Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Další z cyklu Ukrajinských pohádek pro dospělé došla řešení

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

Včera a dnes jste zajisté stejně jako já poslouchali stále dokola další Ukrajinskou pohádku pro dospělé. Jmenovala se - O koloně ruských obrněnců z 1 200 muži v uniformách bez hodností, kteří z Ruska přejeli až do obklíčeného Luhansku. Víte oni se neprobili ale byli tam.

  • dalsi-z-cyklu-ukrajinskych-pohadek-pro-dospele-dosla-reseni

Naše mainstreamová media se opět předháněla ve štvaní proti Rusku a v monotonním přednesu této národní pohádky. Noviny, rádia i televize chrlily tuto „oduševnělou“ snůšku lží nepřetržitě. Kdybych neměl přečtené jiné Ukrajinské pohádky asi bych sám uvěřil... Všichni vážným hlasem jednotně přísahali, že viděli co vidět nemohli a slyšeli i to co nemělo zvuk.

Tato nová pohádka měla zase onu podivnou zápletku nad kterou rozum zůstává stát a které si všimla spousta všímavých čtenářů. Jak se kolona obrněnců mohla dostat do města, které je zcela obklíčeno? Vždyť logický rozum říká, že to bez boje nelze!

Novinky.cz se opět vyznamenaly svým čerstvým příspěvkem a ihned pohádku interpretovaly. Pozadu nebyl rozhlas ani televize. Jen co tuto pravdu zveřejnily a mnohokrát zopakovaly, bylo vše po pár hodinách dementováno a pohádka byla samými Ukrajinci uvedena na pravou míru. Škoda zbytečné práce hlásných trub vypravěčů. Asi za tu fámu mohl mluvčí ukrajinských armádních operací v Luhanské oblasti Ihor Vorončenko, který si patrně přihnul místo vody vodky. Jinak si to vysvětlit neumím.

Co se tedy psalo na Novinkách dnes ráno?

Do Luhanska prý vjela ruská vojenská kolona a 1200 ozbrojenců

Mluvčí ukrajinské protipovstalecké operace ve středu ráno oznámil, že do obleženého Luhanska vjela kolona asi 150 ruských bojových vozidel, doprovázená více než tisícovkou ozbrojenců.

Mluvčí ukrajinských armádních operací v Luhanské oblasti Ihor Vorončenko redakci zpravodajského serveru Cenzor řekl, že kolona je ruská. Ozbrojenci jsou oblečeni v ruských uniformách bez hodnostního označení.

Kolona prý pronikla z Ruska na ukrajinské území už před třemi dny. Součástí konvoje jsou tahače s raketovými systémy Grad. Vojáků, které Vorončenko označil za příslušníky ruské armády, je kolem 1200. Sám jsem si říkal zda to nebyla ta ruská kolona co už byla jednou zničena, ale...

Nepotvrzené informace o přesunech kolony se v minulých dnech objevily na Twitteru. Spatřena byla údajně v obci Mykolajivka na východ od Luhanska směrem k ruským hranicím, a rovněž u obce Ščasťa na sever od města. Nyní se údajně konvoj nachází na jedné z ulic východně od centra Luhanska. Rusko dodávky zbraní a posil východoukrajinským povstalcům popírá. Celý článek zde: http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/345417-do-luhanska-pry-vjela-ruska-vojenska-kolona-a-1200-ozbrojencu.html

Vůdce doněckých vzbouřenců Alexandr Zacharčenko v úterý prohlásil, že těžká bojová technika, která se dostala do rukou separatistů, je bojová kořist zabavená v ukrajinských armádních skladech.

Opět jsme na CFP zapátrali a zjistili jsme, že OBSE tvrdí opak.

Pozorovatelé OBSE, kteří pracují na rusko-ukrajinské hranici, nezaznamenali přepravu zbraní, přes hranici. Sdělila hlava mise Paul Picard.

