Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Jak zůstat prezidentem! Šachová partie Donalda Trumpa

Emil Kalabus

Mnozí z nás si myslí, že je konec, že je jak se říká na Vysočině „vymedováno“. Sbor volitelů se prý jasně vyjádřil a volby vyhrál pan Biden. Podle mnohých je pan Trump blázen, který odmítá uznat porážku v „křišťálově čistých“ volbách.

  • jak-zustat-prezidentem-sachova-partie-donalda-trumpa

Podle Trumpa není letošní prezidentská volba zdaleka u konce, ačkoli velká americká média za vítěze prohlásila demokratického kandidáta Joea Bidena. „Prostým faktem je to, že volby zdaleka nejsou u konce,“ uvedl prezident v komuniké. Média podle něj „nechtějí, aby byla odhalena pravda“. Trump se v prohlášení zmínil o možném přepočítání hlasů v některých státech i o soudních sporech o regulérnosti voleb.

Sám se naopak prohlašuje vítězem voleb a zároveň obětí obrovského volebního podvodu.

Je Trump blázen jak si myslí jedni nebo geniální stratég, jak si myslí druzí? Pojďme se opět na celou věc podívat z nadhledu a z perspektivy šachové partie. V jednom článku jsem psal, že kdo šachové hře alespoň trochu rozumí, ví, že šachy se hrají ve více postupných tazích a hracích variantách. Překvapení v podobě šachu a matu se vždy nechává až na samotný závěr, přičemž se v průběhu hry obětují menší i větší figury, aby se vytvořila výhodná závěrečná pozice pro mat.

Pokud bychom se na dění nedívali optikou šachové hry, jen těžko by nám dávalo smysl chování Donalda Trumpa.  A jak si potom vysvětlit nedávný výrok amerického ministra zahraničí Mike Pompea, který tvrdí, že Trump zvítězí a „nastane hladký přechod k druhé Trumpově administrativě.“

Donald Trump v pondělí na Twitteru varoval, že neuznává volbu Sboru volitelů ve Washingtonu D.C., kam se sešli, aby formálně zvolili prezidentem Joea Bidena. Podle Trumpa je zločinem certifikace voleb ve chvíli, kdy běží žaloby kvůli zfalšování voleb a volební proces je tak zpochybněn. V takové situaci nemohou být volby a ani hlasy Sboru volitelů platné.

A právě to je další Trumpův tah na volební šachovnici. Donald Trump kromě dalších soudních procesů může 6. ledna 2020 zpochybnit legálnost a zákonnost voleb na společné schůzi Senátu a Kongresu USA, a docílit volby prezidenta Kongresmany USA.

Donald Trump se snaží vyčerpat všechny právní možnosti s použitím justice, snaží se postupovat tzv. lege artis, tedy podle práva, a tento postup bude vyčerpán 6. ledna 2021, kdy americký Kongres na společné schůzi obou komor má oficiálně stvrdit výsledky voleb. Před tímto datem se nedá očekávat radikální a zásadní krok od Donalda Trumpa, protože pokud nasadí armádu, bude to až poté, co vyčerpá všechny dostupné právní prostředky. Ovšem po 6. lednu se mohou začít dít věci.

Pokud by všechny možnosti selhaly, mohl by Trump použít armádu a prosadit opakování voleb za jejího dohledu. Vzpomeňme na inzerát hnutí We The People, které zastupuje Sidney Powell. Inzerát žádá, aby prezident Trump vyhlásil na území USA rámcově omezené stanné právo a zajistil opakování voleb pod dozorem americké armády! K tomu by mělo dojít v případě, když Nejvyšší soud USA podlehne nátlaku Deep State a neudělá nic se zfalšovanými volbami! V minulosti k podobnému opatření již došlo ze strany Abrahama Lincolna! Výzvu na Twitteru už podpořil i generál Michael Flynn!

Americké volby jsou složité a pro Donalda Trumpa nadále existují možnost vedoucí k jeho znovuzvolení. O těchto možnostech a krocích se hovoří v následujícím videu. Vřele doporučuji.

Donald Trump se stane 20. ledna prezidentem! 14 kroků, které k jeho zvolení do funkce povedou.

https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=SHWnFZGuMdM&feature=youtu.be

mezitím vyplouvají na povrch nové a nové volební podvody.

Volební komisařka v Georgii předvádí úpravy a manipulace s hlasovacími lístky pomocí softwaru firmy Dom*nion.

https://www.youtube.com/watch?v=pMjCi56zrHg&feature=emb_title

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře