Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Orwell v praxi: Oko britského státu až v obýváku

  • orwellian-eyexx
Britská vláda se připravuje umístit 20 tisíc monitorovacích kamer - do soukromých domů a bytů. Plán s rozpočtem 400 milionů liber má prý zajistit, aby si děti dělaly domácí úkoly, jdou včas do postýlky a jedí dostatek zeleniny, podotýká magazín Wired. Kamery přitom už běží ve dvou tisícovkách domů, a to v rámci projektu monitorování asociálních rodin. Teze zní, že pokud bude mít dítě klidnější a stabilnější domov, je větší pravděpodobnost, že se později nevrhne na drogy či zločin.
Vláda zároveň s tím vytváří soukromou armádu, které ale neříká „Myšlenková policie", a úkoluje ji „prováděním kontrol v domácnostech", upozornil britský Sunday Express. Děti a rodiče pak budou přinuceni podepsat „smlouvu o chování", která stanoví „rodičovské povinnosti při zajišťování správného chování dětí a dělání domácích úkolů".
Zprávy o souběžném vytváření Ministerstva lásky, v němž by znalci Orwella našli věznici, zatím nejsou potvrzené, nicméně potvrzené je, že kamery umístěné na veřejných prostranstvích v britských městech nemají na pokles zločinnosti prakticky žádný vliv.
V Británii jsou už rozmístěny na čtyři miliony kamer, což letos v únoru vedlo Sněmovnu lordů ke konstatování, že se Británie proměnila ve „špiclovskou společnost", která ohrožuje základní svobody jejích občanů.

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře