Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Klimatické změny si vyžádají vojenskou odpověď USA

  • refugeesxxx
Klimatické změny budou mít pro Spojené státy v nadcházejících desetiletích závažné důsledky, což zvyšuje pravděpodobnost vojenských intervencí k řešení jejich účinků, napsal The New York Times s odvoláním na americké vojenské a zpravodajské zdroje.

Klimatické krize typu sucha, silných bouří, masové migrace a pandemií mohou zavinit pády vlád, posilování teroristických hnutí či destabilizovat celé regiony. Deník zdůrazňuje, že je to vůbec poprvé, kdy se tajné služby a Pentagon dopadem klimatických změn začínají zabývat opravdu důsledně.

V dohledné době budou hlavně subsaharská Afrika, Blízký východ a jižní a jihovýchodní Asie čelit pravděpodobnému nedostatku potravin, krizím kolem zásob pitné vody a katastrofickým záplavám způsobeným klimatickými změnami, což by si mohlo žádat americkou vojenskou odpověď.

I sama americká armáda je zranitelná vůči klimatickým změnám, protože mnoho jejích zařízení není připraveno na sílící bouře či zvyšování hladiny světových oceánů. Už nyní vznikají plány na záchranu námořních základen ve virginském Norfolku a v San Diegu v Kalifornii.

Americká vládní zpráva minulý týden konstatovala, že americké ledovce tají nejrychleji v historii, po níž probíhá jejich měření, což v USA zvyšuje hrozbu sucha a zvyšování hladiny moří.

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře