Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Pokračoval Mosad z Dubaje do Budapešti?

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

  • israel-gulftsream
Značný rozruch a nejistotu vyvolávají v Maďarsku „nevyžádané a neoznámené" přelety izraelských armádních letounů, které se nad Budapeští přehnaly 18. března.

Ministr dopravy Peter Honig už zbavil funkce šéfa maďarské Národní správy dopravy a další čtyři jeho spolupracovníky za to, že vydali Izraelcům k manévrům povolení, aniž by o tom informovali maďarskou tajnou službu.

V bouřlivé parlamentní diskusi ministr obrany Imre Szekeres trval na tom, že jeho úřad o izraelském cvičení věděl. Podle listu Magyar Nemzet mělo jít o dvě izraelská letadla, která prováděla nad mezinárodním civilním letištěm v Budapešti „cosi jako průzkumnou misi". Izraelská velvyslankyně v Budapešti Aliza Bin-Nounová celé vřavě jen dodala, když podotkla, že se nejednalo o špionážní letouny, a „průzkumný" let nad metropolí Maďarska označila za pouhou „rutinu".

Je zvláštní, že přesně v době, kdy se dva izraelské letouny typu Gulfstream V po 1300 mílích letů přes Turecko, Bulharsko a Rumunsko „průzkumnicky" zjevily nad Budapeští, byl dole pod nimi několika ranami zastřelen dvaapadesátiletý Syřan, který se svým luxusním vozem zastavil na semaforu na jedné z budapešťských křižovatek. Podle policie mu vrazi ukradli „černý kufřík" a z místa činu zmizeli, což vyvolalo spekulace, že může jít o pokračování „akce Dubaj".

 

Facebook komentáře