Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Graham Summer: EU uvidí dominový kolaps dluhů následovaný systémovým selháním

  • eu-nemecko
Nyní si dokonce i masmédia uvědomují to, co jsme říkali přes rok: EU je ve své současné podobě vyřízená. Nejprve jsem věřil, že uvidíme vykopnutí Řecka z EU. V tomto bodě to nicméně vypadá mnohem více na to, že to bude Německo, které odejde. Důvod je vcelku jednoduchý. Německo nebude tolerovat monetizaci dluhu (tištění peněz). Viděli kam to vedlo ve Výmarské republice a nedovolí to znovu, tečka, konec příběhu. Pokud ECB začne tisknout peníze, Německo je venku.

Takže... jediná další možnost jak zachránit EU by byl EFSF. Nicméně, jak jsme viděli, tato volba je taky slepá ulička: (jinými slovy, v Rusku ani Číně nic nevyžebrali, pozn. Hox) 

G20: žádné další peníze pro záchranu eurozóny (zpráva reuters)

Pamatujte, EFSF selhal dokonce v třímiliardové aukci bondů, kde si musel část svých vlastních dluhů koupit sám, aby aukce neskončila fiaskem. A nikdo v G20 nechce EFSF financovat, takže EFSF není v žádném případě záchrana.

Takže, ve výsledku se mohou stát dvě věci:

1) ECB začne tisknout (a Německo odkráčí), což vyústí v devalvaci eura nejméně o 30-40 procent

2) masivní platební neschopnost a restrukturalizace dluhu doprovázeno systémovým selháním eurozóny.

To jsou fakta. Vím, že mainstreamová finanční média a další "experti" rádi prohlašují, že se z toho Evropa může nějak vymotat, ale mýlí se. Evropa před sebou více než rok tlačila problém dluhové restrukturalizace Řecka. Nyní čelí problému, který nemůže nijak vyřešit: záchrana (bail-out) Itálie.

Jinými slovy, Evropa narazila hlavou do zdi. Trhy nejsou ochotny za současných podmínek Itálii půjčovat. Ani není trh ochoten půjčovat EFSF. Jediné dvě potenciální záchrany pro EU jsou nyní Německo a ECB. A Německo nedovolí, aby došlo k monetizaci dluhu / tištění peněz.

Přátelé, nevím, jak jinak to mám říct, ale když Evropa zažije jen událost podobnou té z r.2008, bude mít velké štěstí. Celý evropský bankovní systém je "nafouknut" (leverage) 26:1. To znamená, že stačí čtyřprocentní pokles hodnoty aktiv, aby byla vymazána veškerá likvidita.

Přidejte si k tomu fakt, že se zahrnutím neprofinancovaných závazků (unfuded liabilities) má průměrný člen EU skutečný poměr dluhu ku HDP více než 300%, a dostanete známky systémového selhání. Dokonce Německo, nejsolventnější velký hráč v EU, má skutečný poměr dluhu k HDP přes 200% (tato data pochází rovnou z úst Axela Webera) a ještě stojí před úkolem záchrany svých bank.

Nejsem schopný ani popsat, jak špatná bude situace, až **** narazí na větrák. Ale EU míří k dluhové/bankovní krizi s horšími ukazateli, než ta z roku 2008. Jsme doslova a do písmene měsíce, možná jen týdny, od imploze evropských bank.

GainsPainsCapital.com

Více zde: http://leva-net.webnode.cz/products/budto-ecb-zacne-tisknout-penize-nebo-/?utm_source=copy&utm_medium=paste&utm_campaign=copypaste&utm_content=http%3A%2F%2Fleva-net.webnode.cz%2Fproducts%2Fbudto-ecb-zacne-tisknout-penize-nebo-%2F

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře