Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Greténi a uhlíková stopa

Hodnocení uživatelů:  / 30
NejhoršíNejlepší 

Emil Kalabus

V dnešním blogu jsem se rozhodl použít malé množství uštěpačné satiry. Jak víme - satira je označení zejména literárního žánru využívající komičnosti, výsměchu, karikatury a ironie ke kritice nedostatků a záporných jevů.

Tak nevím co si ti mladí dnes dovolují. Jen tak bez důkazů napadat starší generaci za nedostatečné ekologické cítění a jednání...

  • greteni-a-uhlikova-stopa
  • greteni-a-uhlikova-stopa
  • greteni-a-uhlikova-stopa
  • greteni-a-uhlikova-stopa

 

Osobně si myslím, že jsem se vždy choval ekologicky aniž by mne k tomu někdo nutil a přemlouval. V mládí jsem jezdil s kamarády na „vandry“ do přírody, a ta láska k přírodě ve mně zůstala. Možná právě proto jsem se přestěhoval z města na vesnici.

Je mi přes šedesát, nejezdím autem ani na motorce, nechovám koně, psy, ovce ani nic podobného, abych nezanechal ve světě uhlíkovou stopu.

Jediným mým dopravním prostředkem je kolo, ale častěji mé vlastní nohy. Občas jezdím vlakem s elektrickou lokomotivou do práce a z práce. To znamená, že opravdu nezanechávám téměř žádnou uhlíkovou stopu, jak je dnes moderní říkat. Podle mnohých - jako bych nežil. Prostě a jasně - Gréta a Greténi mi nemohou nic vyčítat.

Občas si některý ze sousedů zřejmě klepe na čelo, když mne vidí jít od vlakového nádraží v mínus deseti a brodit se sněhem k vesnici, která je 3 km vzdálená od vlakového nádraží. Zřejmě každý ví, že jdu z práce po dvanáctihodinové směně a chápe, že si potřebuji vyčistit mozkové závity, které jsem byl v práci nucen použít. Občas se stane, že někdo svůj vůz přibrzdí, aby se zeptal jestli nechci svést. Většinou odmítnu.

Jak jsem psal. Nechci jezdit autem. Jsem totiž podle mnohých podivín, protože chci vidět přírodu. Mnohokrát se mi stalo, že při cestě domů jsem narazil na stádo srnek. V tom případě se člověk i srny zastaví, vzájemně se zkoumají a následně pokračují v cestě, aniž by jeden druhému uškodil. Je to to nejkrásnější co v přírodě můžete zažít. Je to to, co nám chybí. Absolutní kontakt s přírodou a jejími obyvateli.

Přírodu miluji, neodhazuji zásadně žádné obaly či plasty do příkopu, doma poctivě třídím odpad. Bydlím v CHKO. Na Vysočině se nacházejí dvě Chráněné krajinné oblasti. Já žiji v CHKO Žďárské vrchy v dnes ještě nedotčené přírodě.

I když mi drazí přátelé vaše výfukové plyny z vašich aut příšerně smrdí, nezakazuji vám je, neboť vím, že kdyby se jezdilo na vodu či vodku, jezdili by tak už dávno všichni. A kdybych vám všelijak spílal a nadával, stal bych se ještě z „kreténa“ Greténem a já prostě o Nobelovku nestojím. Navíc ta Nobelovka za mír už je tolik zprofanovaná a zpolitizovaná, že je vlastně úplně jedno, kdo ji obdrží.

Zde se však jedná o důležitější věci.

Vůbec se nejedná o Grétu či ekologii. Jedná se o to, jak nás všechny pod ušlechtilými zájmy, vznešenými názvy a ideály vařit ve vodě... Všechno to globální klokotání - oteplování, ekologie a enviromentalismus jsou prostředky vedoucí k jedinému cíli. K našemu sešněrování, svázání a odlehčení nám od nějaké té stokoruny z naší peněženky. Slouží k zavedení globálního dohledu a nasazení vyšších daní kde se jen dá. Nevěříte? Tak proč platíte ekologickou daň za auto, za plyn, elektřinu, obnovitelné zdroje atd.

Někde jsem četl, že Greta Thunberg se z „turné“ po Americe vrátila do rodného Švédska. Táta byl na cestách s ní, na mladou aktivistku tak doma čekala maminka, mladší sestra a dva velcí psi. Od Grety, která burcuje k řešení klimatické krize, je přitom nezodpovědné taková zvířata chovat. Podle moderní studie znečišťují ovzduší více než terénní automobil! Ano je to všechno jaksi postavené na hlavu.

Podle názoru „skeptických ekologů“ (jejichž zástupci jsou například Bjørn Lomborg nebo Ivan Brezina) environmentalisté přehánějí svá tvrzení, vytvářejí „strašáky“ například (Jaderná energetika), prezentují jen fakta podporující jejich názor a prosazují nákladná a málo efektivní opatření. Upozorňují též na to, že pro mnoho lidí se ochrana životního prostředí stala jakousi náhražkou náboženství, ale náboženství velmi nákladného a nejistého.

Velmi by mne zajímalo, kolik ekologických křiklounů nepoužívá osobní automobily a jiné vymoženosti naší doby, protože každému soudnému člověku musí být jasné, že v dopravě vzniká téměř 30 procent všech emisí oxidu uhličitého v EU, přičemž ta silniční se na nich podílí ze 72 procent.

Tak teď vážně. Vy všichni co kážete vodu a pijete víno.

Ano vy vážení ekologové, enviromentalisté a ostatní. T mudrujte a přiznejte se. Kdo z vás nemá auto a chodí po svých? Jak často létáte letadlem na různé konference? Kolik vypouštíte skleníkových plynů? Jak velkou uhlíkovou stopu zanecháváte?

A co to globální oteplování? Každý den je lidstvo bombardováno fakty o tom, že tají ledovce a vysychají jezera, ale je globální oteplování skutečně opravdové? Názory na klimatické změny se různí. Podle nové studie Dánského meteorologického institutu vstoupí Země do období ochlazování do tří let.

Vědci očekávají „obrovské snížení“ sluneční aktivity po dobu 33 let mezi lety 2020 a 2053, což rovněž způsobí pokles teplot. Oba tyto cykly naznačují, že Země vstupuje do globálního cyklu ochlazování.

Tak vážení přátelé a zase nevím jak se zařídit. Koupit další plavky nebo pořídit kožichy? Vědcům se nedá věřit.

Jedno vím jistě. Doba je nejistá. Uvidíme, pocítíme...

Zdroj: http://eurodenik.cz/kaleidoskop/globalni-podvod-zeme-se-podle-nove-studie-uz-19-let-vubec-neotepluje

 

Facebook komentáře