Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Mike Adams: Půda kolem Fukushimy je radioaktivní jako po výbuchu atomové bomby

  • fukushima_nuclear
Již vůbec nepřekvapuje, že jaderná katastrofa, o které nám bylo dokola omíláno, že vlastně o nic nejde se pomalu, ale jistě mění v nejhorší jadernou katastrofu v historii lidské civilizace.

 

Situace je tak zlá, že v půdních vzorcích odebraných ze zóny vzdálené 12 mil od epycentra katastrofy (pozn.: zóna považována japonskou vládou za bezpečnou pro školoupovinné děti) je kontaminována více než 1,48 Bq (Becquerely) na čtvereční metr, což je limit, kvůli němuž byla evakuována zóna po havárii v Černobylu z roku 1986.

Jinými slovy, úroveň radiace v půdě vzdálené 12 mil od Fukushimy je nyní vyšší než úroveň radiace považována za nebezpečnou v blízkosti Černobylu. Tyto údaje byly zveřejněny ve výzkumné zprávě Tomio Kawata z Japonské národní organizace pro uskladnění jaderného odpadu. Ve stejné zprávě se rovněž uvádí, že radiace se rozšířila až do vzdálenosti 230 čtverečných mil.

To o čem tady mluvíme, je v podstatě mrtvá zóna kolem Fukushimy, kde se již život nikdy nevrátí do normálních kolejí z doby před katastrofou. Úroveň radiace je podobná jako po výbuchu atomové pumy.

Na Bloombergu se píše, "Tetsuya Terasawa řekl, že úroveň radiace po fukushimské katastrofě je na úrovni, jaká bývá po testu jaderné bomby, která rozptyluje plutonium." 

Jeden půdní vzorek odebrán 25 kilometrů od Fukushimy ukázal, že úroveň Cezia 137 přesahuje 5 milionů Bq (Becquerelů) na kilometr čtverečný. Tato úroveň dělá tuto zónu neobývatelnou lidmi, ale i přesto japonská i americká vláda nadále bagatelizují dopady havárie a ujišťují své ovčany, že se nemají čeho obávat.

Podle jejich logiky jsou lidé jako ovce, tudíž, je-li tato zóna dost dobrá pro ovce, musí být dobrá i pro lidi.Japonsko i USA vynaložily obrovské úsilí na zvýšení limitů povolené radiace v potravinách a nápojích. Touto lstivou a lživou taktikou se pokusily reklasifikovat úrovně radiace a vytvořit tak falešný dojem bezpečí pro lidi.

Taktika přímého lhaní a podvodu, jež byla použita při pokusu o bagatelizaci závažnosti radioaktivního spadu z Fukushimy není nic jiného, než odpornou, manipulativní lží. V době, kdy radiace ohrožuje bezpečnost a zásobování potravinami pro miliony lidí, dostávají lidé jen zkreslené a lživé informace.

Mimochodem, japonská vláda se nemůže dočkat, až do kontaminované zóny nahrne zpátky své ovčany. „Obecně lze říct, že úroveň kontaminace v zasažených zónách nemá nepříznivý vliv na zdraví obyvatel", řekl tajemník předsedy vlády Yukiop Edano a dále dodal: "S použitím zprávy pana Kawaty chceme zlepšit kvalitu půdy, tak aby se tam lidé mohli vrátit co nejdříve."

Před necelými dvěma týdny TEPCO (pozn. energetická firma, která vlastní JE Fukushima) nakonec připustil, že ve Fukushimě došlo k několikanásobnému roztavení jádra a to jen pár hodin po zemětřesení a zasažení vlnou tsunami. To bylo poprvé, kdy TEPCO otevřeně přiznal něco o čem alternativní média psaly již měsíce.

Z celé záležitosti ohledně oficiálního zpravodajství kolem Fukushimy je jasné, že:

• Vlády lidem lhaly

• Hlavní sdělovací prostředky lidem lhaly

• Pouze informace ohledně závažnosti jaderné katastrofy a uvolnění radiace do životního prostředí publikované alternativními médii byly správné a pravdivé.

To je důvod, proč se stále více a více lidí odvrací od tradičních zdrojů a stále více lidí spoléhá na alternativní média, jež přináší přesné a pravdivé informace o dění ve světě.

 

http://www.naturalnews.com/032568_Fukushima_dead_zone.html

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře