Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Anarchie, sociální nerovnost a obrovská tragédie USA a západního světa

Emil Kalabus

Anarchie v USA. Protesty, rabování, násilí, zapalování aut, zákaz vycházení. Některé policejní oddíly se přidávají k demonstrantům. Národní garda v ulicích, mobilizace a antifašistické hnutí Antifa na seznam teroristických organizací. Policie na nepokoje v USA nestačí. Trump povolal Národní gardu - domobranu a mobilizuje armádu.

Protesty a nepokoje z minulých dnů připodobnil Donald Trump k terorismu. Spojené státy podle něj potřebují bezpečnost a nikoliv anarchii, spravedlnost a nikoliv chaos. "To je naše mise a my zvítězíme," dodal.

  • anarchie-socialni-nerovnost-a-obrovska-tragedie-usa-a-zapadniho-sveta

Spojené státy zařadí krajně levicové antifašistické hnutí Antifa na seznam teroristických organizací. Na Twitteru to v neděli oznámil americký prezident Donald Trump, který Antifu viní z podílu na nynější vlně násilných protestů vyvolaných smrtí černocha George Floyda při zatýkání policií.

Do amerických médii pronikla informace, že americký prezident Donald Trump byl minulý pátek poprvé za dobu svého mandátu přesunut spolu se svojí rodinou do protiatomového bunkru pod Bílým domem.

Existují názory, ke kterým se rovněž přikláním, že ve skutečnosti se zde nejedná o rasové nepokoje, ale skutečný americký Majdan.

Navíc za 5 měsíců proběhnou v USA prezidentské volby a může to být začátek delšího procesu se snahou sesadit Donalda Trumpa.

Vliv má rovněž obrovská nezaměstnanost vzniklá pandemií Covid-19. Samozřejmě, že násilná smrt černošského mladíka George Floyda byla jakousi rozbuškou k dnešnímu stavu, ale zaděláno na problémy je v politicky a sociálně rozdělené Americe již delší dobu.

Souhlasím s názorem, že pokud tajná služba Bílého domu ukrývá prezidenta i s rodinou do protiatomového bunkru, i když jen na krátkou dobu, je z toho možné jasně dovodit, že vládní moc ve Washingtonu se zapotácela, a to by se nikdy nestalo, kdyby šlo o klasické rasové nepokoje, kterých Amerika zažila už tisíce v minulosti. Tyto demonstrace jsou totiž jiné v tom, že nejsou spontánní a nevychází zezdola, ale naopak, mají politickou podporu v nejvyšších patrech americké systémové moci.

Podle ruské tajné služby ve chvíli, kdy starostové, guvernéři a část policie stojí na straně demonstrantů, už to není protest proti rasismu a policejnímu násilí, v takové chvíli už jde o Majdan, který sleduje pád politického režimu v USA. Cílem demonstrací bude destabilizovat USA před podzimními volbami prezidenta. Protesty a násilí bude nadále pokračovat a firmám, obchodů, živnostníkům a podnikatelům dojde trpělivost. Budou volat po nasazení federální armády, protože guvernéři a starostové proti demonstrantům nebudou chtít tvrdě zakročit. Intervence ze strany prezidenta a vyslání armády by však v USA zažehlo zcela určitě občanskou válku. Pokud k tomu ale nedojde, protesty přerostou v USA do revoluce a bude hrozit státní převrat.

Nepřiměřená sociální nerovnost, záměrné politické rozdělování občanů,nespravedlivé rozdělení moci a majetku, individualizace, rozevírání nůžek mezi bohatými a chudými,může vést k podobným důsledkům ve kterékoli západní zemi. Amerika je dnes memento – varování pro veškeré západní společenství. 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře