Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Islám - součást strategie Washingtonu

Hodnocení uživatelů:  / 10
NejhoršíNejlepší 

Emil Kalabus

Zní to naprosto neuvěřitelně, ale Islám by mohl být součástí strategie Washingtonu. To tvrdí ceněný geopolitický analytik a strategický poradce v oblasti rizik Frederick William Engdahl.

Engdahl přednáší na mnoha významných světových univerzitách. Studuje a píše o světové politické scéně více než třicet let. Jeho různé knihy o geopolitice - vzájemném ovlivňování mezinárodní politické moci, ekonomie a geografie byly přeloženy do 14 cizích jazyků.

Jeho nejnovější práce sledují strategie a události, které vedly ke vzestupu Spojených států jako mezinárodní síly. Všímá si, vzestupu americké politické moci po roce 1945 a praktického založení novodobé říše, která je založena na kontrole životních - přírodních zdrojů. Americká nadvláda byla vytvořena kontrolou finančního sektoru, základního potravinového řetězce a energie - především ropy. Tato nadvláda byla základem pro to, co se stalo největší koncentrací moci po zhroucení Sovětského svazu.

  • islam-soucast-strategie-washingtonu

 

Engdahl přednášel o současné geopolitice jako hostující profesor na Pekingské univerzitě chemických technologií a pořádá rozhovory a soukromé semináře po celém světě o různých aspektech ekonomie a politiky se zaměřením na politické riziko.

Engdahl je autorem knihy A Century of War: Anglo-americká ropná politika a Nový světový řád (Pluto Press) Semena ničení: Skrytá agenda genetické manipulace a také Vzestup a pád amerického století: Peníze a Říše v naší době.

Spisovatel je výzkumným kolegou Centra pro výzkum globalizace Michela Chossudovského v Montrealu v Kanadě a je členem redakční rady časopisu Eurasia. V současné době žije v Německu a vedle psaní a rozhovorů o aktuálních událostech konzultuje jako politický rizikový ekonom pro různé soukromé organizace, velké evropské banky a skupiny soukromých investorů.

Jak tedy vypadá svět podle Engdahla? Engdahl tvrdí, že hlavním cílem Spojených států je konfrontace v Eurasii. V příštích několika měsících syrská vláda obnoví kontrolu nad zemí – ovšem pouze tehdy, nezasáhnou-li do konfliktu jednotky NATO. Syřané podle něj pochopili, že režim Bašára Asada má jen jednu alternativu. Po Asadovi by přišli k moci houfy náboženských fanatiků.

„Obyčejní lidé vědí, kdo by mohl nahradit Asada, proto se veřejné mínění stále více kloní v jeho prospěch“, řekl Engdahl na veřejné přednášce, která se nedávno konala v Moskvě.

Engdahl také řekl, že islám je součástí strategie Washingtonu a má být použit jako zbraň. Hlavním cílem Západu je: „nedovolit vytvoření Euroasijské hospodářské unie, nedovolit stavbu projektů, jako je South Stream“. K dosažení tohoto cíle Západu vyhovuje chaotická situace na Blízkém východě.

Vytvoření hospodářské infrastruktury mezi Čínou, Ruskem a Íránem podle něj napomůže ke vzniku nejdůležitějšího bodu odporu na světě. Tento svazek nedovolí „vytvoření globálního fašismu – který podporoval Obama a Bush – pod rouškou demokracie. „Společné kroky Číny, Ruska a Íránu jsou sto destabilizovat plány Washingtonu“, dodal rozhodně.

„Americká strategie spočívá ve snaze vytvořit chaos v euroasijské oblasti a snaze řídit energetické toky“, říká ekonom.

V posledním zveřejněném článku si spisovatel a ekonomický prognostik všímá nevládních organizací financovaných mimo jinými i Georgem Sorosem. Nevládní organizace podle něj aktivně financují provoz soukromých lodí pašujících desítky tisíc ilegálních utečenců ze severní Afriky do EU, přes Itálii. Pašování lidí je údajně napojeno na pašerácké sítě ISIS. Pokud to bude úřady

potvrzeno, může to potenciálně otevřít dveře pro trestní stíhání nevládních organizací. Carmelo Zuccaro, vrchní prokurátor sicilské Katánie řekl italskému tisku, že „napomáhání ilegální imigraci je trestným činem, bez ohledu na úmysl“. Evropský komisař pro přistěhovalectví Dimitris Avramopoulos uvedl, že asi 80% severoafrických běženců dorazivších do Itálie nemá žádné legální právo na azyl.

Záplava nekontrolovaných uprchlíků ze Sýrie, Libye, Tunisu a dalších muslimských zemí destabilizovaných barevnými revolucemi Washingtonu - „arabského jara“, vytvořila největší sociální zmatek od konce druhé světové války v celé Evropě - od Německa po Švédsko či Chorvatsko.

Nyní už většině lidí došlo, že probíhá něco hodně zlověstného, něco, co hrozí zničením sociálního přediva samotného jádra evropské civilizace. Stále jen málo lidí však chápe, že celé toto drama je organizováno, avšak nikoliv osobně německou kancléřkou Angelou Merkelovou, ani beztvářnými byrokraty EU z Evropské komise v Bruselu. Je to organizováno kabalou na NATO napojené mozkové trusty.

Engdhal v jednom ze svých článků přináší zásadní informace odhalující pozadí šíleného migrantského experimentu, za jehož autorku je většinou (mylně) považována osobně Angela Merkelová.

Spisovatel poukazuje na fakt, že existují dosti silné důkazy o tom, že Německo a Evropská unie jsou řízeny zpoza atlantické opony.

Není bez zajímavosti, že Islám jako geopolitický nástroj pro kontrolu Středního východu popsal vedle Engdhala v roce 2011 sociolog a publicista vyznamenaný mnoha cenami Mahdi Darius Nazemroya.

Otázka zní zda bude obdobný nástroj použit k destabilizaci Evropy. Zatím tomu mnoho věcí nasvědčuje.

Zdroj: http://www.zvedavec.org/komentare/2017/04/7241-nezadouci-nevladni-organizace-financuji-na-isis-napojene-lode-pro-prepravu-uprchliku-do-eu.htm

http://www.rodon.cz/clanky/Politika/Engdahl-hlavnim-cilem-Spojenych-statu-je-konfrontace-v-Eurasii--2050

http://protiproud.parlamentnilisty.cz/politika/2854-dve-strany-teze-mince-totality-ticha-likvidace-svobodneho-internetu-a-papirovych-penez-budeme-bankam-platit-za-to-ze-nad-nami-maji-kontrolu-proc-nesmime-mit-mit-zlate-sperky-po-babicce-doma-v-trezoru.htm

http://www.czechfreepress.cz/emil-kalabus/ceka-nas-stret-civilizaci-nebezpecna-geopolitika-usa-a-dite-jmenem-isis.html

http://www.zvedavec.org/komentare2011/07/4470-islam-jako-geopoliticky-nastroj-pro-kontrolu-stredniho-vychodu.htm

Facebook komentáře