Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Zásahy proti jaderným aktivistům a další jaderné zprávy

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

Indie: Zatčení protijaderných aktivistů. 
USA: Odpor proti zařízení na výrobu jaderných zbraní Oak Ridge. 
USA: Protijaderné akce a zatýkání. 
Zlaté rybky v jaderné elektrárně? To je možné jenom v USA....

  • zasahy-pro-jadernym-aktivistum-a-dalsi-jaderne-zpravy

Indie: zatčení protijaderných aktivistů

Nuclear Monitor 762

Policie zatkla 146 protijaderných aktivistů ze sdružení "Anti-Kudankulam Nuclear Power People´s Federation" při pokusu o protestní demonstraci z Kanyakumari do Kudankulamu.

Aktivisté, kteří se shromáždili před Gandi Mandapamem ve městě Kanyukumari, požadovali od vlády okamžité kroky pro uzavření projektů výstavby jaderných elektráren v Kalpakkamu a Kudankulamu, jejichž provoz by měl dopad na životy rybářů, zemědělců a jiných lidí.

Viz také: www.nukeresister.org

USA: Odpor proti zařízení na výrobu jaderných zbraní Oak Ridge

Nuclear Monitor 762

Spojeným státům americkým se podařilo během pouhých deseti měsíců udělat z 82-leté katolické jeptišky a dvou Pacifistů, patřících do okruhu nenásilných mírových protijaderných aktivistů, spolkové zločince. Tito lidé totiž byli obviněni ze trestného činu vstupu pozemek v cizím vlastnictví a usvědčeni soudem z násilného teroristického činu. Ve vězení nyní čekají na rozsudek za své činy v oblasti zařízení na výrobu jaderných zbraní Oak Ridge. Tento příběh protijaderných aktivistů otřásl všemi lidmi USA, kteří se zajímají o kulturu odporu v zemi.

Viz také: www.nukeresister.org http://de.wikipedia.org/wiki/Oak_Ridge_National_Laboratory

USA: Protijaderné akce a zatýkání

Nuclear Monitor 762

USA-Massachusetts, 19.5.2013

Deset aktivistů bylo zatčeno policií na konci protijaderné akce, kterou pořádala nezisková organizace Cape Downwinders. Aktivisté se snažili předat dopis koncernu Entergy, který je provozovatelem jaderné elektrárny Pilgrim v Plymouthu. Jednalo se již o třetí podobný pokus o předání dopisu provozovateli tohoto jaderného zařízení, končící zatčením místních aktivistů. Jednou by přece koncern mohl ukázat svou moudrost a převzít tento dopis a ušetřit si tak negativní reklamu, spojenou se zatýkáním aktivistů. Massachusettský spolkový senátor Dan Wolf (Demokraté) si vzal při poslední protestní akci slovo a poukazoval na nebezpečí, která jsou s provozem výše zmíněné jaderné elektrárny spojená.

Více informací najdete na: www.nukeresister.org http://de.wikipedia.org/wiki/Kernkraftwerk_Pilgrim
http://www.capecodtoday.com/article/2013/05/20/18867-cape-downwinders-rally-pilgrim-nuclear-ends-ten-more-arrests-sunday

Zlaté rybky v jaderné elektrárně? To je možné jenom v USA....

Nuclear Monitor 762:

Zaměstnanci americké jaderné elektrárny Perry, odpovědní za jadernou bezpečnost zařízení, nebyli schopni identifikovat osobu, která dala zlaté rybky do parního tunelu elektrárny. Obě zlaté rybky našli 2.května 2013 pracovníci elektrárny, kteří rozmontovávali části lešení v tunelu, který je zamčený a pod stálou videokontrolou. Obě rybičky, které později zemřely, byly ve džbánu na vodu, obsahující vodu z reaktoru. Obě rybky i voda ve džbánu byly mírně radioaktivní. „Pachatelem" může být i jeden z tisíce pracovníků, kteří se v době od 18.března podíleli na výměně paliva a servisních pracích v odstaveném bloku.

David Lochbaum z "Union of concerned Scientists" k tomu uvedl: „Minulký rok měla jaderná elektrárna Perry problémy s jaderným dozorem v souvislosti se slabinami v zajištění elektrárny před neoprávněným vniknutím do zařízení. Zlaté rybky také neměly oprávnění pro vstup do elektrárny a stejně se tam našly. Jaderná elektrárna Perry není ani schopná zjistit, jakým způsobem se tam rybičky dostaly. Co by se stalo, kdyby se nejednalo o zlaté rybky, ale třeba bombu, která by si našla cestu do elektrárny?"

Zdroj:
"Perry nuclear power plant´s goldfish owners still unidentified", 14.5.2013
http://www.cleveland.com/business/index.ssf/2013/05/perry_nuclear_power_plants_gol.html
viz také: http://de.wikipedia.org/wiki/Kernkraftwerk_Perry

Facebook komentáře