Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Sázky jsou vysoko. Donald Trump nebude prezidentem míru

Hodnocení uživatelů:  / 13
NejhoršíNejlepší 

Emil Kalabus

V neděli proběhl telefonní rozhovor mezi prezidenty Ruska Vladimirem Putinem a Íránu Hasanem Rúhání, během kterého strany projednaly „nepřípustnost agresivních akcí USA proti suverénnímu státu a narušení norem mezinárodního práva".

Dva hlavní spojenci Sýrie se zřejmě připravují dát americkým vojákům působivou odpověď na raketové ostřelování letecké základny Šajrat.

Mnozí vojenští experti si myslí, že tato reakce nebude a nemusí být symetrickou, v tomto případě nelze odpovědět na ostřelování ostřelováním.

  • sazky-jsou-vysoko-donald-trump-nebude-prezidentem-miru

 

Útok protilodními raketami na americké torpédoborce ve Středním moři, i když to pro určité kruhy vypadá lákavě, by způsobilo prudkou eskalaci konfliktu až do třetí světové války. Nehledě na strašnou rétoriku, prezident USA Donald Trump jen stěží půjde na takové „zvýšení sázek", které zažene Rusko a Írán do kouta a přinutí je k přímé vojenské odpovědi. Přijmout však řadu obranných opatření spojenci mohou.

Rusko a Írán nyní začnou aktivně posilovat syrský systém protivzdušné obrany novými technologiemi. Syrská armáda celkově posílí.

Podle Íránského prezidenta Hasana Rúháního se Rusko nacházelo jen několik krůčků od konfrontace s USA kvůli americkému raketovému útoku na syrské letiště Šajrát.

A není to pouze Rusko, které se ocitlo blízko konfrontace s USA. Víme, že těžká atomová letadlová loď amerického vojenského námořnictva Carl Vinson se blíží ke korejským břehům.

Sázky jsou opravdu vysoko a růžová budoucnost neexistuje. Z amerického pohledu je nutné posilovat zbrojní průmysl. Je to jedno z mála odvětví, které v USA opravdu funguje. Řinčení zbraněmi dává výhodu výrobcům zbraní, protože se stalo standardním argumentem pro vyšší výdaje Pentagonu. Navzdory skutečnosti, že vojenský rozpočet USA mnohokrát předčí ruský nebo čínský se bude zbrojit ve velkém.

Předimenzovaný zbrojní průmysl USA spolu s nesplatitelným zadlužením Spojených států, kdy státní dluh přesáhl 20 bilionů dolarů, nevěští nic dobrého.

Atomová letadlová loď amerického vojenského námořnictva Carl Vinson s doprovodem se blíží ke korejským břehům a všichni čekají co bude dál…

Facebook komentáře