Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Miliardy mizející...

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

Miliardy mizící nad polema v mlze. Máme prý asi 6000 obcí. Pro ty nejmenší z obcí, které nemají ani obchod, ani hospodu, je naplánována další úprava dokumentace pro dokončení zemědělské reformy v cenách okolo dva a půl milionu korun.

Většina obcí je větších, tak sumy budou nejspíš vyšší. Minimální výpočet: 2 500 OOO Kč krát 6 000. To je suma, kterou neumím ani pojmenovat. Na v budoucnu přidělených pozemcích se nic nemění. Prý se musí ještě doladit, například kdo z majitelů, bude jakou pěšinou vyvážet z lesa kárku se šiškama.

  • miliardy-mizejici

Jinak se ani plocha ani místo zatím přidělených pozemků nemění. Znovu upozorňuji, že digitalizace pozemků je úplně jiný kšeft. Toto „ dolaďování“ má trvat „ jen“ tři roky.  Takže počítejme: Například: 3.1. 1994 bylo rozhodnuto o přidělení náhradních pozemků a jejich „následný“ převod na nové majitele. Vlastně se „vydávaly“ pozemky v podstatě vnukům vlastníků. Od té doby uplynulo  23 let a stále pozemky nejsou předány.  A zřejmě ještě roky nebudou. Už dnes bychom vlastně měli předávat pozemky vnukům-vnuků.

Ještě „se to„ nestihlo. Vždyť se jedná asi o dva miliony takto neuspokojených občanů. To pak budou následovat pozemkové převody-převodů. To bude další „žrádlo“ pro dvě generace pozemkových úředníků. Nebo se dvě generace prostě vynechají? O celé gigantické sumě peněz na tyto „snové“ pozemkové úpravy zatím neprosáklo na veřejnost nic.  To vypovídá o absolutní novinářské autocenzuře? Při mých dotazech různým poslancům: Není politická vůle. Senátoři: O tomto problému ani nevím. Už musím jít.

Problémy milionů lidí, v tomto případě, jsou všem odnožím a rácím tak zvaných politických stran naprosto fuk. Zrovna tak vládám, potažmo všem dnes imperialistickým ministrům zemědělství, jejich náměstkům, i odpovědným  óbr ředitelům. Jediný, co je slyšet z parlamentu je, jak se předháněj, kdo je víc beztrestně stíhán za jejich trestnou činnost. Vždyť toto by měl řešit i onbudsman. Tam si také celý královsky placený aparát včetně pí. Onbudsman nevšiml?

Z hlediska občana jsou všechny platy pro výrobce a schvalovatele zákonů – vyhozený prachy. Ti by snad za své funkce měli platit. A ne dostávat peníze. Zřejmě by měla vzniknout strana, která by hájila minimální práva před zlovůlí poslanců, senátorů, Onbudsmanů a podobně.

 

Podpořte CFP QR Kód ŽLUTÁ oranžová

 

Facebook komentáře