Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Jak zabránit převratu v Rusku

Hodnocení uživatelů:  / 8
NejhoršíNejlepší 

Emil Kalabus

Podle ruského analytika Valerie Pjakina existují v Rusku kruhy, které mají zájem provést v zemi převrat a sesadit Vladimíra Putina. K tomu jsou jim nápomocné různé americké nevládní organizace.

Možná právě proto Generální prokuratura RF zařadila na černou listinu skupinu tzv. nevládních organizací, se sídlem v USA. Do této skupiny zakázaných organizací byly zahrnuty National Endowment for Democracy (NED) se sídlem ve Washingtonu a Open Society, kterou řídí kapitalistický miliardář a spekulant George Soros. Rusko se tak brání možnému převratu.

  • jak-zabranit-prevratu-v-rusku

 

Jsou opravdu americké nevládní organizace tak nebezpečné?

Publicista Cunnigham si všiml, že termín „nevládní organizace“ je kompletně nesprávné pojmenování. Je to chytrý podvod, stejně jako mnoho jiných tvrzení, učiněných těmito skupinami. Skupiny, které jsou uvedeny na černé listině, jsou financované americkým Ministerstvem zahraničí a Kongresem – což má hodně daleko od tvrzení, že jsou údajně nezávislé a soukromé. Především v případě společnosti Open Society George Sorose jde o úzké propojení s cíli zahraniční politiky Washingtonu.

Pod slabě zahalenou maskou propagování „demokracie“ se všechny agentury, které Amerika sponzoruje, snaží destabilizovat ruskou společnost a podkopat řídící orgány. Tato podvratná činnost by nebyla tolerována ani vteřinu, kdyby se situace otočila a vše by se odehrávalo v Americe. Tak proč by Rusko mělo akceptovat jednostranné americké rozvracení a pokrytectví?

Zákeřný a skutečně nebezpečný účel organizací National Endowment for Democracy, Open Society a všech těch dalších orwellovsky pojmenovaných amerických organizací můžeme pochopit na základě toho, že právě tyto skupiny jsou zodpovědné za celou řadu „barevných revolucí“ a změn režimů.

Přeloženo z orwellovského slovníku, „prosazování demokracie“ znamená propagaci Washingtonské verze“"demokracie“, která spočívá v dosazování vazalských režimů, které vše převálcují ve prospěch amerických kapitalistů, jako je např. Soros, původem z Maďarska.

Člen dozorčí rady Ústavu sociálně-ekonomických a politických studií (ISEP) Alexej Zudin již dříve prohlásil, že považuje rozhodnutí Generální prokuratury RF za součást odvetných opatření Ruska, směřujících k vybudování dalších systémů ochrany země před destabilizujícími účinky činnosti vedené ze zahraničí. „Práce NDI a podobných organizací dobře zapadá do konceptu „sametové“ síly, když se snaží, aby její dopad směřoval především do vědomí a myšlení lidí, a teprve potom se pokouší obrátit tento efekt do nejrůznějších politických aktivit," uvedl Zudin pro deník Vzgljad.

Připomněl, že již existuje právní rámec pro řešení takových situací a také výrazná potřeba tento rámec využít. „Pokud to neuděláme, uvidíme na vlastní oči, co se stane. Tím mám na mysli situaci na Ukrajině. Přirozenou vlastností každého národa, který se chce rozvíjet, je vytvořit si a přijmout ochranná opatření proti destabilizaci společnosti působením vnějších vlivů,“ dodal na závěr.

Podle ruského zákona, přijatého v roce 2015, má vláda právo sankcionovat jakoukoli skupinu jako „nežádoucí“, jestliže je její činnost považována za podkopávání ruské ústavy a bezpečnosti státu.

Facebook komentáře