Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Otázka nezní – bude se opakovat rok 2015? Už se tak totiž děje.

Minimálně se tato vzpomínka nabízí při pohledu na fotografie a videa z polsko – běloruské hranice. „Bouře na vnější hranici EU mezi Běloruskem a Polskem se mění ve skutečný hurikán,“ píše dnešní eXXpress.at. Článek pokračuje:

„Mezitím Bělorusko nadále rozšiřuje své letové plány. Do března je plánováno přibližně 40 letů týdně z Istanbulu, Damašku a Dubaje. Z Blízkého východu by mělo být brzy možné létat na dalších pět běloruských letišť. EU chce nyní podniknout protiopatření. Běloruský diktátor Alexander Lukašenko podporuje nelegální migraci přes východní hranici s Polskem EU do Německa.

V německých bezpečnostních kruzích se v současnosti odhaduje, že v Bělorusku denně přistane kolem 800 až 1000 migrantů. Po příjezdu jsou podporováni režimem země při vstupu do EU.“

  • otazka-nezni-bude-se-opakovat-rok-2015-uz-se-tak-totiz-deje
  • otazka-nezni-bude-se-opakovat-rok-2015-uz-se-tak-totiz-deje

„Situace na polské vnější hranici EU hrozí, že se každou chvíli zcela vymkne kontrole," hrozí se rakouská a německá média. Imigranti opakovaně házejí kameny na pohraniční vojáky a násilně bourají ploty. Je to vidět na videích polských pohraničníků. Polský ministr obrany Mariusz Blaszczak ale na Twitteru uvedl, že nyní bude na hranicích rozmístěno 12 000 vojáků – o 2 000 více než dosud. Ostatní síly jsou v pohotovosti. Jeho ministerstvo spolu s ministerstvem vnitra, které je odpovědné za policii a pohraniční stráž, je „připraveno bránit polské hranice“.

Běloruský diktátor používá migranty jako zbraň, tím jsou si všechna média, která o situaci píší, zcela jistá. Kdyby ovšem Západ tak vehementně nebojoval za demokracii v Bělorusku a měřil všem stejným metrem, nemusela tato situace vůbec vzniknout. Kdyby nepozvali všechny „Syřany“ už v roce 2015, nebylo by ani druhé kolo. Řešení Západu? Ještě více sankcí, i vůči všem leteckým společnostem, které „dovážejí“ migranty do Běloruska. Když něco nefunguje, tak ještě přidáme.

Poláci, kteří se v povolebním boji proti Lukašenkovi angažovali nejvíc, mají teď na starosti vnější hranici EU. Budou plánované ploty proti nelegálním migrantům „protilidskoprávní“ stejně jako ty maďarské? EU si z dvojího metru pomalu, ale jistě vyrábí smyčku. Situace lidí, lapených mezi dvěma frontami v zimě, je tragická. Jsou ale oběťmi falešných slibů, které nezačaly letos ani loni, ale právě v roce 2015.

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře