Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

"Alternativa pro Německo" bude prosazovat referendum o členství v EU ve stylu Brexitu

"Předsedkyně německé krajní pravice oslavuje brexit jako "model pro Německo": Berlín by také mohl opustit Evropskou unii - jedna z nejpopulárnějších německých stran se zaměřila na "německý odchod"."

  • alternativa-pro-nemecko-bude-prosazovat-referendum-o-clenstvi-v-eu-ve-stylu-brexitu

"Alternativa pro Německo" bude prosazovat referendum o členství v EU ve stylu brexitu, pokud se dostane k moci, uvedla její vůdkyně Alice Weidelová a označila odchod Británie z bloku za "naprosto správný". "Je to vzor pro Německo, aby činilo taková suverénní rozhodnutí," řekla. Weidelová uvedla, že její vláda bude usilovat o reformu EU a řešení jejího "demokratického deficitu", mimo jiné omezením pravomocí Evropské komise, "nevolené výkonné moci".

"Pokud však reforma není možná, pokud nemůžeme obnovit suverenitu členských států EU, měli bychom nechat rozhodnout lidi, jako to udělala Velká Británie," řekla. - "A mohli bychom uspořádat referendum o vystoupení Německa z EU.

Tato myšlenka prolamuje velké tabu v Německu, kde jsou hlavní strany skutečně proevropské. Prohlášení Weidelové přišlo uprostřed velkého nárůstu podpory Alternativy pro Německo - 22 procent v průzkumech veřejného mínění, což je náskok před všemi třemi stranami vratké koalice kancléře Olafa Scholze."

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře