Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Orwell v praxi: Oko britského státu až v obýváku

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 
  • orwellian-eyexx
Britská vláda se připravuje umístit 20 tisíc monitorovacích kamer - do soukromých domů a bytů. Plán s rozpočtem 400 milionů liber má prý zajistit, aby si děti dělaly domácí úkoly, jdou včas do postýlky a jedí dostatek zeleniny, podotýká magazín Wired. Kamery přitom už běží ve dvou tisícovkách domů, a to v rámci projektu monitorování asociálních rodin. Teze zní, že pokud bude mít dítě klidnější a stabilnější domov, je větší pravděpodobnost, že se později nevrhne na drogy či zločin.
Vláda zároveň s tím vytváří soukromou armádu, které ale neříká „Myšlenková policie", a úkoluje ji „prováděním kontrol v domácnostech", upozornil britský Sunday Express. Děti a rodiče pak budou přinuceni podepsat „smlouvu o chování", která stanoví „rodičovské povinnosti při zajišťování správného chování dětí a dělání domácích úkolů".
Zprávy o souběžném vytváření Ministerstva lásky, v němž by znalci Orwella našli věznici, zatím nejsou potvrzené, nicméně potvrzené je, že kamery umístěné na veřejných prostranstvích v britských městech nemají na pokles zločinnosti prakticky žádný vliv.
V Británii jsou už rozmístěny na čtyři miliony kamer, což letos v únoru vedlo Sněmovnu lordů ke konstatování, že se Británie proměnila ve „špiclovskou společnost", která ohrožuje základní svobody jejích občanů.

Facebook komentáře