Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Nové příkazy od EU za zavřenými dveřmi. Smrt demokracie, píše britský Express

Hodnocení uživatelů:  / 8
NejhoršíNejlepší 

Evropská unie dnes odhlasovala sama pro sebe velmi kontroverzní rezoluci, a totiž, že je nejúspěšnějším projektem v dějinách. 433 pro, 174 proti, uvádí Petr Mach na facebooku. Ještě předtím EU odsouhlasila daleko horší věc.

  • nove-prikazy-od-eu-za-zavrenymi-dvermi-smrt-demokracie-pise-britsky-express

Nové příkazy a zákony bude schvalovat omezený počet nevolených úředníků potají a jejich rozhodnutí budou nezvratná, píše Express a Politico.

Kritici novinku označují jako „smrt demokracie“. Jedná se o to, že nové směrnice EU budou moci být nařizovány za zavřenými dveřmi. Jejich schvalování se účastní pouze „vybraní europoslanci“ a dále nevolení úředníci a členové Komise. Taktéž nikým nevolení.

Podle některých zastánců tohoto opatření novinka umožní rychlejší rozhodování v rámci EU. Kritici však bijí na poplach. Odhlasované opatření ve své první větě, mimo jiné, píše, že se bude aktivně potlačovat xenofobie a nenávist. Vzhledem k tomu, že za xenofoby byli považováni například ti, kteří hlasovali pro brexit, mohou být pod touto záminkou popotahováni jacíkoliv odpůrci a kritici EU.

Kritici EU mají z nového opatření obavy v tom smyslu, že na rozdíl od europarlamentu nepodléhá zveřejňování v tisku a tak si Brusel bude moci prosadit cokoliv a bez pozornosti veřejnosti. Předseda UKIP Paul Nuttall řekl: „Je to nebezpečný tah velkých skupin v Evropském parlamentu, protože snižuje veřejnou viditelnost důležitých legislativních hlasů a převod obrovského množství rozhodovacích pravomocí za zavřené dveře.“ Euroskeptickým skupinám bude díky výběru evropských poslanců odepřena další rozhodovací možnost.

EU hlasuje též o společné armádě. Z organizace, která byla původně zamýšlena jako společný obchodní prostor, se tak definitivně stává superstátem pod vládou nevolených úředníků.

zdroj:http://www.stop-multikulti.cz/nove-prikazy-od-eu-za-zavrenymi-dvermi-smrt-demokracie-pise-britsky-express/

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Komentáře  

#1 miroslav petr 2016-12-28 18:33
jen ubohý fanatický psychopat by po tomto zůstal v EU.

Facebook komentáře