Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Povinné výlety studentů do Katyně a na hrad Wawel?

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

  • kaczynski-ppohreb
Po ceremoniích s královským pohřbem prezidenta Lecha Kaczynského v Krakově přichází další etapa jeho zbožštění a radikalizace polského národa.

Kaczynského strana Právo a spravedlnost vyzvala polské ministerstvo školství, aby do učebních osnov zařadilo povinné výlety -- mimo jiné -- do Katyně a na krakovský hrad Wawel, kde je Kaczynski pohřben. Ve formě parlamentní interpelace tento požadavek předloží do konce dubna a nelze vyloučit, že se za něj postaví i poslanci jiných stran.

„Pokud chceme být skutečnými Poláky a předávat našim dětem hodnoty, pro které umírali naši vlastenci, musíme jim poskytnout alespoň minimum historického vzdělání," prohlásil poslanec za stranu PiS Stanislaw Pieta. Podle jeho názoru po tragické smrti prezidenta ve Smolensku nastal ideální čas pro to, aby se „u mladých lidí obnovil pocit hrdosti, že jsou Poláci a příslušníky odvážného národa."

Podle jeho návrhu by studenti středních škol měli alespoň jednou během studií navštívit, mimo jiné, Katyň. Jde prý o to, aby na vlastní oči viděli to místo a na vlastní kůži zažili atmosféru těch tragických dnů, tvrdí poslanec za PiS s tím, že má na mysli jak popravu polských důstojníků v Katyni v roce 1940, tak i katastrofu prezidentského letounu z letošního 10.dubna.

K této destinaci by měli studentům přibýt ještě povinné výjezdy na hrad Wawel, do muzea v Osvětimi - Birkenau a do muzea Varšavského povstání.

 

Facebook komentáře