Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Martin Schulz

Emil Kalabus

Bývalý předseda Evropského parlamentu a možná budoucí německý spolkový kancléř je složitá osobnost se sklonem k autoritářství. Je to velmi tvrdý vyjednavač. Byl v pozici předsedy Evropského parlamentu nepříjemným překvapením. Často operoval z pozice síly a nahrával již tak dosti silným frakcím.

Mnozí si vzpomenou, na Schulzův výrok, že pokud to nepůjde po dobrém, je třeba na země východní Evropy přitlačit. Doslova řekl a zdůraznil, že „to musí být vynucené silou“.

Kdo tedy je Martin Schulz, který se chová jako rozený autoritář a diktátor? V jakých stopách tento muž kráčí a co si hodlá vynutit na zemích V4 silou?

Je známo, že když se z evropské do německé politiky vrátil Martin Schulz, rázem jeho popularita v Německu předčila kancléřku Angelu Merkelovou a preference „jeho“ strany SPD se zvedly z úrovně mezi 20-22 procenty na 28-30.

  • martin-schulz

 

Podle Daniela Kaisera je Schulz typově funkcionář okresního výboru, názorově jeden z nejfanatičtějších „Evropanů“ a to dokonce v samotném Bruselu.

Schulz se narodil ve vesničce Hehlrath, prakticky na hranicích Německa s Lucemburskem. Vyrůstal v bytě přímo nad místní policejní stanicí, neboť jeho otec byl policista. Začal studovat místní katolické gymnázium, kde ovšem dvakrát propadl a ze školy jej vyloučili. Po vyhazovu ze střední školy se začal učit na knihkupce. Výuční list má, maturitu nikoliv, a proto se nikdy nemohl ucházet o přijetí na žádnou vysokou školu.

Během dospívání Martin Schulz propadl alkoholu a řetězily se další problémy. Vše vyvrcholilo tím, že se ve čtyřiadvaceti letech pokusil o sebevraždu.

Pak se dal na politiku, byť zpočátku vzhledem ke všem svým handicapům jen komunální. Dotáhl to na starostu čtyřicetitisícového města Würselen. Z něj pak v roce 1994 přeskočil rovnou do Bruselu. V německé metropoli, ať to byl Bonn nebo Berlín, nikdy nevykonával žádnou funkci. Dnes toho využívá a tvrdí, že na rozdíl od Angely Merkelové a dalších není zdeformován berlínskou bublinou. Je to trochu pikantní vzhledem k tomu, že Schulz je jeden ze služebně nejstarších eurokratů. V Evropském parlamentu, čili v bublině bruselské, strávil od roku 1994 do minulého měsíce přes 22 let.

Kaiser upozorňuje, že v době, kdy se Amerika a Británie politicky radikálně odstřihly od levicově-liberálního paradigmatu a internacionalismu, Němci propadají kouzlu člověka, který to paradigma ztělesňuje se všemi jeho limity.

Bývalý předseda Evropského parlamentu Martin Schulz bude za německé sociální demokraty (SPD) kandidovat na kancléře v podzimních parlamentních volbách. Stane se tak soupeřem Angely Merkelové a jak je patrné může obsadit i post nejvyšší.

Pokud se Martin Schulz stane německým kancléřem, pak můžeme očekávat obrovský politický tlak na alianci států V4.

Aliance čtyř středoevropských států - České republiky, Maďarska, Polska a Slovenska vznikla v roce 1991 z úsilí o spolupráci v integraci mezi vyspělé západoevropské demokracie. Dříve podceňovaná skupina má dnes větší a větší význam.

I přes rostoucí význam V4 existuje nebezpečí, že pokud se německá SPD pod vedením Martina Schulze dostane k moci, stane se militantní stranou na prosazování multikulturalismu v Evropě.

To je přesně to, čemu se aliance středoevropských států úporně brání.

Vypadá to tak, že pokud bude zvolen Martin Schulz německým kancléřem, opět se budeme nuceni bránit onomu páchání německého dobra bez hranic...

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře