Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Islámská strana odvetou za NE minaretům?

  • svacarsko-muslimove
Předseda Ligy muslimů v jihošvýcarském kantonu Ticin Ghazní Slaheddín vyzval souvěrce k založení Švýcarské islámské strany, oznámil švýcarský server www.romandie.com s odvoláním na ticinský týdeník „Il Café".

Jeho provolání, proslovené v souvislosti s páteční modlitbou, bylo určeno 350.000 muslimům, kteří ve Švýcarsku žijí. Ghazní Slaheddín tak reagoval na zákaz dovýstavby minaretů k již existujícím mešitám v zemi helvétského kříže. „Musíme založit islámkou stranu, abychom mohli bránit naše přirozená práva, práva naší menšiny, která jsou ve Švýcarsku pošlapávána." řekl. „Švýcarský lid má stejné obavy, tak jako my, že volba proti minaretům (absolutně demokratická, pozn.TEN), je soumrakem demokracie a zpřetrhá dobré vztahy, existující mezi Švýcarskem a muslimským světem," dodal.

Náplní práce islamistické strany by byl, jak Slaheddín nezastírá, například boj proti zákazu nošení burky, čádoru ale i závoje ve všech švýcarských veřejných školách. „Švýcarsko," podle něj, „riskuje mezinárodní izolaci."

Radikální muslim pan Ghazní Slaheddín má v něčem pravdu. Ve snaze být co nejméně konfliktní zakázala města Zürich, Winterthur, Luzern, Bern a Lausanne, na rozdíl od Churu, před referendem výlep plakátů údajně ovlivňujících voliče s textem „Stopp - JA zum Minaret Verbot" provedená před vlajkou, na níž se nacházejí siluety černých minaretů připomínající balistické střely.

Švýcaři islamofobní jistě jsou, protože tvrdí, že přes oněch 64 minaretů, které stojí ve Francii by francouzskou trikolóru vidět nebylo. Termín „islamofobie" a „islamofobní" byl používán poprvé po íránské islámské revoluci, když v roce 1979 teheránští mullové klasifikovali mladé ženy, bojící se islámu, které - pokud v odporu vytrvaly - skončily v rukou náboženské policie. I když, což není příliš známo, existovala neformální skupina teheránských intelektuálů, která nalíčené a nezahalené slečny začala (jakmile viděli dobržďovat auto se zeleným pruhem na kapotě) mlátit po zadku (na veřejnosti). Rodinný trest policii dostačoval (tak to vypadalo) a dívky či mladé ženy tak ušly zatčení, možná znásilnění a věznění, soudu i trestu, a „neformální intelektuálové" si nezřídka mohli domluvit schůzku, do níž by jinak, podle regulí, hovořily obě rodiny.

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře