Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Kundera, Rushdie a spol.: Evropě hrozí nebezpečí

Hodnocení uživatelů:  / 3
NejhoršíNejlepší 

Říká se jim u nás velmi laskavě „kavárna“. Lidé, kteří sedí u kávičky či decinky v příjemně vytopené kavárně s tichou obsluhou a mudrují.

  • kundera-rushdie-a-spol-evrope-hrozi-nebezpeci

Vyzývají k záchraně Evropy před populismem, napsali k tomu i manifest. Mají strach z brexitu a z výsledku evropských voleb. Od Británie chtějí druhé referendum a "nastoupit cestu k záchraně Evropy“ Jsou to zkrátka inteligenti a evropští vlastenci, kteří zachrání Evropu před xenofobií a antisemitismem.

Kde byli chlapci v době, kdy vznikala nálada, kterou oni označují za populismus? Co dělali, když lídři Evropy do ní násilím zanášeli a nadále, i když opatrněji, zanáší zlo politické korektnosti, šílenost téměř násilného míšení ras a kultur, nepřirozený genderismus, pomstu jednomu pohlaví ve formě mééé túú a další pokusy o destrukci přirozenosti? Co si tak asi tito vlastenci a inteligenti mysleli, že nastane? Že stádo ovcí, tedy občané EU, se vrhnou na tuto jedovatou pastvu? Stádo se kupodivu chytlo raději jiné šťavnatější návnady, kterou je populismus, někde i antisemitismus. To je překvapení, že?

Za inteligenty považuji takové jedince, kteří, když se rozhodnou něco prosazovat, mají dobře uvážené, jaké následky bude mít jejich snaha něco změnit. Změna bývá úspěšná vesměs ve dvou případech, a to buď společnost k nějaké změně dozraje a vlastně na ni sama dosáhne, nebo tehdy, když je nabídka ze strany inteligenta natolik zajímavá a nosná, že se ujme a občané ji začnou rozvíjet. Důsledky toho, když se nějací kavárenští povaleči, za něž považuji především evropské lídry, pro něco rozhodnou a pak to násilím protlačují do občanského života, bude v dějinách, doufám, stejně poučné, jako ten holocaust.

Pan Kundera, Rushdie a spol. mají samozřejmě právo mudrovat a psát manifesty, ale chtějí-li být považováni za inteligenty, nezbývá, než inteligentně myslet a konat.

Populismus a antisemitismus, kterého se obávají, je realita, na jejímž vzniku a rozmachu se podílel každý, kdo se nijak neangažoval proti destrukci Evropy, realizované Merkelovou, Junkerem, Macronem a dalšími vejlupky, kteří nemají a především nechtějí mít nejmenšího tucha o tom, co je to skutečný život.

Podnět k článku: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/evrope-hrozi-nejvetsi-nebezpeci-za-70-let-varuji-kundera-rushdie-a-spol-65032?dop-ab-variant=5&seq-no=1&source=hp
 
Autor: Olga Pavlíková

Zdroj: https://olgapavlikova.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=698139

Facebook komentáře