Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Tchaj-wan zastavil stavbu téměř dokončené jaderné elektrárny (+další jaderné zprávy)

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

Německo: Nové plány pro budoucnost solného dolu v Gorlebenu / 
Rusko a Saudská Arábie plánují spolupráci v oblasti jaderné energie / 
Tchaj-wan zastavil stavbu téměř dokončené jaderné elektrárny / 
Německo musí uspořit daleko více emisí CO2 než dosud plánovalo /
Protest proti vybraným lokalitám pro stavbu konečného úložiště.

  • tchaj-wan-zastavil-stavbu-temer-dokoncene-jaderne-elektrarny-dalsi-jaderne-zpravy

Německo: Nové plány pro budoucnost solného dolu v Gorlebenu

V dolnosaském Gorlebenu jsou nově představovány plány pro tamní solný důl, který se několik desetiletí zkoumal jako možné konečné úložiště radioaktivních odpadů. Průzkumné práce se zastavily, protože německý proces hledání úložiště pro vysoce radioaktivní odpady má být nyní odstartováno nově zcela od začátku. Co se týče Gorlebenu, kritici již desítky let zpochybňují bezpečnost této lokality pro plánované uložení jaderných odpadů.

Dolnosaský ministr životního prostředí Stefan Wenzel nyní požaduje, aby byly strženy ploty kolem zkoumaného solného dolu v Gorlebenu, Podle něj by to byl podnět pro zvýšení důvěry místních lidí.

Rusko a Saudská Arábie plánují spolupráci v oblasti jaderné energie

Rusko a Saudská Arábie plánují podle Sergeje Kirijenka, generálního ředitele ruské státní firmy Rosatom, na podzim podepsání vládní dohody o civilním využívání jaderné energie.

„Všechno je připravené, na úrovni delegací bylo vše odsouhlaseno," sdělil Kirijenko deníku Ria Novosti. „Počítáme s podpisem dokumentů na podzim."

V červnu jsme již informovali o tom, že návrh rámcové dohody je na vládní úrovni již odsouhlasen. Při předchozích jednáních se diskutovalo o perspektivách a možnostech široké spolupráce mezi Ruskem a Saudskou Arábií v oblasti jaderné energetiky a souvisejících oborech.

Ruská strana přitom poukazovala na jedinečné konkurenční výhody, které umožňuje podstata nabídky ze strany Rosatomu na mezinárodních trzích. Saudská Arábie při těchto jednáních představila svůj národní jaderný program.

http://de.ria.ru/business/20140714/269002013.html

Tchaj-wan zastavil stavbu téměř dokončené jaderné elektrárny

Lid rozhodne o dalším osudu jaderné elektrárny sám v referendu

Tchajwanská vláda po masivních protestech zastavila stavbu téměř dokončené jaderné elektrárny v blízkosti hlavního města Tchaj-pej. Náměstek ministra průmyslu a obchodu Woody Duh upřesnil, že se ve stavebních pracích nesmí pokračovat do dobu 3 let. Tato doba je potřebná na zorganizování a přípravu celostátního referenda o dalším osudu této jaderné elektrárny. Duh řekl, že náklady na údržbu zařízení v těchto následujících třech letech mohou dosáhnout až 4 miliard tchajwanských dolarů (100 miliónů euro).

http://www.welt.de/newsticker/news2/article130747045/Taiwan-verfuegt-dreijaehrigen-Baustopp-fuer-fast-fertiges-Atomkraftwerk.html

Německo musí uspořit daleko více emisí CO2 než dosud plánovalo

Uhelné elektrárny ohrožují 40%-ní cíl německé spolkové vlády
Spolková vláda musí snížit emise skleníkových plynů daleko více, než dosud předpokládala, aby splnila své klimatické cíle.

Německo chce do roku 2020 snížit emise CO2 o 40% ve srovnání s rokem 1990. K tomu, aby země tento cíl splnila, musí Německo snížit emise CO2 o 121 miliónů tun namísto dosud plánovaných 85 miliónů tun, se kterými počítá německá spolková ministryně pro životní prostředí Barbara Hendricks (SPD). To dokládá studie energetické poradenského centra Ecofys, jejíž zpracování zadalo sdružení Greenpeace.

„Ministryně životního prostředí Hendricks se musí snažit daleko více, aby Německo dosáhlo svého 40%-ního klimatického cíle," říká k výsledku studie odbornice na klima sdružení Greenpeace Karsten Smid. „Prognózy německé spolkové vlády jsou pouze bezcenným papírem. Aby Německo dosáhlo svého klimatického cíle, bude muset odstavit také své hnědouhelné elektrárny."

Aby německá ministryně zamezila tomu, že by země nestihla dosáhnout svého klimatického cíle, oznámila zavedení nového akčního programu s názvem „Ochrana klimatu". Do 1.září musí všechna ministerstva předložit svůj příspěvek k tomuto programu. Podle studie Greenpeace však Německo svého klimatického cíle nezvládne dosáhnout.
/kráceno/

http://www.sonnenseite.com/Aktuelle+News,Deutschland+muss+deutlich+mehr+CO2+einsparen+als+geplant+,6,a29193.html

Protest proti vybraným lokalitám pro stavbu konečného úložiště

Již deset let se pravidelně koná mezi českými obcemi Pačejov a Maňovice protestní akce pěšky a na kolech. Tento asi pět kilometrů dlouhý pochod spojuje dvě obce jedné lokality, která byla vybraná pro možnou stavbu konečného úložiště vysoce radioaktivních odpadů v okrese Klatovy 8mezi Českými Budějovicemi a Plzní). Letošního pochodu se účastnilo asi 250 aktivistů z České republiky. Rakouské sdružení Atomstopp se na pozvání místních účastnilo akce již potřetí a mohlo tak vyjádřit svou solidaritu s místními odpůrci stavby konečného úložiště.

Zdroj: http://oizp.cz/

Facebook komentáře