Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Catherine Ashtonová podpořila humanitární flotilu pro Gazu

  • astonova-katka
Ministryně zahraničí Evropské unie Catherine Ashtonová vydala v pátek prohlášení, v němž „vyzvala všechny zúčastněné, aby jednali zdrženlivě a odpovědně a s cílem dosáhnout konstruktivního řešení.

Evropská unie je dál hluboce znepokojena humanitární situací v Gaze. Pokračující politika uzavření (Gazy) je nepřijatelná a politicky kontraproduktivní.  Chceme zopakovat výzvu EU k okamžitému, udržitelnému a bezpodmínečnému otevření přechodů pro dodávky humanitární pomoci, obchodního zboží a osob do Gazy a z Gazy."

Ashtonová tím reagovala na pohrůžky Izraele, že flotilu je připraven zastavit i silou. Kvůli tomu v noci na dnešek vyrazily na moře izraelské dělové čluny, přičemž ministr zahraničí Avigdor Lieberman označil plavbu humanitární flotily za provokaci a slíbil, že bude zastavena "za jakoukoli cenu". Jeho ministerstvo vyzvalo mezinárodní společenství, aby se k případnému tvrdému postupu Izraele postavilo s pochopením. "Opravdu jsme odhodláni a máme i politickou vůli zabránit této provokaci namířené proti nám," prohlásil Lieberman. "Myslím, že jsme připraveni... zabránit této provokaci za jakoukoli cenu."

Podle nepotvrzených zpráv je Turecko na vyslání izraelských dělových člunů připraveno zareagovat tím, že na ochranu humanitární flotily vyšle své letectvo.

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře