Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Znepokojivá fakta o aféře Vrbětice

Po skandální frašce, kterou předvedl předseda vlády Babiš v tandemu s jejím místopředsedou Hamáčkem, jenž vedla ke skandálnímu defacto vyhlášení války Ruské federaci, veřejným tvrzením o napadení objektu armády ČR složkami ruských zpravodajských struktur...

  • znepokojiva-fakta-o-afere-vrbetice

různí dezinformační agenti, například „Hujer“ Paďourek a jemu podobní vlastizrádci, jako třeba jeden z nevyšších ústavních činitelů státu, předseda Senátu Miloš Vystrčil, ihned a bez zaváhání vyrazili do veřejného prostoru s nařčeními Ruské federace ze státního terorizmu, viz „Jedná se o státní terorismus, Rusko nesmí do Dukovan, hřímá opozice

Mnoho atlantických trollů se náhle odkopalo, veřejně ztrapnilo a poškodilo reputaci České republiky, stejně jako učinila unisono s chamtivou opozicí i naše ostudná koaliční vláda neschopných podržtašků Washingtonu, nejpozději vyhoštěním 18 ruských diplomatů, což je skandál, jaký tato země snad ještě nikdy nezažila!

Jaká zajímavá fakta známe z veřejných zdrojů ohledně exploze ve Vrběticích?  Podíváme-li se na dobové zprávy sdělovacích prostředků, ukáže se nám zcela jiný obraz než ten, který nám zde aktéři maňáskového divadélka transatlantických zpravodajských her předkládají. Někdejší události smrdí na dálku korupcí a ilegálními machinacemi papalášů s přesahem do amerických armádních struktur. Je až neuvěřitelné, že se tato aféra, kterou se tehdy jen tak tak povedlo ututlat, nyní vytahuje na světlo Boží, a ještě k tomu proto, aby se tím poškodily mezinárodní vztahy s Ruskou federací! Míra hlouposti, která je k něčemu takovému nutná, je naprosto nezměřitelná. Ulice si již dlouho myslí, že naši demokratičtí vůdci i jejich lačná opozice, postrádají jakoukoliv kompetenci, ale tento diplomatický incident překročil veškerá očekávání!

Co nám tedy sdělila naše média o Vrběticích?

  1. Že se tam páchal trestný čin, když se ilegálně delaborovala americká vysoce toxická a velmi výbušná raketová munice. „Chloristan amonný byl používán při recyklaci raketového paliva ve vrbětickém provozu firmy Bochemia Bohumín. „Mohu potvrdit, že jsme ve čtvrtek odvezli 15 tun chloristanu amonného. Šlo o zboží pro námořní kamión, je určené k exportu, míří za oceán. Ještě během pátku by se mělo odvážet dalších pět tun látky,“ uvedla mluvčí společnosti Bochemia Eva Kijonková“ Uvádí Novinky.cz dne 9. 1. 2015 a dále zmiňují, že „Na existenci provozu v blízkosti skladů munice si stěžovali lidé z okolí areálu muničních skladů v obavách z možných následků, pokud by munice vybuchla a iniciovala další reakci hořlavého chloristanu. Provoz recyklace raketového paliva firmy Bochemia je i předmětem petice, se kterou jedou v úterý Vrbětičtí za poslanci petičního výboru Poslanecké sněmovny.“ Takže nelze říci, že by se o tom nevědělo.
  2. Kšeft s toxickým a nebezpečným americkým raketovým palivem se spunktoval již v roce 2010 za ministra Bartáka, jak dne 22.1. 2010 uvádí ČTK: „Unikátní technologie na recyklaci raketového paliva má sídlit v bývalých muničních skladech poblíž Vlachovic-Vrbětic na Valašskokloboucku.“ Již zde upozorňuje na problémovost zpracovávané látky „Raketové palivo je totiž vysoce hořlavé a musí se převážet navlhčené.“ AKTUALIZACE: Hybatelem kšeftu byl zbrojní lobbysta a pozdější vládní činitel, Alexandr Vondra - viz: 16.7.2012 - "Ministr obrany byl při spuštění unikátní technologie"
  3.  Majitel firmy Bochemie jejíž dceřiná firma Eruca Technologies zpracovávala prošlé raketové palivo, Gabriel Eichler v rozhovoru zveřejněném na idnes.czdne 27.2. 2015, popisuje technologii zpracování prošlého paliva ve Vrběticích doslova takto: „Jde o očišťování prošlého raketového paliva, které umíme šetrně zpracovat a vyrobit z něj úplně čistý chloristan amonný, který se využívá buď v komerčních, nebo nekomerčních raketách. Je třeba, aby tato složka byla naprosto čistá a konzistentní. Všechny tyto aspekty se nám podařilo splnit.“ Eichler, nutno dodat, odmítá odpovědnost za výbuchy a ukazuje na, z jeho pohledu, skutečné viníky: „Nám trvalo dva roky získat povolení na tuto výrobu, než jsme splnili všechny bezpečnostní požadavky. Nemůžeme za to, že někdo jiný v areálu skladoval výbušniny.“ KTUALIZACE: Nicméně se nabízí motiv ve sděleních článku zde dne 10.12. 2014 zveřejněného serverem Novinky.cz "V dozorčí radě sedí syn prezidenta Kisky. A nyní se Bochemie ještě staví do role oběti a chce miliardu odškodného.“ Článek pokračuje: "Bohumínská Bochemie utrpěla podle ČTK v souvislosti s výbuchy škodu za miliardu, a to za neuskutečněné obchody, protože linka na ekologické přepracování prošlého raketového paliva je kvůli výbuchům mimo provoz."
  4. Přitom „majitelé výbušnin“ byli soudem (záhadně) zproštěni viny, jak uvádí Český rozhlas dne 15.12. 2017 „Podle státního zástupce byly ve skladech ve Vrběticích protipěchotní miny, zakázané českými i mezinárodněprávními normami. Obžalovaným lidem za to hrozily až dvanáctileté tresty, firmám i zrušení. Koncem července 2016 ale krajský soud všech pět lidí i firmy Excalibur Army a Real Trade Praha obžaloby zprostil. Podle soudce byla ve Vrběticích uskladněna pouze těla min, a nejednalo se tak o zakázaný materiál.“ Zpráva končí opět zamlžením „Oba vybuchlé sklady si pronajímala ostravská firma Imex Group. Kauza skladování údajně zakázaných výbušnin tak s explozemi ve Vrběticích nesouvisí, miny byly nalezeny až při následné kontrole v prosinci roku 2014.“
  5. Recyklace raketového paliva se importovala do ČR právě díky velkému nebezpečí při jeho zpracování, jak se ukázalo dne 4. května 1988 v chemickém závoděPacific Engineering and Production Company of Nevada (PEPCON) v Hendersonu, stát Nevada, kde došlo k požáru následovanému několika výbuchy. Katastrofa způsobila dvě úmrtí, 372 zranění a škody podle odhadů 100 milionů dolarů. Byla zasažena velká část údolí Las Vegas v okruhu 10 mil (16 km) od továrny a několik agentur v důsledku exploze aktivovalo nouzové plány. Zdroj: PEPCON katastrofa
  6. Světlo na tuto velmi prohnilou kauzu vrhá anonymní svědek, blízký skladovému provozu, jehož výpověď byla zveřejněna dne 23.2. 2015 na portálu aktualne.cz: „ozval se redakci pozůstalý po jedné z obětí, který se ohradil proti tomu, že by výbuch měl souvislost s nedbalostí pracovníků Imexu. "Podle mých informací se to nezakládá na pravdě a je to čirá fabulace," řekl muž, který si přál zůstat v anonymitě. Jak už Aktuálně.cz napsalo, policie prověřuje silné podezření, že následný výbuch z 3. prosince ve druhém skladu měl zlikvidovat důkazy o tom, že tam byla nelegálně skladovaná munice určená dávno k likvidaci. Pachatel se mohl po první explozi zaleknout, že policie bude zjišťovat, co přesně je v ostatních skladech, proto nechal vyhodit do povětří i ten druhý. Ke skladu č. 12 byl po explozi "šestnáctky" pro strůjce druhé exploze bezpečný přístup. "Dvanáctka ležela zcela mimo ohrožený perimetr. Mohli se k ní dostat ze zcela opačné strany, než stála kdysi šestnáctka," kreslí přesnou polohu budov expert, jenž má o rozmístění objektů ve vrbětickém muničním skladu dokonalý přehled.“ Ani on nepochybuje, že sklad číslo 12 byl vyhozen do povětří záměrně. A navíc někým, kdo se v zalesněném a spletitém bludišti desítek budov s ochrannými valy dobře vyznal, takže věděl, ke které budově má jít – vždyť sklad ani nebyl označen cedulí Imex Group. Firmě však nelze vyčítat, že by nezajistila ostrahu, to bylo zřejmé selhání státu a jeho bezpečnostních složek.“
  7. Z předchozího bodu je zřejmé, že se žádný cizinec v areálu skladů nikdy nemohl vyznat. Dále je jasné, že minimálně druhá exploze byla vyvolána úmyslně, jenže domácími, kteří hodlali zahladit stopy své trestné činnosti, která se tam zjevně páchala na všech frontách. Skutečně je k nevíře, že dnes někdo troufale či zoufale vytáhne tak ošemetnou kauzu z klobouku, jen proto, aby obvinil cizí suverénní stát a uvrhl naši zemi do velmi neseriózního světla. Tato zpravodajská hra se poněkud vymkla z ruky a lze jen doufat, že budou padat hlavy na všech domácích frontách, jak ve vládě, tak i v opozici a zejména ve službách, které tuto nechutnou šarádu zosnovaly!

     Jako bonus budiž přidán jeden znamenitý postřeh z nejmenovaného zdroje blízkého autorovi tohoto komentovaného přehledu: "Je zvláštní, proč by GRU likvidovala sklad prošlých a zakázaných nášlapných min už v říjnu 2014, když první ruští vojáci začali bojovat v Sýrii až v září 2015.

      Nějak se panu Koudelkovi ta časová osa nepotkává. Na ten Doněck to taky moc nevypadá, protože to by tuto "speciální operaci" musela GRU začít plánovat těsně po vypuknutí bojů v dubnu téhož roku, takže ty strategické dodávky z Vrbětic by na Ukrajinu logicky musely proudit ještě před Majdanem.

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře