Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Demokracie, které vládnou fašisté? Jaroš pohrozil Porošenkovi osudem Janukovyče.

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

Vůdce ukrajinské nacionálně radikální organizace Pravý sektor Dmytro Jaroš kritizoval zákon o zvláštním statusu řady oblastí Donbasu a pohrozil prezidentu Petru Porošenkovi, že může zopakovat osud svého předchůdce na tomto postu Viktora Janukovyče.

Jaroš na své stránce na Facebooku označil dokument za protinárodní a prohlásil, že tajné hlasování, na kterém byl přijat, je naprosto bezvýznamné a neprávoplatné. Přitom vůdce Pravého sektoru prohlásil, že čekat od soudců, prokuratury a milice povolení ke zrušení tohoto zákona by se nemělo. http://czech.ruvr.ru/news/2014_09_18/Jaros-pohrozil-Porosenkovi-osudem-Janukovyce-9744/

  • demokracie-ktere-vladnou-fasiste-jaros-pohrozil-porosenkovi-osudem-janukovyce

Skutečnosti, které byly doposud mainstreamem zamlčovány či zamlžovány nebo nazývány Ruskou propagandou se náhle stávají skutečností. Mainstream v poslední době připouští, že v řadách ukrajinské armády bojují náckové.

Na CFP jsme neonacistický Pravý sektor nazývali pravým jménem od počátku a to minimálně od března. Upozorňovali jsme na jeho neonacistickou ideologii a nevypočitatelnost, psali jsme o napojení Pravého sektoru na organizace ukrajinských nacionalistů (OUN) a na Banderovskou ideologii.

Mainstream svého času přiznal, že na Ukrajině to vře i v řadách bývalých spojenců. Mezi šéfy ukrajinského ministerstva vnitra a velitelem Pravého sektoru Dmytrem Jarošem došlo v minulých dnech k ostrému sporu. Vůdce nacionalistů Avakova dokonce obvinil z „kontrarevoluce” a pohrozil ozbrojeným pochodem na Kyjev. Avakov bojové oddíly Pravého sektoru označil za nelegální bandy, které bojují bez pravidel a mimo zákon. „Pro koho Jaroš pracuje?" uzavírá své prohlášení Avakov. Vůdce Pravého sektoru dal na vědomí, že zápas s ministerstvem vnitra nevzdá.

Kdo tedy Ukrajině vládne?

Napětí mezi ukrajinskými bezpečnostními složkami a Pravým sektorem, jehož aktivisté sehráli značnou roli při pádu proruského prezidenta Viktora Janukovyče, trvá už řadu měsíců.

Vhození politika ze Strany regionů bývalého prezidenta Viktora Janukovyče zdokumentovala asi padesátka novinářů a nečinně jí přihlíželi také policisté.">www.youtube.com/watch?v=XMf2_RQWdUQ

Žuravskij tak následoval další ukrajinské politiky, kteří byli vhozeni do odpadků extrémistickými aktivisty. Podobně nedávno oděský politik Oleg Rudčenko. Toho do popelnice strčili členové z extremistické organizace Pravý sektor. Také v případě Žuravského šlo zřejmě o tuto organizaci.

Shromáždění lidé ten den po poslancích vyžadovali, aby byl konečně přijat lustrační zákon.

Ten byl nakonec přijat a nepokoje ustaly. Zajímavé demokratické metody a zajímavý nátlak na ukrajinský parlament.

New York Times v nedávném článku připouští, že vojenská kampaň Kyjeva vedená proti vlastním občanům na východní Ukrajině je otevřeným zvěrstvem, prováděným, doslova, nacisty mávajícími vlajkami, kdy je neuváděným cílem vyprovokovat ruskou invazi.

NYT také výslovně připouští, že nacisté jsou v řadách „milice" bojující za režim NATO v Kyjevě a vedou tuto provokační kampaň.

Představitelé v Kyjevě říkají, že milice a armáda své akce koordinují, ale milice, které čítají asi 7,000 bojovníků, jsou rozzuřené a občas neovladatelné. Člověk známý jako Azov, který obsadil vesnici Marinka, mává neonacistickým symbolem připomínajícím svastiku jako svoji vlajkou.

Zatímco NYT se pokouší vylíčit co nejzastřeněji vazby, které má Azov na nacismus, Azovův prapor nejen, že mává „neonacistickým symbolem připomínajícím svastiku jako svoji vlajkou". Tento symbol je ve skutečnosti Wolfsangel, používaný různými divizemi SS Adolfa Hitlera během druhé světové války a rovná se to salutování samotnému Hitlerovi na potvrzení své oddanosti jeho toxické ideologii a oslavě četných nechvalně známých nacistických zvěrstev.

BBC se zabývala povahou milicí jako „Azov", které jsou bezpochyby příjemci pomoci od USA, Británie a dalších států NATO.

Už chápete, proti komu ti tzv. separatisté na východě Ukrajiny bojují ?

Brání se proti bandě ozbrojených neonacistů z Pravého sektoru! To na co jsme pravidelně poukazovali zde na CFP je dávno realitou.

Na straně Kyjeva bojují v kárné operaci na východě Ukrajiny bataliony Azov a Donbas, příslušníci Pravého sektoru, příslušníci neonacistů. Proč jim říkají neonacisté, pochopíte, když si všimnete, jak vypadá jejich symbolika. http://czech.ruvr.ru/2014_08_14/Symboly-SS-v-ukrajinskem-provedeni-3870/

Více a více lidí nedůvěřuje korporátním médiím a vidí, co se ve světě a na Ukrajině děje.

Příměří je pouze na papíře. Ukrajinská armáda pokračuje v ostřelování Doněcka.

Dne 14.9.2014 bomby zasáhly místní tržiště a jeho okolí. https://www.youtube.com/watch?v=8bZE-QbLaqo

Přinejmenším dva civilní obyvatelé zahynuli a čtyři byli zraněni v noci na čtvrtek v důsledku ostřelování Doněcku ukrajinskými vojáky, oznámili ve štábu DLR.

Střílelo se z oblasti letiště. Bylo poškozeno devět obytných domů. Bylo zaznamenáno šest případů porušení režimu příměří ukrajinskými silovými složkami, zdůraznili v DLR.

Nyní bombardují silové složky Svatý Iverský ženský klášter, kde se nachází ikona Iverské Matky Boží.

Včera zahynulo v důsledku palby ukrajinského dělostřelectva 11 civilních obyvatel, bylo zraněno dítě. Ukrajinská armáda střílela z raketometů Grad. http://czech.ruvr.ru/news/2014_09_18/Doneck-opet-ostreluji-jsou-obeti-8192/

Mezitím do Donbasu přicházejí další dobrovolníci, kteří chtějí bojovat s Kyjevským fašismem a globální oligarchií.

Dle dobrovolníků z Francie, proti Kyjevské juntě už bojují lidé ze Srbska, Španělska, Německa, Francie, Polska, Izraele, Spojeného království a Řecka. My víme zatím o třech lidech z ČR, kteří šli bojovat za své ideály.

Ivo Stejskal, ještě nedávno vyučoval malé děti tělocvik a občanku, pak vzal do ruky zbraň a vydal se po boku proruských separatistů válčit. Osobně věřím, že tak učinil z čistého úmyslu a dle svého nejlepšího svědomí.

Podle prohlášení Oldřicha Grundy, dalšího Čecha, který na Ukrajině bojuje, zemřeli Ivo Stejskal a další Čech Vojtěch Hlinka u vesnice Mijusinck, kde byli také pohřbeni. O život přišli údajně už 12. srpna.

Na webu frýdecko-místecké KSČM se záhy objevilo vzpomínkové video, které Ivo Stejskala oslavuje jako hrdinu a bojovníka proti fašismu. Jeho fotografie a videa jsou podkreslené tklivou verzí ruské hymny.

Nahrávka obsahuje také záběry, které zveřejnila ruská televize. Na ní Stejskal vysvětluje, proč na Ukrajinu přijel. „Když jsem viděl, co se tu děje, nezbylo než přijet. Když si jenom řekneme, že to, co se stalo v Oděse, je špatné, tak to nestačí. Musíme přijet a jít bojovat. I tady bojují Slované. Je to genocida rusko-ukrajinského lidu,“ řekl a dozajista měl pravdu. O genocidě ruskojazyčného obyvatelstva na Ukrajině jsem dávno psal a dal tehdy k článku video.

Lidé a politici, kteří podporují Ukrajinský fašismus a obdivují Pravý sektor, mají na rukou krev všech těchto civilistů. Mají na svědomí psychická traumata všech jejich příbuzných. https://www.youtube.com/watch?v=byba1XT3f4k

Proč mám ten dojem, že Jaroš se svým Pravým sektorem sehraje na Ukrajině „významnou“ destruktivní roli? Odpověď je zde.

Neonacistický Pravý sektor se prostě vymyká kontrole.

A tak jak píše Miloš Balabán:

„Evropská unie by v každém případě měla znát odpověď na otázku, kdo a jak ve skutečnosti řídí

Ukrajinu. Další nedostatek objektivních informací o dění v zemi a přehlížení zjevných fakt dělá z Unie bezmocného pozorovatele eskalace války podle jugoslávského scénáře. “

Doktorka z Novosvetlovky má jasno v tom, kdo je fašista a proč je nutné se jim nepodřizovat https://www.youtube.com/watch?v=qZuE4Q73s4s

A možná má pravdu Farage, který naléhá na svět, aby ‘dospěl’ a spolupracoval s Putinem na porážce ISIS.

Facebook komentáře