Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Erdogan vede vlastní zemi do záhuby, stejně jako Merkelová! Turecku hrozí občanská válka!

Hodnocení uživatelů:  / 18
NejhoršíNejlepší 

Emil Kalabus

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan v minulých dnech odsoudil diplomatickou podporu, které se dostalo od Spojených států syrským Kurdům. V projevu k místním zastupitelům v Ankaře se prezident netajil rozhořčením a řekl, že politika USA proměnila region v "tratoliště krve".
V Moskvě mezitím syrští Kurdové podle agentury TASS otevřeli svůj zastupitelský úřad. Dění posledních dnů uvádí Erdogana k šílenství a jeho země sahá k tvrdým protikurdským opatřením jak doma tak v Sýrii.

Turecko se Sýrií ztrácí trpělivost. Úspěchy syrské armády dohnaly Ankaru a Rijád k zoufalství.

  • erdogan-vede-vlastni-zemi-do-zahuby-stejne-jako-merkelova-turecku-hrozi-obcanska-valka


Již několik dní za sebou zasazuje Ankara údery pozicím syrských Kurdů.
Americký historik Ronald Suny má za to, že bombardování syrských Kurdů dokáže pouze prohloubit vnitřní turecký konflikt.
Na jihovýchodě Turecka již došlo ke srážkám mezi prokurdskými aktivisty a pořádkovými sílami.

Turecké dělostřelectvo opět ostřeluje pozice Kurdů v Sýrii. Nejen, že Erdogan vědomě porušuje mezinárodní právo, ale cíleně likviduje kurdské obyvatelstvo i doma.

„Útoky Ankary na Kurdy v Sýrii mohou pouze radikalizovat kurdskou opozici v samotném Turecku. Je to velmi nebezpečné jako je nebezpečná celá Erdoganova nacionalistická politika.
Je to opravdová katastrofa, protože zemi obývají miliony Kurdů. Turecko válčí s Kurdy nejen na vlastním území, ale také v sousední Sýrii. Je to hodné politování, poněvadž Kurdové velmi efektivně bojují s Islámským státem a jsou v tom de facto spojenci USA a Ruska," řekl ředitel Eisenbergova Institutu historických výzkumů (Eisenberg Institute for Historical Studies) Ronald Suny.

Erdogan nenávidí všechny a všechno. Asad i Rusové nyní vojensky přímo podporují Kurdy zbraněmi v jejich ofenzívě podél hranic s Tureckem. Koridor je třeba uzavřít a tím se přestane pašovat kradená ropa do Turecka, která živí ISIL v Sýrii a v Iráku. To jde však proti zájmům Erdoganovi rodiny.
Včera bomba v centru Ankary zabila nejméně 28 lidí, šlo většinou o turecké vojáky. Útok v Ankaře z října minulého roku byl ještě krvavější, o život přišlo 99 lidí. Turecko zažilo v poslední době několik podobných útoků. Kromě radikálů z Islámského státu se teroru v Turecku dopouštějí také kurdští separatisté, kteří tak reagují na teror tureckého prezidenta.

Syrští Kurdové, dlouho zatlačovaní do pozadí syrskou vládou, nyní těží z taktických cílů Moskvy a Washingtonu v Sýrii a míří k autonomii. Ruský prezident Vladimir Putin údajně Asadovi řekl jasně, že „za přímou ruskou intervenci očekává neomezenou podporu syrských Kurdů, kteří vytvoří svůj autonomní stát na severu“ Sýrie. „Kurdové se stanou pohraničníky Sýrie“. 

Je více než jisté, že čím více bude Turecko atakovat Kurdy v Sýrii, tím více budou Kurdové, nyní vyzbrojeni moderními zbraněmi z Ruska a Ameriky napadat Turky přímo v Turecku.
Zoufalství Erdogana roste a spolu s tím i reálná možnost nastartování katastrofálního rozšíření syrského konfliktu. 
Obecně se dá říci, že Erdogan i Merkelová vedou své vlastní země a oblasti s nimi sousedící do záhuby. Erdogan svým neústupným postojem ke Kurdům, Merkelová svým velmi vstřícným postojem k nelegálním migrantům. Oba politici jsou svými postoji nebezpeční jak sobě tak svému okolí.

Эксперт: Эрдоган объявил курдам войну
https://www.youtube.com/watch?v=CSJ2k0T3Ma8

 

Podpořte CFP QR Kód ŽLUTÁ oranžová

 

Facebook komentáře