Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Japonská solární firma plánuje největší plovoucí solární elektrárnu na světě (+ další zprávy ze světa energetiky)

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

Japonská solární firma plánuje největší plovoucí solární elektrárnu na světě /  
Automobilka Tesla chce postavit obří továrnu v Nevadě na výrobu baterií pro elektro-automobily / 
Německo: RWE chce náhradu škody ve výši 235 mil. eur za odstavení JE Biblis / 
Zemětřesení otřásá Tokiem – japonské jaderné elektrárny bez nehod.

  • japonska-solarni-firma-planuje-nejvetsi-plovouci-solarni-elektrarnu-na-svete-dalsi-zpravy-ze-sveta-energetiky

Japonská solární firma plánuje největší plovoucí solární elektrárnu na světě

Největší plovoucí solární elektrárnu na světě plánuje solární firma Kyocera na západě země. Solární panely mají být umístěny na dvou jezerech ve městě Kato v japonské prefektuře Hjogo. Zařízení má zásobovat elektrickou energií 920 domácností.

Japonská firma Kyocera chce na západu země postavit obrovskou plovoucí solární elektrárnu. Solární panely chce umístit na dvě jezera ve městě Kato, jak médiím ve čtvrtek sdělil zástupce firmy. Se stavbou elektrárny chce firma Kyocera začít ještě tento měsíc. Zařízení má být podle plánu uvedeno do provozu v dubnu příštího roku. Cílem projektu je výroba 3.300 megawatthodin elektřiny ročně, která má pokrýt spotřebu asi 920 tamních domácností.

V Japonsku chybí plochy pro nové solární elektrárny, vodních ploch je v Japonsku naopak hodně, vysvětluje své rozhodnutí firma Kyocera. Firma Kyocera založila v roce 2012 společně s Century Tokyo Leasing společný podnik právě pro stavbu a provoz solárních zařízení v Japonsku. Aby Japonsko podpořilo tento typ výroby elektřiny, zavedla tamní vláda pro solární elektrárny státní příspěvky. Po havárii v jaderné elektrárně Fukušima v roce 2011 se Japonsko snaží o rozvoj obnovitelných zdrojů energie. Země se však stále drží možnosti výroby elektřiny v jaderných zařízeních.

http://www.focus.de/immobilien/energiesparen/sonnenkraft-aus-dem-see-japanische-solarfirma-plant-groesste-schwimmende-solaranlage-der-welt_id_4111384.html

Automobilka Tesla chce postavit obří továrnu v Nevadě na výrobu baterií pro elektro-automobily

Automobilka Tesla chce postavit obří továrnu na výrobu baterií v americkém státě Nevada. Koncern chce do stavby závodu investovat až 5 miliard dolarů, čímž se zvýhodní cena elektroautomobilů pro konečné zákazníky.
Automobilka Tesla potřebuje tuto továrnu nutně, aby tak snížila cenu baterií pro elektroauta jejich masovou výrobou. Velkoobjemová výroba baterií výrazně srazí jejich cenu - v roce 2017 očekává Tesla snížení ceny až o 30 procent. Ambiciózní plán společnosti Tesla je srazit cenu baterií na 100 dolarů za 1 kWh, tedy zhruba na pětinu současné ceny.
Areál továrny má plánovanou rozlohu 2 – 4 km2, najde zde práci až 6500 lidí a továrna bude co nejvíce energeticky soběstačná. Počítá se se stavbou rozsáhlé solární i větrné elektrárny, uplatnění by mohly najít i plynové energetické články, které v Japonsku Panasonic nabízí i pro domácí použití.

http://creditreform-magazin.de/2014/09/04/handelsblatt-news/handelsblatt/tesla-will-mega-fabrik-in-nevada-bauen/

Německo: RWE chce náhradu škody ve výši 235 mil. eur za odstavení JE Biblis

To, že elektrárenská společnost RWE požaduje kvůli státem nařízenému odstavení německé jaderné elektrárny Biblis náhradu škody, je jasné již delší dobu. Nyní je však již známa i cena, kterou RWE od německého státu požaduje: 235 miliónů euro.
Energetická společnost RWE zažalovala zemi Hesensko a spolkovou zemi Německo kvůli protiprávnímu odstavení jaderné elektrárny Biblis. Požaduje od německého státu náhradu škody ve výši 235 miliónů euro. Rozsáhlá žaloba přišla na ministerstvo životního prostředí minulý týden a je nyní přezkoumávána právníky zemské vlády, informoval o případu mluvčí tamního ministerstva životního prostředí.
Po havárii v japonské jaderné elektrárně Fukušima v březnu 2011 se německá vláda rozhodla během několika dní odstavit nejstarší jaderné elektrárny v zemi. Spolkový správní soud však v lednu 2014 rozhodl o tom, že toto odstavení jaderných elektráren bylo protiprávní. Vyšetřovací komise v hesenském zemském sněmu má objasnit, kdo nese politickou zodpovědnost.
Na stanovisku Hesenska, že žaloba je neoprávněná, se nic nezměnilo, řekl zástupce místního ministerstva životního prostředí. Zemská ministerstvo ŽP tak pošle odpověď na žalobu zemskému soudu v Essenu, kam byla žaloba koncem srpna podána.

http://www.faz.net/aktuell/wirtschaft/biblis-rwe-will-235-millionen-euro-schadenersatz-13154900.html

Zemětřesení otřásá Tokiem – japonské jaderné elektrárny bez nehod

Japonskem opět otřáslo zemětřesení – tentokrát o síle 5,6°Richterovy stupnice s epicentrem pod provincií Ibaraki. V blízkosti epicentra se však nachází dvě jaderná zařízení: jaderná elektrárna Tokai a Fukušima. Poruchy naštěstí nebyly hlášeny.

Tokio otřáslo silné zemětřesení o síle 5,6°Richterovy stupnice. V japonském hlavním městě se otřásaly i výškové budovy, zprávy o větších škodách naštěstí zatím nepřišly. Ani nebezpečí tsunami v důsledku zemětřesení nebylo vyhlášeno, jak v úterý sdělil japonský meteorologický úřad.
Centrum zemětřesení bylo v hloubce 50 km v severovýchodní provincii Ibaraki. V okolí 200 km se nachází kromě jiného také jaderné elektrárny Tokai 2 a poškozená jaderná elektrárna Fukušima. Provozovatel havarované elektrárny, firma Tepco, sdělil, že v areálu elektrárny nedošlo k žádným závažným událostem. Stav elektrárny se podle agentury Reuters ještě přezkoumává. Také z jaderné elektrárny Tokai, které se nachází nejblíže k epicentru zemětřesení, nebyly hlášeny žádné poruchy.

http://www.gdmode-trader.de/artikel/erdbeben-erschuettert-tokio-atomkraftwerke-ohne-zwischenfaelle,3886969

Zdroj: http://oizp.cz/

Facebook komentáře