Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

EU skončila, prohrála boj s koránovirem

Na vnější hranici EU se patrně právě teď svádí bitva, o které se budou učit děti ve škole. Doufejme jen, že za nějakých 50 let to ještě budeme my Evropané, kdo v našich zemích bude vykládat historii. Jak je totiž dobře známo, dějiny píší vítězové.

  • eu-skoncila-prohrala-boj-s-koranovirem
Před několika hodinami se do médií dostala informace, že Turecko vyslalo ke společným hranicím s Řeckem obrněný transportér, aby strhl hraniční plot a umožnil desetitisícům nelegálních migrantů, aby se dostaly do Evropy. Současně na území člena EU přilétají kartuše se slzným plynem. Oblast skutečně, alespoň na záběrech v médiích, vypadá jako dost děsivá válečná zóna.
 
Turecký ministr zahraničí Süleyman Soylu obvinění odmítá. Asi si myslí, že uvěříme dalším pohádkám z Tisíce a jedné noci. Na tom, že muslimové lžou nám káfirům, není nic podivného. To můžou a s chutí toho využívají. Politický islám funguje na dualismu – věci jsou tak i tak současně, lež je pravda a pravda je lež a není to žádný problém.
 
Všechno má dva výklady, dvě varianty, dvě řešení. Podle toho, které se zrovna hodí. Když slyšíte něco od tureckého ministra, raději zbystřete a vězte, že pravda bude někde úplně jinde. To, že nám z Turecka lžou asi nikoho nepřekvapí. Překvapivé asi už ani není, že Evropská unie zatím neudělala nic, co by vůbec stálo za řeč. Náš milý úřednický moloch zřejmě v klidu počítá nejrůznější pohlaví, která můžete dle libosti mít.
 
Zajímavé je, že se iniciativy chápou někteří představitelé členských států EU sami. Například náš jižní soused, Rakousko. Jejich Zelení by sice s chutí přijali nebohé z celého světa, ale Sebastian Kurz se vyjadřuje jasně. Říká, že jde o organizovanou akci a lidé jsou používaní Erdoganem jako zbraň, jako nátlak na Evropskou unii. Kurz si uvědomuje, že v případě, kdy ochrana vnějších hranic nebude úspěšná, bude muset Rakousko své hranice chránit samo. Samy budou nakonec všechny státy Unie.
 
No fajn. Člověk si nutně musí položit otázku, k čemu nám vlastně Evropská unie je. Není schopna účinně řešit ve vzájemné spolupráci šíření koronaviru. Lidé si cestují, jak chtějí, hranice jsou otevřené, neplatí žádná pravidla, žádná omezení, nikdo není na nic připraven. Můžeme si samozřejmě říct, že odpovědní mohli a měli být i občané. Nikdo nemusel jezdit do Itálie a virus bezohledně roznášet. Proti v podstatě vojenskému útoku se ale občané sami bránit nemohou. Zde potřebují stát, který si kvůli tomu také vytvořili a který živí.
 
To, že EU není schopna účinně ochránit své obyvatele před útokem nepřátelského státu, je neodpustitelné a je to nepochybně znamení jejího konce. Můžeme jen doufat, že celá situace nepovede k vážnému konfliktu na starém kontinentu.
zdroj: http://blog.aktualne.cz/blogy/david-zahumensky.php?itemid=36023

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře