Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Tanečky kolem chemického útoku v Sýrii

Hodnocení uživatelů:  / 8
NejhoršíNejlepší 

Emil Kalabus

Theodore Postol, profesor vědy, technologie a mezinárodní bezpečnosti na Massachusettském technologickém institutu, se pustil do vlády Spojených států za raketový útok proti Sýrii. Vůbec prý není jisté, že sarinový útok provedený 4. dubna uskutečnily skutečně letecké ozbrojené síly prezidenta Bašára Asada.

Důkazy podle profesora ukazují spíše na to, že sarin vybouchl na zemi v nastražené náloži. To by naznačovalo, že za útokem mohou stát vzbouřenci, kteří oblast výbuchu v syrské provincii Idlíb kontrolují.

  • tanecky-kolem-chemickeho-utoku-v-syrii

 

„Pečlivě jsem prozkoumal dokumenty (Bílého domu) a věřím, že může být nade vší pochybnost prokázáno, že tento dokument neobsahuje žádný důkaz o tom ... že by za chemickým útokem v Chán Šajchúnu stála vláda Sýrie,“ konstatoval Postol. „Ve skutečnosti důkazy citované v dokumentu ukazují, že útok provedli jednotlivci kdesi na zemi,“ doplnil. S fakty bylo podle profesora pravděpodobně manipulováno.

Profesor Postol se domnívá, že tajné služby tvořily specifický závěr na politickou objednávku.

Tomuto názoru nahrává také vyjádření prvního místopředsedy výboru Rady federace pro obranu a bezpečnost Franze Klinceviče. Ten prohlásil, že teroristé v syrském regionu mají 200 tun chemických látek, které se sem dostaly z Libye. Kromě toho zdůraznil, že ví o tom, že „na území Sýrie, které je pod kontrolou teroristů, se nacházejí dva závody na výrobu moderních bojových toxických látek".

O tom, že bojovníci IS disponují chemickými zbraněmi není pochyb. Důkaz podali před pár dny sami teroristé Islámského státu. IS použil před pár dny otravnou látku yperit při útoku na vojenskou jednotku v Iráku, v níž se nacházeli poradci z USA a Austrálie.

„To, že bojovníci organizace Islámský stát použili v Iráku yperit, dokazuje, že chemický útok v syrské provincii Idlíb mají na svědomí teroristé, nikoli Damašek“, řekl bývalý důstojník americké CIA Philip Giraldi.

Mnoho nezávislých amerických analytiků potvrzuje, že možnosti bojovníků IS, pokud jde o použití toxických látek, jsou dobře známé.

„Je prakticky nade vši pochybnost, že Asadova vláda v Idlíbu neútočila," řekl RIA Novosti profesor v oblasti mezinárodních vztahů Pittsburské univerzity Michael Brenner.

Nejpravděpodobnější variantou ze všech bude ta, kterou zmiňuje Petr Schnur M.A., historik, religionista, sociální psycholog, publicista žijící v německém Hannoveru. Schnur tvrdí, že „chemický útok“ v Sýrii je vykonstruovaný, vylhaný, falešný kousek, který je osvědčený z dob Kosova a Iráku.

Kdybychom opravdu žili v reálném, nikoliv fiktivním právním státě, musely by zodpovědné osoby včetně prezidentů, předsedů vlád a ministrů zahraničí stát před soudem – domácím i mezinárodním.

Podle ministra zahraničních věcí RF Sergeje Lavrova se lživá informace o tom, že chemické zbraně v Idlibu použila syrská vláda, využívá k tomu, aby se neplnila rezoluce č. 2254, která předpokládá politické urovnání za účasti všech syrských stran, a aby ji nahradila dávná myšlenka výměny režimu. Proto byl společný návrh, aby experti OPCW navštívili místo předpokládaného incidentu s použitím chemických zbraní v Sýrii, západními delegacemi zablokován bez jakéhokoli srozumitelného odůvodnění.

Jedno je jisté, tanečky kolem chemického útoku v Sýrii pokračují. Otázka zní: „ Kdo blokuje jakékoli pokusy nezaujatě vyšetřit incident v Chán Šajchúnu přímo na místě?“

Podle nezaujatých pozorovatelů to není Rusko, ale USA a spol, kteří blokují vyšetřování zločinu. Tj. přesněji jimi prosazovaná rezoluce blokuje vyšetřování zločinu na místě, na kterém se zločin stal.

Je zajímavé, že Sýrie žádala dopisem OSN o zaslání vyšetřovací skupiny na místo chemického útoku. OSN však neodeslala žádnou delegaci.

Co kdyby experti odhalili, že všechno to povídání o tom, co se odehrálo v Chán Šajchúnu byly lži.

Zdroj: https://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/435487-americky-expert-zpochybnil-odpovednost-syrie-za-utok-sarinem.html

http://www.novarepublika.cz/2017/04/kdo-blokuje-vysetrovani-zlocinu-v-syrii.html

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Americky-vedec-Vubec-neni-jiste-ze-za-chemickym-utokem-stoji-Asad-Zde-jsou-dukazy-z-oblasti-fyziky-484404

https://cz.sputniknews.com/svet/201704205156437-chemicke-latky-libye-teroriste-syrie/

https://cz.sputniknews.com/svet/201704205157973-usa-zame-zapad-blokada-incident/

Facebook komentáře