První skupina pozorovatelů OBSE přišla do Rostovské oblasti 29. července. Dnes tvoří misi 19 lidí.

Očekává se, že budou monitorovat rusko-ukrajinskou hranici do listopadu. http://czech.ruvr.ru/news/2014_08_19/Pozorovatele-OBSE-nezaznamenali-prepravu-zbrani-pres-ukrajinskou-hranici-4118/

A kdo z občanů by nevěřil zprávě od OBSE a chtěl dále věřit této další Ukrajinské pohádce pro dospělé, čtěte prosím dále.

Ukrajinská rozvědka nepotvrdila zprávu, že ruská obrněná vozidla vstoupila do Luhansku.

Sdělil to mluvčí informačně analytického střediska ukrajinské Rady národní bezpečnosti a obrany sám Andrij Lysenko na kyjevském brífinku. Číst všechno: http://czech.ruvr.ru/news/2014_08_20/Ukrajinska-rozvedka-neobjevila-ruskou-obrnenou-techniku-v-Luhansku-6449/

Drazí čtenáři. To je další smutný konec „velmi úspěšné“ Ukrajinské pohádky. A jestli vám Kyjev a média budou dnes večer tvrdit, že Luhansk padl, hned tomu nevěřte. Povstalci se zatím drží.

Tak kdo a proč si vymýšlí?

Největší počet potvrzených lží, polopravd a fabrikací o Rusku zatím jednoznačně vyprodukovala Ukrajina. Hned poté jsou USA, které tyto pohádky Ukrajině zřejmě vymýšlejí. Cílem je zvrátit veřejné mínění a povědomí o Rusku, protože Rusko je ve všech směrech na vyšší úrovni než samotné USA. Dnes není tajemstvím, že USA se de facto nacházejí před krachem,tedy státním bankrotem a rádi by nějakou tu větší válku. Ta by je zase mohla vytáhnout z toho ekonomického dna. Je potřeba ty Rusy vyprovokovat, aby už konečně na Ukrajinu vlítli. Organizace NATO, už na to čeká....

Kdo si myslí, že dluhový rating nemá nic společného s politikou, ať se podívá na následující tabulky.

Porovnání státního dluhu USA a Ruska.

V tabulkách uvidíte, že s Ruskem to není tak zlé, což dokazuje srovnání s USA. Hlavně se podívejte na absolutní výši dluhu na obyvatele (Debt per capita). Z přehledu je jasné, co se stane, až dolar přestane být světovou měnou. A Rusko už oficiálně oznámilo EU, že platby plynu se budou zúčtovávat v rublech. Výkon ekonomiky v poměru k HDP je 1:8, ale poměr dluhu na hlavu je 1:29. Takže rating by se měl snížit spíše někomu jinému. Ale žijeme v období korporátního fašismu, kdy na podobné ekonomické úvahy není místo. Je jen škoda, že si S&P nedal vedle sebe tyto dvě tabulky.

Na tom je jasně vidět, že rating je politickým klackem na neposlušné státy, aby si daly pozor, s kým se kamarádí. O tomto tématu píší na e-republice. Viz Řecko, Irsko, Kypr a jižní státy EU. A na závěr se podívejte, jak je dobré, že Česko pod geniálním chemikem Kalouskem patří k hrdému Západu s jeho ratingovými agenturami.

Pokud by měřil S&P například USA a Česko svým "ruským" metrem, jsme my i naši američtí přátelé někde na úrovni rozbombardované a zbankrotované Libye. Naštěstí máme metry dva, a o to dnes zásadně jde. Jinak by nebyla ani ta studená válka. Ale stále platí nedávný článek s otazníkem: Mají USA sílu na nové kolo studené války? Údaje ukazují, že nikoliv, a proto ta mediální hysterie http://e-republika.cz/article2617-Rusky-statni-dluh-myty-a-realita

Facebook komentáře