Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Christensen: Euro je mrtvou měnou

Euro je podle spoluzakladatele a ředitele Saxo Bank Larse Seiera Christensena postaveno od samého začátku na nestabilních základech. Eurozóna se tak bude nadále dostávat do potíží. Podle Christensena je euro mrtvou měnou, nedávné posilování eura je podle něj víceméně jen iluzí.

  • christensen-euro-je-mrtvou-menou

Euro bylo podle spoluzakladatele Saxo Bank postaveno od samého začátku na nestabilních základech a i přes provedení nemalých změn se bude blok s jednotnou evropskou měnou dostávat nadále do problémů.

Řada lidí o tom věděla, ale domnívala se, že pokud se bude projekt (eura) dále vyvíjet, mohly by být některé z nezbytných základů zajištěny vydáváním společných dluhopisů, vyššími odvody (daněmi) a fiskální unií. Je zcela zřejmé, že na to Evropané nejsou připraveni, že to nechtějí a že tak nyní zbývá eurobez základů, říká Christensen.

Investoři by podle Christensena měli být velmi obezřetní při investicích v eurech a nespekulovat na vzestup.

Dluhopisové trhy jsou v některých zemích eurozóny velmi nadhodnocené a samozřejmě velmi spekulativní a nebezpečné, upozorňuje Christensen.

Pokud jde o zářijové volby v Německu, Christensen očekává, že Angela Merkelová pohodlně vyhraje i potřetí v řadě. Zároveň ale varuje, že to bude naposledy, kdy by mohli němečtí voliči podporovat status quo.

Tyto volby jsou poslední, kdy ještě nedojde ke změně politické mapy. Lidé v Německu totiž ještě nepociťují dostatečně problémy (eurozóny), které by následně mohly vést k masívní reakci veřejnosti. Merkelová tak vydrží celé volební období. Ale v poslední době se může klid mezi Němci vytrácet. Je zřejmé, že dochází ke změně nálady. Nemyslím si ale, že je to dostatečně silné k tomu, aby se to projevilo už v těchto volbách, uzavřel Christensen.

Příspěvek Euro je mrtvou měnou pochází z Saxo Bank 24/7

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře