Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

lzrael deportoval španělského klauna

  • ivan-pedro
Nejslavnější španělský klaun a ředitel galicijského klaunského festivalu Iván Pedro neprošel odbavením na letišti v Tel Avivu.

Po šesti hodinách výslechů ho izraelská tajná policie Šin Bet posadila zpět do letadla a poslala domů do Španělska se zdůvodněním, že Prado udržuje styky s teroristickou organizací. Prado, který pořádá klaunské festivaly nejen doma v Galícii, ale i na Ibize, přijel s tlumočníkem do Izraele, aby v Ramalláhu začal připravovat první palestinský klaunský festival. Měl se konat v říjnu.

Po nuceném návratu domů Prado rozvířil mohutnou mediální kampaň, v níž obhajoval klaunství jako „prvek svobody nepříjemné pro všechny diktátory světa." Když jsme seděli s tlumočníkem v cele v Tel Avivu, „přemýšlel jsem o tom, co jsme asi tak museli spáchat. Myslím, že jsme squattery od srdce, povstalci z lásky, a to se jim nelíbilo. Jaderné mocnosti se nás bojí, protože klauni sami  o sobě jsou zbraněmi hromadného ničení."

Kromě toho, že je to velká izraelská píár chyba, konstatuje izraelský blog Promised Land, je mnohem důležitější, že v dnešním Izraeli stačí, abyste se kamarádili s Palestinci, cestovali s Arabem nebo se kriticky vyjadřovali o izraelské politice, a už máte problém. A pokud jediný argument, který mají stoupenci dnešní vlády po ruce, zní „v Íránu a v Gaze je to mnohem horší", říká to vše o bodu, do něhož jsme se dostali.

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře