Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Lukašenko: Na mě a mé děti byl připravován atentát za účasti USA

Hodnocení uživatelů:  / 23
NejhoršíNejlepší 

Běloruský prezident Alexandr Lukašenko sdělil, že byla zadržena skupina osob, která za účasti tajných služeb USA plánovala atentát na něho a jeho děti.

„Zadrželi jsme skupinu, ukázali, jak vše plánovali…, poté jsme objevili práci cizích tajných služeb, pravděpodobně CIA, FBI – nevím, kdo tam z Američanů pracoval. Objevili jsme jejich plány přijet do Minsku a organizovat atentát na prezidenta a děti,“ řekl Lukašenko novinářům. Informace přinesla agentura BelTa.

  • lukasenko-na-me-a-me-deti-byl-pripravovan-atentat-za-ucasti-usa

Podle jeho slov měli zadržení v plánu „unést dítě (Lukašenka – red.) – jedno, druhé, jak se jim to podaří“. „Dáme ho do sklepa… V Gomelské oblasti už připravili i sklep,“ uvedl Lukašenko.

„Mě udivilo něco jiného. Proč se Američané tak chovají? Úkol na odstranění prezidenta, pamatujte si, nemůže dát nikdo, kromě nejvyššího politického vedení země. Jen oni, žádné tajné služby,“ zdůraznil běloruský prezident.

Běloruská strana informovala, že plány na atentát na prezidenta a jeho děti se podařilo zastavit, a to i díky spolupráci s ruskou kontrarozvědkou FSB.

Lukašenko také dodal, že jedním ze zadržených je i občan jiného státu. Zadržená skupina mimo jiné připravovala převrat v Bělorusku, který se chystala provést v létě tohoto roku.

zdroj: https://cz.sputniknews.com/svet/2021041713494283-na-beloruskeho-prezidenta-a-jeho-deti-byl-pripravovan-atentat-za-ucasti-usa/

 

Facebook komentáře