Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Německo se údajně připravuje opustit eurozónu, tiskne marky

  • marka
Německo v přípravě na opuštění společné měny euro tiskne německé marky, říká Philippa Malmgren, bývalá ekonomická poradkyně George W. Bushe. „Podle mého názoru bude Německo muset vystoupit z eurozóny," řekla podle stránek Citywire nedávno Malmgren na konferenci pro investory.

„Vláda už rozhodla, že opuštění eura je možnou volbou. Myslím, že se nové bankovky už tisknou, a že vytahují zásoby německých marek, které zbyly z doby, kdy euro bylo zavedeno.

Malmgren, spoluzakladatelka Principalis Asset Management, uznala, že opuštění eura by bylo radikálním krokem, který by způsobil skok v cenách německého exportu, řekla ale, že německý průmysl je dost silný na to, aby se vyrovnal se zvýšením ceny, uvedl Citywire.

Jiné země už v minulosti měnové unie opustily, řekla Malmgre citujíc zprávu, „Checking Out: Exits from Currency Unions."

Podle této zprávy zveřejněné singapurskou centrální bankou (Monetary Authority of Singapore) jsou země, které opouští měnové unie většinou větší, bohatější, demokratičtější a často mají vyšší inflaci než jejich partneři.

Malmgren předpovídá, že země eurozóny zbankrotují, což povede k hlubokým společenským změnám, uvedl Citywire. „Je důležité začít připravovat veřejnost, aby se vyrovnala s touto situací."

Malmgren není jediná, kdo tvrdí že je euro v krizi.

„Euro se blíží ošklivému konci," řekl Stefan Homburg, ředitel německého Institutu pro veřejné finance, uvedl The Telegraph." Kolaps měnové unie se jeví jako nevyhnutelný."

Bundestag, německý legislativní orgán, schválil záchranný balík pro Řecko, rostoucí záchranný balík je ale v Německu stále více nepopulární. Mnoho ekonomů a profesionálních investorů říkají, že balík není dost velký nato, aby zachránil Řecko a další země eurozóny před bankrotem.

Irská centrální banka zatím udajně tiskne starou irskou měnu pro případ kdyby zěme vystoupila z eurozóny. Takové zprávy alespoň kolují v Dublinu, poznamenává Alan McQuaid, hlavní ekonom firmy Bloxham stockhoslders v Dublinu.

McQuaid v komentáři pro The Guardian řekl, že neví, jestli je to pravda. Doufá ale, že Irsko má záchranný plán pro případ rozpadu eurozóny.

www.moneynews.com/StreetTalk/Ex-BushAdviserGermanyPrintsOldCurrencyinCaseEuroDitched/2011/10/04/id/413225;

zdroj

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře