Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Macrone, pas si strč...

Ve Francii se dnes opakují protesty mj. proti povinnému očkování zdravotníků. Lékový úřad projedná s EMA potenciálně novou známku vedlejších účinků vakcín.

Pokud se napříč celou Francií před dvěma týdny ve stovkách měst sešli odpůrci covid-pasu a povinného očkování zdravotníků a ošetřovatelů v počtu přes 160 000 lidí (podle ministerstva vnitra), pak na přelomu července a srpna to už bylo asi 200 měst a přes 205 000 demonstrantů. Dnes se v mnoha městech začíná s protesty ve dvě hodiny odpoledne.

  • macrone-pas-si-strc

 

Le Monde informuje, že poté, co parlament posvětil zákon, jenž zavádí povinné očkování personálu nemocnic a sociálních ústavů a povinné prokazování covid-pasem v restauracích, divadlech či v dálkových vlacích, počet odpůrců narůstá.

Zajímavé je, že k demonstrantům se přidali i jedinci, kteří jsou proti covid-19 očkovaní či proti vakcinaci jako takové prý nemají námitky. Vadí jim však, že se zavádí "kontrola společnosti" prostřednictvím covid-pasu. Zčásti se připojují i ti, kterým se nelíbí změny v pojištění pro nezaměstnanost či v penzích.

Informační zdroj z řad francouzské policie uvádí, že tyto protesty se očekávají globálně. Předchozí demonstrace ve Francii obnášely i 72 zadržených osob. Na jednom místě protestanti prý napadli lékárníka, který zhotovoval covid-pasy, s tím, že je "kolaborant". Objevily se několik případů zdemolování očkovacích center.

"Macrone, tvůj (covid) pas nechceme!", dali minule demonstranti najevo francouzskému prezidentu.

Le Monde informuje i o tom, že se francouzský lékový úřad (ANSM) chystá projednat na úrovni Evropské lékové agentury (EMA) potenciální signál nového nežádoucího účinku, který se vyskytuje (nejen ve Francii). Převážně prý není závažný, ale nebyl po očkování očekáván.

Podle redakce Le Monde (jež vychází ze zpráv úřadu ANSM) se zvyšuje počet žen, u nichž jsou po očkování hlášeny problémy s menstruačním cyklem. K 30. červenci tyto případy úřad identifikoval ve spojení se dvěma vakcínami mRNA jako možnou známku nežádoucího účinku: 49 případů potíží s menstruací po očkování s Moderna a 261 po Pfizer vakcíně, hlavně po první dávce; 36 případů bylo charakterizováno jako závažné.

ANSM uvádí, že 78 % těchto anomálií se identifikovalo u vakcíny Moderna a 63 % u Pfizer. Úřad informoval, že tento menstruační syndrom je často spojen i s jinými vedlejšími účinky, jako jsou příznaky chřipky. Týká se to všech věkových skupin: od 18 do 83 let, dokonce i žen, jež už nemají menstruaci.

Převážně jde o nezávažné obtíže, ale jde o neočekávaný vedlejší účinek. ANSM to chce projednat při EMA, protože takováto hlášení se vyskytují i v jiných zemích. Ze Španělska bylo ohlášeno k 18. červenci 450 těchto případů: problémy s menstruačním cyklem nebo děložní krvácení po očkování, a to u všech v Evropě schválených vakcín (nejen mRNA).

V UK úřad MHRA potvrdil celkem 28 943 hlášení; britská instituce uvádí, že tyto případy jsou převážně přechodné povahy a že jejich počet je nízký v porovnání s počtem očkovaných žen a všeobecnou frekvencí těchto zdravotních problémů v populaci.

Francouzský úřad ANSM uvedl, že hodnocení případů zůstává neznámé nebo v době hlášení nebylo dořešeno.

Autor: Vladimíra Bošková |

zdroj: https://boskova.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=774105

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře