Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Norové chtěli uznat Palestinu, Anders Behring Breivik je postřílel

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 
  • palestinian-flag_001
Anders Behring Breivik se snažil zabránit uznání Palestiny Norskou stranou práce, která na ostrově Utøya právě projednávala ekonomický bojkot Izraele a strategie, které uplatní během Valného shromáždění OSN v září 2011.

Poté, co zemi navštívil Mahmúd Abbás a Norsko se rozhodlo podniknout reálné kroky k zastavení okupace Palestiny, zažila země 22. července 2011 sérii teroristických útoků.

V manisfestu 2083: A European Declaration of Independence Anders Behring Breivik píše, že je nutné bojovat za žido-křesťanskou Evropu, vítá odmítání protižidovských postojů v Evropě, podporuje Izrael a považuje ho za oběť údajných kulturních marxistů, kteří vnímají Izrael jako rasistický stát. Sám se považuje za stoupence Nové pravice:

The Washington Times: Exclusive: The Oslo Terrorist in His Own Words: Bomber Predicted "Europe soon will burn once again"

Mr. Breivik said he devoted much of his book to tackling what he believed was the "root cause of Islamisation, namely multiculturalism/cultural communism. Europe has always been based on a Judeo-Christian culture and it's essential that we continue to fight for that. In that regard, it's positive to witness how the 'old school nationalists' all around Europe are conforming by rejecting the old racist and anti-Jewish views. The new Conservatist 'new right' is rapidly developing into a pro-Israel, anti-Jihad alliance.

Den před teroristickým činem přinesl norský deník Politisk.no článek Jonas Gahr Støre: – Okkupasjonen må opphøre, muren må rives og det må skje nå:

Ve čtvrtek 21. července navštívil ministr zahraničních věcí Jonas Gahr Støre (Norská strana práce) letní tábor na ostrově Utøya s požadavkem, aby Norsko uznalo nezávislost Palestiny a zastavilo její okupaci.

Společně jednal s norskou novinářkou Sidsel Margrethe Wold, zpravodajkou pro Blízký východ, a nevládní humanitární organizací Norwegian People's Aid (NPA, Pomoc norského lidu) o situaci mezi Izraelem a Palestinskou samosprávou.

Začátkem týdne navštívil zemi prezident Palestinské samosprávy Mahmúd Abbás a ministr zahraničí Støre pro TV2 News uvedl, že Norsko je připraveno uznat Palestinu za nezávislý stát a podpořit její žádost na Valném shromáždění OSN v září 2011, a to s hranicemi, které platily před rokem 1967 a s východním Jeruzalémem jako hlavním městem.

Jednou z navrhovaných cest je ekonomický bojkot Izraele.

zdroj: http://www.evropsky-rozhled.eu/norove-chteli-uznat-palestinu-anders-behring-breivik-je-postrilel/

Facebook komentáře