Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Marine Le Penová slibuje, že „rozpustí nový světový řád“, když Macron po porážce rozpustí parlament

Marine Le Penová po svém historickém vítězství nad francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem v nedávných evropských volbách slíbila, že rozpustí „Nový světový řád“.

Po své drtivé porážce Macron v neděli prohlásil, že rozpouští parlament a požaduje okamžité volby ve Francii.

  • marine-le-penova-slibuje-ze-rozpusti-novy-svetovy-rad-kdyz-macron-po-porazce-rozpusti-parlament
  • marine-le-penova-slibuje-ze-rozpusti-novy-svetovy-rad-kdyz-macron-po-porazce-rozpusti-parlament

"Rozhodl jsem se, že vám vrátím volbu naší parlamentní budoucnosti prostřednictvím hlasování." Rozpouštím proto Národní shromáždění,“ řekl Macron v nouzovém projevu k národu.

„Francie potřebuje jasnou většinu v klidu a harmonii. Být Francouzem v srdci znamená rozhodnout se psát historii, ne se jí nechat řídit,“ dodal.

První kolo legislativních voleb se bude konat 30. června, druhé kolo je naplánováno na 7. července.

Příznivci Národního shromáždění Marine Le Penové byli údajně viděni oslavovat a zpívat „dissolution, dissolution!“ při sledování Macronova projevu na akci, kde se má slova ujmout Le Penová, uvádí Politico.

"Toto historické hlasování ukazuje, že když lidé volí, lidé vyhrávají," řekla Le Penová davu. "Jsme připraveni převzít moc, pokud nám Francouzi dají důvěru v nadcházejících celostátních volbách."

"Jsme připraveni uplatnit moc, ukončit masovou migraci, upřednostnit kupní sílu, připraveni přimět Francii znovu žít,“ dodala.

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře