Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Najděte si svou čerpací stanici

Emil Kalabus

Poprvé za více než jedenáct let stál benzín i nafta méně než 26 korun na litr. Pohonné hmoty jsou nyní nejdostupnější v tomto tisíciletí – a podle odborníků bude prý ještě lépe.

  • najdete-si-svou-cerpaci-stanici

 

Průměrná cena obou základních druhů pohonných hmot, benzinu Natural 95 a nafty, včera poprvé za více než jedenáct let činila méně než 26 korun na litr. Vyplývá to z dnešních dat společnosti CCS. Benzín se včera prodával průměrně za 25,79 koruny za litr, nafta za 25,98 koruny za litr. Naposledy stál litr obou těchto pohonných hmot méně než 26 korun dne 22. dubna 2009, tedy před více než jedenácti lety, vyplývá dále z dat CCS. Na přelomu let 2008 a 2009 klesala cena ropy – a tedy i pohonných hmot v ČR – v důsledku tehdejší světové finanční krize.

Sečteno, podtrženo, pohonné hmoty v ČR jsou v těchto dnech vzhledem k výši průměrné mzdy vůbec nejdostupnější minimálně v celém tomto miléniu. A bude prý ještě lépe. V květnu se jejich cena podle mnoha odborníků propadne do blízkosti 25 korun za litr, neboť na světovém trhu s ropou stále existuje historicky nevídaný převis nabídky nad poptávkou, jež je stále ochromena kvůli koronaviru.

Sám nejsem takovým optimistou i když možné je samozřejmě všechno.

Aktuální ceny pohonných hmot u našich čerpacích stanic najdete na interaktivní mapě. Hledat můžete tu s nejlevnějším benzínem, naftou, LPG či CNG. Na cestách vás na místa s příznivou cenou mohou upozornit aplikace pro iOS a Android.

Osobně koukám na stránky https://www.mbenzin.cz/Ceny-benzinu-a-nafty/Zdar-nad-Sazavou-a-okoli

Srovnáním zjistíte, že ceny pohonných hmot se u čerpacích stanic výrazně liší. Najděte si tedy tu svou, u které je cena nejlepší.

Poptávka po pohonných hmotách se propadla až o 30 procent, protože úsilí o zastavení šíření koronaviru nechalo letadla na zemi, omezilo využití aut a stáhlo ekonomiky po celém světě do recese. 

Po prudkých poklesech cen ropy už pátým dnem cena ropy opět stoupá. Pokud tento trend vytrvá, budou pravděpodobně stoupat také ceny pohonných hmot. To samozřejmě záleží na více faktorech.

V současné době jim směr udává uvolňování karanténních opatření i snižování těžby. Silnější růst brzdí roztržka Spojených států a Číny ohledně původu koronaviru.

 

Zdroj: https://www.e15.cz/byznys/burzy-a-trhy/ropa-zdrazuje-prispiva-k-tomu-rozvolnovani-karanteny-i-snizeni-tezby-1369374 

https://www.kurzy.cz/zpravy/543029-poprve-za-vice-nez-jedenact-let-ted-stoji-benzin-i-nafta-mene-nez-26-korun-na-litr-pohonne-hmoty/

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře