Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Konzervativní politik kritizovaný za tvrzení, že Francouzi jsou vystaveni „etnickým čistkám“ od migrantů

Autor: Paul Joseph Watson

11. října 2021

Konzervativní politik Gilles Platret byl kritizován členy své vlastní strany a nahlášen úřadům poté co tvrdil, že Francouzi jsou vystaveni „etnickým čistkám“ od migrantů.

Platret, který je místopředsedou středopravicového Les Républicains (LR) a starostou Chalon-sur-Saône, se vyjádřil během vystoupení ve francouzské televizi.

„To co dnes v některých čtvrtích vidíme — a použiji slovo, které jasně vyvolá reakce kolem tohoto stolu — mi připadá jako etnické čistky,“ řekl Platret.

  • konzervativni-politik-kritizovany-za-tvrzeni-ze-francouzi-jsou-vystaveni-etnickym-cistkam-od-migrantu
Dodal, že cizinci (hlavně muslimové ve Francii) slouží k tomu, aby „postupně vyháněli to čemu se v demografii říká domorodci, tedy původní obyvatelé země, aby si udělali prostor.“
 
Damien Abad, člen Republikánů francouzského parlamentu, řekl že Platretovi připomínky byly „nepřijatelné“, a trval na tom, že strana by neměla nabízet taková rétorika aby přilákala voliče.
 
To je pochybné tvrzení, vzhledem k tomu, že Marine Le Pen a francouzský intelektuál Eric Zemmour, kteří mají podobné komentáře, jsou největšími soupeři Emmanuela Macrona v prezidentkých volbách v roce 2022.
 
Aurélien Taché, poslankyně za Val-d 'Oise, byla Platretovými výroky tak uražena, že ho nahlásila úřadům za „podněcování k nenávisti“.
 
Ovšem Platret si za svými slovy stál a trval na tom, že jednotnost názorů by neměla být považována za ctnost.
 
Jak jsme již dříve zdůraznili, že „diverzita“ ve Francii byla takové selhání, že dokonce i konzervativní prezidentský kandidát Xavier Bertrand nedávno varoval, že zemi hrozí „občanská válka“, kvůli problémům s gangy, násilí a neřízenému přistěhovalectví.
 
Přestože ještě oficiálně neřekl, že bude ve volbách kandidovat, kritik masové migrace Eric Zemmour se v průzkumech posunul na pouhých pět bodů za prezidenta Macrona.
 
Zemmour vyzval aby notoricky známé francouzské islámské ghetto no-go zóny, které jsou běžně dějištěm násilí a masových nepokojů, byly „znovu dobyty silou“.
 
V dubnu provedený průzkum zjistil, že většina Francouzů si myslí, že určitá forma „občanské války“ je pravděpodobně důsledkem neúspěšného multikulturalismu a útokům na francouzskou identitu.
 
Průzkum byl vyzván dopisem, který podepsalo tisíc vojáků, včetně dvaceti generálů ve výslužbě.  Varování pro prezidenta Macrona o „několika smrtelných nebezpečích“ hrozících Francii, včetně „islamismu a předměstkých hord“, jako odkaz na zničená předměstí velkých měst s vysokou kriminalitou a přistěhovalci.
 
Překlad: Roudnický
 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře