do jakých se Ukrajina za posledních 7 měsíců dostala, budou splácet ještě i její vnoučata.

Soros tím sdělil, že posílání peněz Ukrajině je v současnosti na úrovni „penny“ a proto není efektivní. Soros volá, že má-li být mechanismus Majdanu ještě schopen pokračovat ve válce, je nutné do něj nalít nejméně 20 miliard dolarů. A později ještě více! Soros nepochybuje o nutnosti těchto injekcí i v budoucnosti. Nebude-li mít Ukrajina žádné další potraviny, továrny, peníze na důchody, vše nakonec skončí angažováním se Ruska a tím – válkou. A co je důležité? Evropě tato válka nic nepřinese, ale právě naopak! Jednoduše Soros tim EU a MMF vlastně sdělil, že nedostane-li Ukrajina okamžitě nějakých 20 miliard dolarů, válka na Ukrajině je jistá! A co víc  – Ukrajina bude pro Evropu ztracena.

Za čtvrté: Rozpad EU jako důsledek prohrané války na Ukrajině

Kolaps Ukrajiny, rozdělené do malých částí vyplývá už ze samotné psychologie „koní“. Ukrajina se dostane do ještě hlubší hospodářské krize a přijde další kolaps vlády, všech sociálních oblastí a všech obvyklých způsobů života. Všechno dosavadní bude marností a hrdinové internetu budou někde v suterénu při svíčkách připraveni, kdyby bylo hůř a nikdo by nepochopil, o co jim ve skutečnosti šlo. Ale všichni ostatní budou chystat granáty, připraveni na vlastní náklady opravit obrněná vozidla a vlastní bojovou techniku. Protože s tím, co na Ukrajině je, nesouhlasí a nebude souhlasit stále více lidí.

Dá se očekávat, že se sílící zimou bude odpůrců Majdanu přibývat a ruské humanitární konvoje budou stále více vítány

A poté, co nastal naprostý kolaps ekonomiky, dochází k rozpadu území. Po něm bude přinejmenším část Ukrajiny přestavěna na rusky hovořící a s ruskými principy ladícím územím. Putinem zvolená strategie toto umožní získat bez jakéhokoliv zničení další infrastruktury, zatímco touha Západu pokračovat ve válce bude úspěšně eliminována hladem, zimou a nezaměstnaností obyčejných lidí. Ti budou na konci rádi za jakoukoliv vládu, která jim dá práci, teplo a bezpečí. A bude jim jedno, že to bude moskevská vláda. V takové době již barva stuhy, nošená na veřejnosti, nebude hrát žádnou roli. Těch pár Majdanem infikovaných, kteří zůstali nepoučitelnými, budou poraženi. Se stejnou zuřivostí, s jakou podporují Majdan, je budou vlastní lidé vyhánět a napadat . A to z toho prostého důvodu, že právě tito „koně“ budou zodpovědní za nedostatek potravin, zimu a bídu. Ruské vítězství ve válce se Západem, vedené přes Ukrajinu, může spoléhat na svůj vítězný scénáři. A každá že tří možností popsaných výše, bude znamenat konec EU. Současnost k tomu spěje rychlostí ještě vyšší, než dosud.

A poté, co Evropská unie přestane existovat, přestane  být i druhou ekonomikou na světě, protože pro všechny země východní Evropy bude mnohem výhodnější spolupracovat s vítězem Ukrajinsko-Ruské války, než s poraženým. Nic osobního, ale ve skutečnosti, „pečovatelé EU“, Západ, byl v 80. letech veden stejnými motivy. Změnit vedení země je první krok a od něj se odvíjí změny politického směrování vybrané země, ale motivace zůstává stejná – získat nové konkurenceschopné tržní prostředí (jako po 89.) Situace je dnes vyhrocená o to více, že na rozdíl od Evropy 80. let,  je to teď celá EU, která je na integraci Ukrajiny do EU závislá.  Očekávání opětovných konkurenčních výhod se však dnes Evropané  ani nepřibližují.

Prohra na Ukrajině bude ale jen začátkem rozpadu EU. Jakýkoliv úpadek je vždy doprovázen řadou prasklin ekonomických vazeb a výrobních řetězců. Okamžitě se budou tvořit další trhliny v životech lidí, kteří jsou zvyklí žít na určité úrovni a dosud se jim to daří. Časem ale bude ubývat práce a s ní i peněz a vyhlídky vůbec nejsou růžové.A tohle není objev Sorose, stačí se podívat na historii všech velkých geopolitických a geo-ekonomických transformací. Přesvědčit se můžete sami, rozdíl je jen v tom, že právě Soros zná tyto příběhy pádů velkých kultur mnohem lépe než většina jeho posluchačů a čtenářů. Roklady a úpadky – kolapsy ve světě. A to je vždy spojeno s velkými ztrátami. S mnohem většími, než činí nějakých 20 miliard dolarů pro nějakou Ukrajinu.

Za páté: Evropa si za současnou situaci může sama.

