Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Hnutí Occupy London se ocitlo na seznamu teroristů

  • Occupy-London-St-Pauls-ca-007
Aktivisty hnutí Occupy London rozzuřilo, když se dověděli, že jsou na seznamu, který policie rozeslala londýnským firmám, uvedeni mezi teroristickými skupinami. Dokument s názvem „Aktuální informace o terorizmu/extrémizmu pro společenství londýnských firem" obsahoval podrobnou zprávu o nedávných i připravovaných aktivitách hnutí Occupy London.

Dokument ze 2. prosince, který jeden místní podnikatel poslal o víkendu do protestního tábora Occupy London na náměstí Finsbury Square, obsahoval aktuální informace o zahraničních teroristických organizacích včetně FARC v Kolumbii, Al Kajdy v Pákistánu a výsledku soudního řízení ve věci bombového útoku v běloruském Minsku.

Pod tím byla část s názvem „Domácí", která se věnovala aktivitám táborů Occupy a vybraných antikapitalistů. „Protože celosvětové hnutí Occupy nepolevuje, je pravděpodobné, že aktivisté budou vyhledávat další místa k obsazení, zejména ta, která si ztotožňují s kapitalizmem."

V dokumentu bylo mimo jiné uvedeno, že policie dostala řadu nepřátelských zpráv o jedincích, kteří odpovídají profilu antikapitalistů, a apelovala na firmy, aby byly bdělé a pečlivě si všímaly jakýchkoli známek obsazování.

Policie připustila, že název dokumentu nebyl vhodně zvolený. Zároveň ale popřela, že by chtěla hnutí Occupy London dát nálepku organizace jako je Al Kajda.

Aktivisté z protestního tábora Occupy London prohlásili: „Aktivizmus není zločin a touha podílet se na demokratickém rozhodování by v žádné svobodné společnosti neměla být předmětem zájmu policie."

Zdroj: guardian.co.uk

Jitka SDT

Pozn. red.: České hnutí SDT je vedeno zas ministerstvem vnitra jako extremistická skupina !vyzývají k násílí!

převzato: http://imcmedia.cz/?p=2604

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře