Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Česko a Slovensko musí být zadluženo na věčné časy! Jinak se EU rozpadne!

Hodnocení uživatelů:  / 11
NejhoršíNejlepší 

Georg Soros přiznal, že EU se rozpadne. Ba co víc přiznal, že důkazem, že se EU rozpadne, je nedůvěra největších investorů, kteří nechtějí EU půjčit miliardy EUR na tzv. věčné dluhopisy, neboť si nejsou jisti, že se EU nerozpadne. Jak jste jistě zaznamenali, tato zpráva neproběhla ani českými ani slovenskými médii, a to byla zveřejněna 30.listopadu 2020! 

Georg Soros oznámil, že ačkoli v minulosti žádal EU, aby si půjčila biliony EUR od soukromých investorů pomocí věčných dluhopisů nyní se situace jiná, a není to možné, protože investoři nemají důvěru v trvání EU.

Georg Soros přiznal, že EU se rozpadne

 
  • cesko-a-slovensko-musi-byt-zadluzeno-na-vecne-casy-jinak-se-eu-rozpadne
  • cesko-a-slovensko-musi-byt-zadluzeno-na-vecne-casy-jinak-se-eu-rozpadne
  • cesko-a-slovensko-musi-byt-zadluzeno-na-vecne-casy-jinak-se-eu-rozpadne
  • cesko-a-slovensko-musi-byt-zadluzeno-na-vecne-casy-jinak-se-eu-rozpadne
  • cesko-a-slovensko-musi-byt-zadluzeno-na-vecne-casy-jinak-se-eu-rozpadne
  • cesko-a-slovensko-musi-byt-zadluzeno-na-vecne-casy-jinak-se-eu-rozpadne

Co jsou to věčné dluhopisy – jde o finanční dluhový nástroj bez termínu splacení – tedy investor půjčuje své peníze na velmi dlouhou dobu a dostává po celou dobu jejich existence pravidelné úroky. Jako příklad můžeme uvést holandský věčný dluhopis vydaný roku 1648 . Ten je nyní v majetku jedné americké university a stále vynáší úroky – už 372 let, od svého vzniku. Roční úroková sazba tohoto věčného holandského úroku je 2,5%. Obdobné dluhopisy, tzv. konzole, vydala i Velká Británie. Třeba v roce 1751 a nebo v roce 1923. Ovšem Velká Británie všechny tyto konzole vykoupila v roce 2015!

Nyní Georg Soros požaduje, aby v Evropě vnikla nová koalice států. které se těmito věčnými dluhopisy zadluží na věčné časy, aby se zachránila Evropská Unie před krachem. V této koalici podle Sorose nemohou být Maďarsko a Polsko, protože ty se nechtějí takto zadlužovat a nechtějí ani navěky poslouchat nařízení bruselských úředníků. A taky v této koalici nemohou být Finsko, Švédsko, Holandsko, Dánsko a Rakousko, protože ty už oznámili, že se takto společně zadlužovat nebudou, protože se nehodlají o své bohatství dělit s chudšími státy. Zbývající státy, tedy i Česko a Slovensko se podle Sorosova požadavku mají zadlužit u bankéřů na společnou věčnou půjčku. Musí být společná - protože EU si takto půjčit nemůže, protože bankéři nevěří, že bude dlouho existovat. A musí být společná protože jižním státům EU už bankéři také nepůjčí, protože už nevěří, že budou moci své dluhy splácet. Proto se mají za dluhy zaručit Češi, Němci, Slováci a další, a ti je mají také splácet. 

Soros to má vymyšlené, a chce, aby takový dluh schválili předsedové vlád 10 a 11. prosince 2020. Takže hlídejte si Matoviče a Babiše.

Pokud se podíváme do historie už jednou jsme takto spláceli. V roce 1919 jsme museli podepsat závazek, že zaplatíme Češi a Slováci 1/2 rakouských válečných reparací za I světovou válku. Celkem jsme museli splatit tehdy astronomickou sumu 12.75 miliardy korun, a ještě k tomu přídavek ve výši 4,2 miliardy korun za vydržování našich legii. Jak vidíte platili jsme za to že jsme válku prohráli i za to že jsme válku vyhráli. Že to v Česku způsobilo bídu je jasné. Státní rozpočet Československa byl třeba v roce 1925 jenom 9,3 miliardy korun. 

Kdyby Vám tento argument, že se nemáme zadlužovat, abychom zachraňovaly EU nestačil. Máme i další. Nezdaněné dividendy. Z Česka jenom v roce 2018 odteklo 257 miliard dividend, ze kterých se zisk neplatil do českého rozpočtu, ale do jiného rozpočtu! Třeba do malého Holandska takto odteklo 47 miliard, do Německa 44 miliard a do Lucemburska 41 miliard! Pokud bychom tyto dividendy zdanili v Česku získali bychom 38 miliard (15%daň). Místo nás bohatnou jiní Evropané. 

V roce 2018 jsme získali od EU 45,3 miliardy korun více, než jsme do EU přispěli . Kdybychom místo dotací zdanili dividendy zjistili bychom, že jsme na tom prodělali jenom 7,3 miliardy korun. Tedy celý zisk Česka na EU je jenom 7,3 miliardy korun, ale za to musíme poslouchat euro-nesmysly, nařízení a ještě teď máme poslouchat vše co nařídí a zadlužit se na věčné časy. Zisk 7,3 miliard na EU představuje jenom 0,52% všech příjmů z daní a důchodového pojištění. Za těchto 0,52% ročně máme se vzdát naší samostatnosti a zadlužit se na věčné časy. Jakmile to uděláme, zjistíme, budeme muset zaplatit daleko víc miliard, než dostaneme. Je třeba postavit se Bruselu na odpor po boku s Polskem a Maďarskem a vyjednat lepší podmínky našeho členství. Třeba ať v Česku vydělané miliardy se daní v Česku!

Na závěr. My jsme své válečné reparace zaplatili. Dokonce jsme zaplatili i za to že jsme válku vyhráli! Proč nám tedy Němci stále dluží válečné reparace a ještě mají drzé keci, že je máme poslouchat. Na to se ptejte svých politiků.

--

Ladislav Mátl

Facebook komentáře