Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Vyrovnaná, ale nezajímavá debata. Vše bylo řečeno v prvním duelu v pražském Hudebním divadle Karlín

Hodnocení uživatelů:  / 12
NejhoršíNejlepší 

Emil Kalabus

Pro prezidenta Miloše Zemana a jeho soupeře Jiřího Drahoše byl čtvrtek velmi důležitým dnem. Oba jmenovaní se účastnili druhého vzájemného televizního duelu. Šlo jim o doposud nerozhodnuté voliče.

Debatu České televize moderovala Světlana Witowská, která se pravidelně objevuje v Interview ČT24.

  • vyrovnana-ale-nezajimava-debata-vse-bylo-receno-v-prvnim-duelu-v-prazskem-hudebnim-divadle-karlin

Paní Witowská podle mne předvedla profesionální výkon, za což byla na konci pořadu pochválena současnou hlavou státu i prezidentským kandidátem panem Drahošem.

Zklamalo mne, že oba diskutéři měli připravené otázky, na které si mohli připravit odpovědi. Pan Drahoš se tentokrát připravil lépe než minule, ale v podstatě jsem v duelu v ČT neslyšel nic nového. Všechno bylo řečeno v prvním duelu v pražském Hudebním divadle Karlín.

Zejména zpočátku pan Drahoš pana prezidenta až příliš napadal, snad aby dohnal ztrátu bodů z minulého duelu. Podal vcelku dobrý výkon, ale zase nic převratného.

Z dlouhého předvolebního klání voliči Miloše Zemana pochopili, že je příznivci pana Drahoše vykreslují jako zaostalé a nevzdělané vesničanyPan Drahoš se jim vzdálil. Připomeňme, že Miloš Zeman vyhrál v prvním kole prezidentských voleb ve všech krajích republiky kromě Prahy. Tam zvítězil Jiří Drahoš, který jinak ve zbytku republiky skončil vždy na druhém místě. Zemana volili jak intelektuálové a podnikatelé v samotné Praze, tak i občané a intelektuálové v ostatních krajích republiky. Mýtus o nevzdělaných sedlácích, kteří neumějí žádnou cizí řeč, prostě padl.

Ze stejně prázdně dunícího sudu je neustále naléváno tvrzení o tom, že politika Miloše Zemana vůči Rusku a Číně nějak ohrožuje státní zájmy ČR, že Zeman je agentem Kremlu atd. Kdo sleduje pozorně politiku Miloše Zemana ví, že Zeman uznává zahraniční politiku více azimutů a chce být mostem mezi Východem a Západem. Nesnaží se do země přivléci čínský komunismus, ani nějakou variantu sovětského stalinismu. Kdo je kritikem Zemanova postoje v zahraničněpolitických otázkách, je velmi krátkozraký, protože ekonomické centrum všeho dění se přesouvá ze Západu na Východ. To je prostě realita.

Mnoho jednopólově orientovaných občanů a politiků si nepřipouští fakt, že unipolární svět, ve kterém dominovaly ještě včera USA, jeminulostí. Dnes existuje svět multipolární, kde vliv na světové dění má více světových velmocí, z nichž mnohé jsou budoucími ekonomickými obry. Např. čínský projekt Hedvábná stezka nemá ve světě obdoby. Nová Hedvábná stezka je větší, než bylMarshallův plán. Z tohoto pohledu je Zemanova politika více azimutů logická a prospěšná.

Známý český ekonom a vysokoškolský učitel, děkan Národohospodářské fakulty Vysoké školy ekonomické v Praze a bývalý ředitel Liberálního institutu Miroslav Ševčík ve středečním interaktivním zpravodajském pořadu 90‘ ČT 24 všem pochybovačům vysvětlil, proč Zeman jezdí do Ruska a Číny. Doporučuji pořad zhlédnout těm, kteří ho ještě neviděli. V pořadu naprosto přesvědčivě panekonom Ševčík doloženými argumenty rozcupoval své odpůrce z tábora pana Drahoše.

Pan Ševčík má velmi silné ekonomické argumenty také proto budu opět volit pana Zemana.

Nebudu volit toho, kdo občanům upírá právo vyjádřit se v důležitých věcech v referendu.

Snad každý si všiml, že pan Drahoš na odpovědi moderátorky odpovídal strojově. Podobně jako, zkoušený žáček, který se stihl našprtat látku, které nerozumí.

Senátor Jaroslav Doubrava byl velmi nemile překvapen závěrem duelu v podání Jiřího Drahoše. Podle něj Drahoš ve svém posledním slově jen dokázal, jakým je šmejdem a křivákem.

Drahošova závěrečná podpásovka vypověděla jasně o tom, co jsou jeho loutkovodiči zač. Podle mnohých odborníků si tímto nešťastným závěrem pan Drahoš pohoršil.

Video s komentáři děkana Národohospodářské fakulty Vysoké školy ekonomické v Praze a bývalého ředitele Liberálního institutuMiroslava Ševčíka

http://www.ceskatelevize.cz/porady/11412378947-90-ct24/218411058130124/

Facebook komentáře