Ale kdo další je tím vinen? Proč byla honba za většími zisky a levnou výrobou přesunuta do regionů Ruska? Stály za to ty peníze na levnou kvalifikovanou pracovní sílu? Proč byly převezeny továrny do Číny, zatímco Západ konzumuje levné asijské zboží?  A k čemu bylo dobré vyhnat na ulici vlastní zaměstnance a za radostného volání „zelených“ zavalit přírodu objekty, které vážně ohrožují ekologii? Teď mají Evropané krásné životní prostředí – a jíst budou co? Nechtějí kupovat drahý katarský plyn a drahou arabskou ropu? Ani levnou ruskou energii? Dobře, dobře dělají! Ale mládenci – volňásek skončil a Evropa odstavila nejen své protivníky, včetně Ruska, ale i sebe. A otázka je teď jednoduchá: Bude EU a MMF schopen udržet ukrajinský válečný stroj v dalším chodu a pokračovat tak ve válce s Ruskem přes Ukrajinu (dosud pořád jen přes Ukrajinu) anebo tuto válku prohraje a pak  …nebude Evropa. Nestane se tak zítra, dokonce ani na jaře, tento proces bude trvat několik let. Ale po porážce na Ukrajině bude pád Evropy nevyhnutelný. A je předvídatelný.

Jakýkoliv kolaps je vždy doprovázen mnohočetnými rozpady ekonomických vazeb a pády vůdců. Najednou se objeví davy různých lidí, kteří chtějí jíst a žít podle představ, na jaké byly zvyklé. Ale najednou tuto možnost mít nebudou, protože nebude práce a tím ani peníze. A tohle není jen objev Sorose.

Závěr: Mýlí se snad Soros v něčem?

Finančník doslova vidí kořen problému současné krize, čímž jen potvrzuje svou pověst osoby velmi chytrého a velmi pragmatického myšlení. Osobně mu musím za jeho rozhovor pro Cicero jen poděkovat. Výjimečně se tak zatvrzelý a principiální soupeř, jakým je finanční spekulant George Soros, vyjádřil ve stylu „Alarm“. A to neznamená nic jiného, než sdělení, že Rusko dělá všechno správně. Že ruská strategie je správná a že vede k úspěchu, k úspěchu v každém slova smyslu. Od euroasijské Unie se snaží zachránit životy milionů lidí bratrského ukrajinského národa.  A snaží se Ukrajinu zachránit i před západním fašismem. Soros je  stále připraven k boji s námi. Ale inteligentní lidé vždy stojí za poslech, i když jsou to nepřátelé“.

Alexandr Zapolskis

Jak tento projev Sorose nakonec shrnout? Soros žádá EU a MMF o další miliardy pro Ukrajinu – pouze v tom vidí možnost jak zachránit Evropu (rozumějme ekonomiku EU) a jak vzít vítr z plachet Putinovi. Neboť Soros správně tuší, že zbídačení Ukrajinci budou natahovat ruku k Putinovi a bude to nakonec právě Putin, kdo posbírá ovoce z tolik dolarů stojícího Majdanu. A jak říkám v úvodu – ruská zima je opět faktorem, se kterým se musí počítat.   A budeme se moci radovat, když se zima nestane trumfem v rukou Putina i vůči Evropanům se všemi těmi evropslými sankcemi. O tom svědčí čerstvá schůzka Merkelové s Putinem:

ze které cituji toto podstatné: „Rozkol by hrál do karet Putinovi. „Musíme udělat vše pro to, aby spolupracovali. Nesmíme dopustit opakování Juščenka a Tymošenkové,“ uvedl pro Reuters už zmiňovaný představitel německé vlády. Druhou frontou je to, co Němci nazývají masivní propagandistickou kampaní Kremlu. Tato kampaň slouží k tomu, aby se sympatizanti Ruska v Německu a jinde odklonili od linie Berlína a Washingtonu“. — „Známky rozkolu v německých řadách se už objevují. Bývalý šéf SPD Matthias Platzeck vyzval německou vládu, aby uznala ruskou anexi Krymu, ruský ministr hospodářství Alexej Uljukajev je tento týden hostem skupiny Rusku nakloněných německých byznysmenů ve Stuttgartu“ . Více zde [Merkelová-Putin] .

Ale když to tak všechno shrneme, tak on ten Soros není jen bystrý obchodník a pragmatik, on je to doslova vizionář. Nebo snad nám ta EU pod vedením Merkelové skutečně nekolabuje? A nekolabují stejně tak i snahy o podmanění si celé Ukrajiny pro ekonomickou záchranu EU (resp. USA-EU)? Na druhou stranu: kde má Západ pořád brát ty miliardy pro Ukrajinu (kterou ostatně má někde stejně, jako všechny státy a jejih barevné revoluce), když země Západu včetně USA jsou samy tak nějak v zádeli??? Hysterii Sorose se tedy ani náhodou nelze divit – Titanic se prostě potápí o on je jedním z mála těch, kteří to vidí. Jak jsem už mnohokrát psala jinde, aby se Západ udržel, nutně vždy potřebuje další a další směr Východ. Ale teď se došlo k Putinovi. A tam se na nějakou „sametovou“ či jinak barevnou nehraje, tam může být opravdická válka… (Právě před chvílí se o ní co by jako o hrozící realitě hovořilo v tv, to jen tak na okraj).

- Pozorovatelka -

Facebook komentáře