Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Mrtvé dítě, které vám mainstream neukáže…

Hodnocení uživatelů:  / 10
NejhoršíNejlepší 

Po smrti pětiletého dítěte v konfliktní zóně na východní Ukrajině Rusko varuje, že se situace bude stupňovat. „To vše je hořkým důsledkem nevyřešené situace, více než hořkým důsledkem zvýšeného napětí na kontaktní linii,“ uvedl dnes podle agentury Interfax mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov. „Pokaždé, když je zabit člověk, zvláště je-li to dítě, je to tragédie.“ Ze smrti dítěte se o víkendu navzájem obviňovali Ukrajina a „proruští separatisté“, podle rakouské veřejnoprávní televize ORF.

  • mrtve-dite-ktere-vam-mainstream-neukaze

 

V sobotu podle domobranců dron turecké výroby shodil bombu blízko vesnice Olexandrivska v Doněcké oblasti, přičemž chlapce zabil a vážně zranil jeho více než 60letou babičku. Podle zpráv ukrajinských médií však bylo dítě zabito výbuchem miny umístěné na pozemku.

Kreml znovu obvinil sousední zemi, že nedodržuje minskou mírovou dohodu z roku 2015. Ukrajinský vrchní velitel Ruslan Chomčak před týdnem v parlamentu v Kyjevě prohlásil, že Rusko soustředilo jednotky na hranicích s Ukrajinou. Podle očitých svědků přisouvá ukrajinská armáda tanky do kontaktní zóny s oběma nezávislými republikami, tedy Doněckem a Luhanskem. Tato zóna má být podle Minských dohod demilitarizovaná. Celkově se situace vyostřuje, k hranicím s Ukrajinou přisouvají posily i Bělorusové.

Fotku dítěte zabitého dronem jsem nikde nenašel. Jsou děti, jejichž smrt, i když vždy stejně tragická, plní první stránky novin a webů, jsou děti, o jejichž smrti se raději nemluví.

FB Ivana Davida

Facebook komentáře