Ministerstvo informací DNR připravilo video k 35. výročí odchodu sovětských vojsk z Afghánistánu.
U příležitosti 35. výročí odchodu sovětských vojsk z Afghánistánu připravilo Ministerstvo informací DNR historický dokumentární film "Afghánistán. Voják si válku nevybírá".
Film vypráví o každodenním životě vojáků-internacionalistů. Film je založen na rozhovorech s afghánskými vojáky, kteří byli svědky oněch let. Hrdinové filmu vyprávějí o své účasti na obnově škol, ochraně obyvatelstva před afghánskými mudžáhidy, ochraně infrastruktury před bojovníky.
PS. Vojáky, stáhl z Afghánistánu zrádný Gorbačov, který nedlouho poté rozbil SSSR. Hned poté se hordy radikálních islamistů zmocnily Afghánistánu a bylo zavedeno právo šaría po celé zemi. Dokud tam, byla na žádost pokrokové afghánské vlády sovětská vojska, ženy mohly chodit do škol, chodit moderně oblečené a mít stejná práva jako muži. V zemi se stavěli přehrady a elektrifikovala se města. Co se stalo poté, všichni víme, země není stabilní ani dnes 35 let poté ...
video:

Komentáře
Facebook komentáře
Nejčtenější za poslední týden
- Prof. Peter Staněk, CSc. - Podíváme se spolu za oponu událostí - vše je jinak
- Skálova simultánka: Globální kazisvět prohrává. Co nesmíme odkládat my sami.
- Európska a ukrajinská demokracia v biolaboratóriach ...
- Martin Koller: Ukrajina bez Ukrajinců, Pavel utočí na korunu, Co s Českou televizí?
- Pan VK komentuje aktuální události na SV (12.06.2026)
- EU bude vyšetřovat Vondru
Související články
