Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Česká republika zčervenala. Strach není na místě. Respekt ano. Proti dezinformaci

Emil Kalabus

Čísla jsou jen čísla. Vyjadřují prokazatelný či předpokládaný výčet skutečnosti. Přitom sama skutečnost je drobet jiná. Existuje pravda testy neprokázaná a číslicemi nezaznamenaná. Jde o pravdu řekl bych psychologickou.

  • ceska-republika-zcervenala-strach-neni-na-miste-respekt-ano-proti-dezinformaci

Je více než jasné, že obrovské množství lidí pozitivní covid- 19 už dávno přemohlo. Samozřejmě pro jistotu ani necekli. Důvod je zcela lidsky pochopitelný. Někteří byli opravdu bez příznaků, jiní v existenci koronaviru prostě nevěřili, jiní upřednostnili konspirační teorie, které se ukázaly být jaksi mimo mísu. Covid tu prostě je, ať tomu věříme nebo ne. To, jak se sem dostal a zda je umělého nebo přírodního původu, je momentálně vedlejší.

Čistě z psychologického hlediska je lidsky zcela pochopitelné, že občané nechtěli přijít o pravidelný příjem, který je pro mnohé zásadní věcí v jejich životech, jiní nerozeznali covid-19 od nachlazení a chřipky, další odmítali pobývat v nucené karanténě, nechtěli, aby si na ně jiní ukazovali prstem. Nechtěli se dostat do platební neschopnosti kvůli půjčkám u soukromých nebo bankovních společností, nechtěli přijít o dovolené v Chorvatsku, a tak dále a tak dále. Prostě nechtěli, tajili, přecházeli a roznášeli, tak dlouho, až Česká republika zčervenala. Zní to jako pohádka, ale tak se nám to po té republice utěšeně rozlezlo až to pěkné není. A jestliže jsem ještě před pár měsíci neznal žádného člověka s covidem 19, dnes neznám téměř jediného, který by covid 19 neprodělal, samozřejmě bez testu to nelze prokázat...

Přesto je v našem internetovém i blízkém okolí množství lidí, kteří to svinstvo se sebezapřením přechodili a porazili, aniž by je někdo testoval, aniž by měli viditelné a nápadné příznaky a potíže. Tiše si to doma odtrpěli, aniž by, jak se říká, přiznali barvu, aniž by nějakou dobu něco cítili, či aniž by si pochutnali na domácí oblíbené specialitě. Trošku si zakašlali, trošku je bolela hlava a svaly, malinko se potrápili a při sdělování dojmů, to prostě jen tak mimochodem předali kamarádům, známým, partnerům či přátelům...

Jistě, je prokazatelné, že pokud máte dobrou imunitu, tak jste celkem v pohodě. Pokud ji máte oslabenou, tak vám dá covid-19 pěkně zabrat a můžete skončit jako mladý ukrajinský fitness trenér, který na nějaký covid sice nevěřil, ale přesto na něj ve 33 letech paradoxně zemřel.

Téměř všichni jsme si o tom případu mohli vyhledat informace na internetu.

„Je to tak, koronavirus si vyžádal život další sportovní hvězdy. Fitness trenér Dmitriy Stuzhuk podlehl zákeřnému viru ve věku 33 let. Ukrajinský trenér, který byl také hvězdou na Instagramu a v médiích, vždy tvrdil, že na koronavirus nevěří.“

https://zivotvcesku.cz/sportovec-ktery-tvrdil-ze-koronavirus-neexistuje-zemrel-na-koronavirus/

Podobně vyhasl život sedmadvacetiletého nigerijského basketbalisty Crvene zvezdy Bělehrad Michaela Oja. Ojo zemřel na infarkt. Pivot, který měřil 216 centimetrů, zkolaboval při tréninku a lékařům se už nepodařilo ho oživit. Podle klubu měl Ojo před časem pozitivní test na koronavirus, ale uzdravil se. Pitva však prokázala, že coronavirus mu poškodil srdce.

https://sport.aktualne.cz/ostatni-sporty/basketbal/extremne-vysoky-nigerijsky-basketbalista-zvladl-koronavirus/r~d47df804d8c811eab1110cc47ab5f122/

Zatímco někdo projde „covidem“ bez jediného příznaku, pro jiné je nevítaným společníkem celé měsíce. Stále více vědců upozorňuje na tzv. dlouhý covid. Ten je největší hrozbou pro seniory a ženy ve věku mezi 50 a 60 lety. Podle NIHR dosud převládá přesvědčení, že lidé, kteří se nakazí koronavirem, se buď za dva týdny vyléčí, skončí v nemocnici, nebo v krajním případě zemřou. S postupem času je ale stále jasnější, že u některých lidí se covid-19 chová jako typicky dlouhodobé onemocnění. 

Testy na koronavirus u nich ukazují, že se z covidu-19 vyléčili. Část pacientů se ale s příznaky potýká týdny, nebo dokonce měsíce. Mezi nejčastější projevy „dlouhodobého covidu“ patří dušnost, únava, ale také úzkost a deprese. Infekcí totiž může být poškozeno hned několik orgánů. Zkušenosti ze zahraničí navíc ukazují, že v některých případech následky koronavirové infekce končí i fatálně.

Podle posledních údajů - zdravotníků, kteří jsou aktuálně pozitivně testovaní na onemocnění covid-19, je více než 13.000. Nakažených je podle prezidenta České lékařské komory (ČLK) Milana Kubky 2600 lékařů, 6000 sester a 4500 ostatních zdravotníků. Počty v posledních dnech rychle rostou, podle Kubka onemocní asi tisíc zdravotníků denně. 

Podle odborníků je právě nedostatek odborného personálu spolu s nedostatkem lůžek pro péči o nakažené s vážným průběhem covidu-19 největším rizikem současného velkého nárůstu pozitivně testovaných. "Karantény už nepočítáme, protože zdravotníci v karanténě chodí normálně běžně do práce, to už je delší dobu. Onemocní nám asi tisíc zdravotníků každý den," řekl Kubek.

Narůstající počet nakažených zdravotnických pracovníků významně ovlivňuje kapacitu systému, zatížení zdravotnického personálu je extrémní, uvedl národní koordinátor intenzivní péče Vladimír Černý. "V některých krajích se personální zajištění pohybuje na hranici dostatečného počtu a jsou nutné zásadní změny v organizaci práce při poskytování zdravotní péče.

Vždycky se hovoří o tom, že je třeba v první řadě ochránit zranitelné skupiny, domovy seniorů apod. Obáváme se ale, že v situaci, kdy je nákaza takto rozšířená, to reálné není. Pokud má koronavirus každý čtvrtý nebo pátý v populaci, nejde to. Představa, že spustíme nějakou oponu, kterou ohrožené oddělíme od venkovního světa, není reálná. Pokud je nákaza rozšířena mezi lidmi v takovém měřítku, mezi zranitelnou starší populaci to pronikne a nelze tomu účinně zabránit.

Existují domovy pro seniory, které obvolávají bývalé zaměstnance, důchodce z řad zdravotníků a žádají o pomoc. Není výjimkou, že ze 20 zaměstnanců domovů pro seniory, je 10 – 12 zaměstnanců z řad zdravotníků v karanténě a jdou pracovat po deseti dnech, pokud jsou takzvaně bez příznaků.

Lékařka Eva Hanková je specialistkou v oboru Infekční lékařství a vedle provozování infekční ambulance v náchodské nemocnici se aktuálně také přímo stará o pacienty s onemocněním Covid-19.

Podle MUDr. Evy Hankové nás covid nešetří, není to rýmička.

„ Ano, hodně nám umírají starší, protože jsou zkrátka zranitelnější, mají více nemocí, ale umírají nám i významně mladší lidé. Těžký průběh, o kterém se píše, se nevyhýbá ani mladším lidem. Řada lidí, o kterých se občas tvrdí, že jim nic nehrozí, si prošla těžkým průběhem a byla v nemocnici na kyslíku.“

K odmítání opatření proti šíření koronaviru a nejistotě ve společnosti podle ní přispěly i protichůdné informace v médiích, často od lidí s jinou odborností.

V médiích vidíme a slyšíme naprosto protichůdné informace a člověk, který má jinou odbornost a nevyzná se v tom, musí být často zmatený, vystrašený, nebo naopak znechucený a může si myslet, že jde o jeho svobodu, že tato nemoc je pouhým nástrojem k utužení moci vlády. Tak to ale není.

"Zásadní rozdíl je v tom, že chřipka má sezonní charakter. Dovoluje nám si oddechnout a po jaru nabrat síly. Covid nás nešetří, ten sezonnost nezachovává. Další rozdíl je v tom, že proti chřipce se lze očkovat, na covid-19 zatím vakcínu nemáme. A další věc, proti chřipce máme léky i v tabletách, které jsou daleko dostupnější než proti covidu," uvedla Hanková.

Podle ní nelze u nikoho odhadnout, jaký bude mít průběh nemoci.

Realitou je, že výskyt koronaviru znásobila deprese i počet pokusů o sebevraždu.

Jak jsem již napsal. Covid 19 zde je, ať tomu věříme nebo ne. To, jak se sem dostal a zda je umělého nebo přírodního původu, je momentálně vedlejší… A jestli nemoc Covid 19 slouží k přeprogramování světa? To je naprosto jiná kapitola.

To co jsem se dočetl v článku zde na CFP ze dne 25. října od paní Grunzové mi doslova vzalo dech.

Článek se jmenoval - JE TO NA VÁS... ZA ŽÁDNOU CENU SE NENECHTE TESTOVAT!!

Autorka tam podává tuto nesmyslnou informaci, cituji: "Ale zpět k těm testům. Všichni jste asi viděli, jak ty testy zavádějí. Tu hnusnou špejli lidem strkají pomalu až do mozku. Opravdu hluboko.

Ty testy právě poškozují lidem šišinku a uvolňují tak cestu virům. Lidé co se tedy nechávají DOBROVOLNĚ testovat (a ještě jim za to platí), budou náchylnější na různé nemoci a uvolní tak cestu virům."

Já jen dodávám, že odběrová špejle rozhodně nepoškozuje lidem šišinku, stačí znát malinko anatomii. Prostě to je dezinformace jako hrom. Odběrová špejle se do mozku vůbec nedostane! Proboha kam na to lidi chodíte? Špejle určitě neproniká do mozku!!! Viz video zde. Jde o odběr z nosohltanu. Nevyvolávejte atmosféru strachu a paniky! Nepodávejte mylné informace! Stačí se podívat na toto video v čase 1.05 min. Zde to jasně uvidíte. COVID-19 test video for children to watch

https://www.youtube.com/watch?v=AhC6_JXagxE

 

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře